Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C 6 (M85,W80) (length: 2.1km, climb: 70m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Eleonor Grönvall KFUM ÖREBRO W 1945 00:38:36
2 Lennart Öberg VästeråsSOK M 1930 00:38:56
3 Edla Fornander Västerbergslagens OL W 1945 00:39:07
4 Verena Johnston LOC F 1934 00:40:47 823
5 Inger Lise Solberg W 1945 00:43:05
6 Adrienne Sowood INVOC F 1944 00:45:04 775
7 Monika Cooper SYO F 1945 00:45:18 772
8 Britt-Marie Aberg OK Tisaren W 1945 00:45:24
9 Shirley Moss BL F 1943 00:46:24 760
10 Lea Asmi Pihkaniskat W 1945 00:46:34
11 Pat Aspinall EPOC F 1942 00:47:36 746
12 Barbara George NOR F 1934 00:49:26 726
13 Alice Auckland TVOC F 1944 00:52:00 698
14 Dianne Searle BENDIGO ORIENTEERS W 1945 00:52:01
15 Liz Porteous VästeråsSOK W 1945 00:52:45
16 Joan Selby CLOK F 1942 00:52:57 688
17 Adolf Kempf KTV Altdorf M 1930 00:53:09
18 Riitta Hypponen Espoon Akilles W 1945 00:53:32
19 Adrian Hope BASOC M 1928 00:53:45 680
20 Gillian Cross WIM F 1945 00:55:47 655
21 Liz Fraser TAY F 1942 00:56:26 648
22 Paulette Noot EPOC F 1942 00:56:43 645
23 Dawn Watson EBOR F 1943 00:58:27 625
24 Bunny Rathbone Hawkes Bay W 1935 00:58:37
25 Paula Kyyrönen Kouvolan Suunnistajat W 1945 01:00:07
26 Gill Milner DVO F 1935 01:01:26 591
27 Noreen Turner WRE F 1941 01:01:47 587
28 Ursula Oxburgh WAOC F 1934 01:02:55 574
29 Molly Smith LEI F 1944 01:02:55 574
30 Carole Firth NATO F 1944 01:10:34 489
31 Margaret Fountain EBOR F 1943 01:10:58 484
32 Freda Peirce SARUM F 1941 01:11:04 483
33 Gillian James NGOC F 1944 01:12:52 462
34 Lucile MacLeod FVO F 1941 01:30:53 259
35 Nesta Leduc Yukon orienteering association W 1935 01:39:42
36 Judy Ballard BASOC F 1945 01:45:15 97
37 Geraldine Angel SOC F 1943 01:53:51 37
38 Roz Lathe HOC F 1945 02:14:23 37
39 Patricia Walker BOK F 1942 02:16:18 37
- Norma Atherton LOC F 1944 00:48:21
- June Cole LEI F 1941 01:41:29
Showing results 1 - 41 of 41