Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C25 (W16) (length: 3.6km, climb: 130m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grace Molloy FVO F 2000 00:27:43
2 Elias Gisi SWISS O TOURS M 1997 00:28:16
3 Annika Simonsen FIF Hilleroed W 1999 00:29:15
4 Maria Laine Tampereen Pyrintö W 1994 00:30:11
5 Jasmina Gassner Naturfreunde Wien W 1999 00:30:12
6 Kathryn Barr MOR F 1999 00:30:16 1231
7 Clare Stansfield FVO F 1999 00:30:18 1231
8 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club W 1999 00:30:23
9 Karin Persson Hagaby GoIF W 1994 00:31:12
10 Laura King AIRE F 1999 00:31:18 1219
11 Dominik Tschamper OLG Stäfa M 1997 00:31:21
12 Roanne Lilley ECKO F 1999 00:31:24 1217
13 Anna Hallmén Ok Tisaren W 1999 00:31:35
14 Stefanie Briggs BAOC F 1988 00:31:41 1214
15 Zuzanna Morawska Azymut 45 Gdynia W 1999 00:31:41
16 Emma Wilson CLYDE F 1999 00:31:42 1214
17 Naomi Lang GRAMP F 2000 00:31:50
18 Hanna Mattsson IK UVEN W 1994 00:31:54
19 Alina Palcau ASQ'O (AS Quetigny ' Orientation) W 1999 00:32:22
20 Alli Haavisto Turun Suunnistajat W 1999 00:32:44
21 Jasmiina Rantala Rasti-Lukko W 1999 00:33:03
22 Alice Butt SARUM F 1990 00:33:57 1186
23 Ylvi Kastner Naturfreunde Wien W 1999 00:34:32
24 Tindra Jernström Avesta OK W 1999 00:34:33
25 Tom Nichol AYROC M 1998 00:35:15 1171
26 Tina Tiefenböck Naturfreunde Wien W 1999 00:35:17
27 Tiina Uotila OrPo W 1994 00:35:49
28 Alex Bett SN M 1997 00:35:52 1164
29 Jenny Virtala Pargas IF W 1999 00:36:06
30 Johanna Gustas Linköpings OK W 1999 00:36:07
31 Michael Bättig Rose-Wislig M 1997 00:36:10
32 Sarah Magnusson Linköpings OK W 1999 00:36:22
33 Lindsay Robertson EUOC F 1999 00:36:40 1155
34 Maja Mosslind Vandrarringen W 1999 00:36:43
35 Linda Rezzonico GOLD Savosa W 1999 00:36:49
36 Rebecca Rooke SROC F 1987 00:36:58 1151
37 Martha Hart Unattached W 1994 00:37:13
38 Sara Rensgard OK Renen W 1994 00:37:31
39 Emily Nicholson FVO F 1999 00:37:34 1144
40 Lucy Tonge BOK F 2000 00:37:54
41 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:37:58
42 Rikke Larsen copenhagenO W 1980 00:38:03
43 Nina Vindegaard Grønberg CopenhagenO W 1994 00:38:04
44 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:38:10
45 Diego Baratti GOLD Savosa M 1997 00:38:24
46 Zoé Villar COSE W 1999 00:38:33
47 Helen Cromie GRAMP F 1984 00:38:34 1131
48 Abigail Mason MAROC F 1999 00:38:36 1131
49 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:38:43 1130
50 Trine Bolstad Ganddal IL W 1994 00:38:50
51 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:38:58
52 Marianne Daehli NTNUI W 1994 00:38:59
53 Johanna Sarenmark Leksands Ok W 1994 00:39:00
54 Megan Ricketts MAROC F 1999 00:39:03 1126
55 Emer Perkins BOC W 1999 00:39:13
56 Daisy Partridge SOS F 2000 00:39:19
57 Giuliano Balmelli GOLD Savosa M 1997 00:39:25
58 Anna Algotsson OK Rodhen W 1994 00:39:31
59 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 1994 00:39:32
60 Kerria Rowan SO F 1994 00:39:39 1118
61 Lucy Haines AIRE F 1999 00:39:47 1117
62 Saskia Warren NN F 2000 00:39:59
63 Clodagh Moran 3ROC W 1999 00:40:08
