Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C26 (length: 4.275km, climb: 120m, 17 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:34:14 1244
2 Robert Hallberg IK Uven M 1965 00:35:48
3 Jens Erik Mjølnerød Halden Skiklubb M 1965 00:38:06
4 Mark Chapman SYO M 1965 00:38:28 1212
5 Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1965 00:38:43
6 Peter Warland SOS M 1965 00:39:43 1202
7 Andy Sykes DVO M 1965 00:40:20 1197
8 Hansjoerg Steck OLK Fricktal M 1965 00:40:30
9 Per Ingar Hadland Ganddal IL M 1965 00:40:55
10 Jan Steineger GNEIST M 1960 00:42:05
11 Dean Field HALO M 1963 00:42:07 1183
12 Karsten Jøhnk OK SYD M 1965 00:42:22
13 Stephen McKinley SN M 1964 00:42:39 1178
14 Karl Östgren OK Kåre M 1965 00:43:58
15 Raimo Itkonen S-JKL (Suunta Jyväskylä) M 1965 00:44:01
16 Phil Smith AYROC M 1963 00:44:59 1161
17 André Wirz SWISS O TOURS M 1965 00:45:17
18 John Taylor WCOC M 1963 00:45:24 1158
19 Thomas Schneider OLG Cordoba Schneider M 1965 00:45:39
20 Simon Bevan SOC M 1965 00:45:42 1156
21 Keith Brown ESOC M 1962 00:45:50 1155
22 Atle Toft Almeland Fana IL M 1965 00:46:28
23 Phil Conway GO M 1963 00:46:32 1149
24 Christjohannes Bühler OLV Luzern M 1965 00:47:25
25 Kenneth Daly INT M 1962 00:48:02 1137
26 Steve Jarvis SO M 1963 00:48:06 1137
27 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:48:12 1136
28 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:48:25 1134
29 Hugo Barker FVO M 1961 00:48:53 1130
30 Jon Magee SN M 1964 00:48:55 1130
31 Håkan Björklund Sjövalla FK M 1965 00:49:00
32 Kohji Miyamoto Keiyo OL club M 1965 00:49:01
33 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1965 00:51:02
34 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 00:51:08 1113
35 Giancarlo Parisi GOLD Savosa M 1965 00:52:15
36 Kent Berggren Tullinge SK M 1965 00:52:15
37 Anders Berggren malungs OK M 1965 00:52:18
38 Johs Gjesdal Varegg M 1965 00:52:26
39 Paul Wood AIRE M 1962 00:52:37 1102
40 Jan Lindh Sundbybergs IK M 1965 00:53:02
41 David Marsh SO M 1963 00:53:09 1097
42 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:54:00 1090
43 Thomas Gisi OLG Bern M 1965 00:54:33
44 Murray Anderson GRAMP M 1965 00:54:56 1083
45 Niall Reynolds SBOC M 1961 00:54:58 1083
46 Ian Gamlen COBOC M 1965 00:55:21 1080
47 Jan Kihl Sundbybergs IK M 1960 00:55:36
48 Stuart Greening BAOC M 1965 00:55:37 1078
49 Sandro Corsi GOLD Savosa M 1965 00:56:18
50 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:56:20 1072
51 Rory Percival HH M 1964 00:57:13 1066
52 Daniel Keller OLG Staefa M 1965 00:57:53
53 Keith Jones WAROC M 1961 00:58:07 1060
54 Will Franssen OLV Luzern M 1965 00:59:20
55 Neil Gostick HH M 1962 00:59:24 1049
56 Stefan Martelius Attunda OK M 1965 00:59:27
57 David Wathey MDOC M 1965 01:00:07 1043
58 Graham Farley LOC M 1961 01:00:12 1043
59 Aldo Madonna GOLD Savosa M 1965 01:00:23
60 Hansueli Luethi OLG Biberist SO M 1965 01:00:23
61 Geoff Keenan DEVON M 1963 01:00:27 1041
62 Nick Monckton North West Orienteering Club M 1965 01:00:35
63 Naceur Ibrahim CO Lausanne-Jorat M 1965 01:01:48
64 Bo Stahl IS KULLEN M 1956 01:01:53
65 Ian McIntyre INT M 1963 01:02:19 1026
66 Willi Tiefenböck Naturfreunde Wien M 1965 01:02:35
67 Roland Schneider OLG Biberist SO M 1965 01:02:59
68 Jens Arborelius IS KULLEN M 1956 01:03:53
69 Willie Fitzgerald CorkO M 1965 01:04:09
70 Nadim Ahmed QOC M 1965 01:04:11
71 Stephen Robinson NGOC M 1957 01:04:25 1009
72 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:06:29 993
73 Anthony Walker TVOC M 1965 01:08:01 982
74 Martin Pickering DEE M 1964 01:08:42 977
75 Mats Lindström OK Skärmen M 1965 01:09:52
76 Tom Todd INVOC M 1965 01:10:03 966
77 Magnus Lindberg Vandrarringen M 1965 01:10:19
78 Timo Suhonen Kuopion Suunnistajat M 1965 01:12:52
79 Geoffrey Collins LVO M 1963 01:14:47 928
80 John Brewer SROC M 1964 01:15:27 923
81 Marc Nobbenhuis OLK Fricktal M 1965 01:16:01
82 Håkan Persson Mölndal Outdoor IF M 1965 01:17:49
83 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK M 1965 01:20:15
84 David Yee New England Orienteering Club M 1965 01:23:40
85 Phil M'Caw HH M 1962 01:24:26 852
86 Ian Lowles WCOC M 1965 01:30:04 807
87 Kevin MacKenzie INVOC M 1964 01:32:57 784
88 Stuart Anderson GRAMP M 1961 01:36:51 753
89 Torbjörn Svensson Tullinge SK M 1965 01:44:28
90 David Connell BOF M 1963 01:54:22 617
91 David Bryant MAROC M 1962 01:55:34 607
- Mats Karlsson Laxå OK M 1965 00:49:50
- Dale Bennett HAVOC M 1964 01:50:16
Showing results 1 - 93 of 93