64 Stephen Elkington OD M 1997 00:40:42 1106
65 Yasmin Field HALO F 1999 00:40:45 1106
66 Eadaoin McCavana GEN W 1999 00:40:53
67 Millie Stagg BOK F 2000 00:41:56
68 Bertie Harrington DFOK M 1998 00:42:12 1088
69 Tim Steck OLK Fricktal M 1997 00:42:12
70 Dulcie Grierson DEVON F 1999 00:42:27 1085
71 Monica Meum Johansen OK Moss W 1994 00:42:30
72 Mariell Arntzen Gneist W 1994 00:42:41
73 Jura Macmillan ECKO F 2000 00:42:47
74 Charlotte Daniel BOK F 1982 00:42:49 1080
75 Zuzana Hrabánková SK Praga W 1999 00:42:57
76 Minna Ristimäki Helsingin Suunnistajat W 1994 00:43:02
77 Ilze Berga SALDUS OK W 1994 00:43:19
78 Liam Marsh SO M 1998 00:43:42 1070
79 Simona Ivanova BEGUN W 1999 00:44:13
80 Imogen Wilson LEI F 2000 00:44:28
81 Ingelinn Molvik Gneist IL W 1994 00:44:36
82 Alexandra Forss Ärla IF W 1994 00:44:47
83 Lowri Jones AIRE F 1990 00:45:12 1053
84 Abigail Kerr LOC F 1992 00:45:17 1052
85 Helen Bickle WAOC F 1982 00:45:27 1050
86 Julie Roll Tornqvist Fana IL W 1999 00:45:37
87 Emma Miléus Linköpings OK W 1994 00:46:08
88 Laura Nicoll TAY F 1999 00:46:14 1040
89 Megan Harrison EPOC F 1999 00:46:54 1032
90 Eleanor Evans SOS F 1983 00:46:55 1032
91 Ursina Caluori OLC Kapreolo W 1994 00:47:03
92 Hedvig K. Malde IL Gular W 1999 00:47:14
93 Ellie Bales POTOC F 2000 00:47:17
94 Olwen Rowlands BOK F 1987 00:47:19 1027
95 Sara Rudh Avesta OK W 1994 00:47:22
96 Emilia Svärm OK GISLE W 1994 00:47:23
97 Leonie Brown LOK F 1982 00:47:24 1026
98 Elena Marti FUNDI-O W 1999 00:47:29
99 Alison Etherden SELOC F 1983 00:47:49 1021
100 Marit Anita Schmid OL Trollelg W 1994 00:47:49
101 Emma Corengia GOLD Savosa W 1999 00:47:50
102 Johanna Samuelson Cetrum OK W 1994 00:47:53
103 Emma Hansen Avesta OK W 1999 00:48:00
104 Ophelia Haas Nybro OK W 1999 00:48:06
105 Sofie Andersen BOK F 1999 00:48:07 1017
106 Emily Thomas F 1999 00:48:15 1016
107 Anna Barber LEI F 2000 00:48:18
108 Ilze Bertule SALDUS OK W 1994 00:48:18
109 Rachel Collins DFOK F 1993 00:48:27 1013
110 Emily Powell DVO F 1982 00:48:28 1013
111 Siobhan Lock SBOC F 1999 00:48:32 1012
112 Sofie Mathiasen Silkeborg OK W 1994 00:48:32
113 Samantha Martin SLOW F 1992 00:48:36 1011
114 Elin Krogstad Speake Lillomarka OL W 1994 00:48:37
115 Charlotte Eide Gjø-Vard OL W 1999 00:49:11
116 Tara Schwarze EBOR F 2000 00:49:16
117 Rachel Keith F 1999 00:49:37 1000
118 Oda Marie Colquhoun Nittedal Orientering W 1999 00:49:44
119 Miles Gilleard AIRE M 1998 00:49:46 998
120 Elizabeth Gardner STAG F 1987 00:50:17 992
121 Rachel McTurk SOS F 1988 00:50:29 989
122 Kieran Marsh EBOR M 1997 00:50:29 989
123 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad W 1994 00:50:31
124 Laura Teutsch Orienteering Ottawa W 1994 00:50:32
125 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 00:50:36
126 Annie Andonova GO F 1988 00:50:48 985
127 Léna Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION W 1999 00:50:54
128 Ida Olsson Ärla IF W 1994 00:51:18
129 Janni Axelson Sävedalens AIK W 1994 00:51:29
130 Marei Lehner OLG Regensburg W 1999 00:52:07
131 Anna Renolen Wing OK W 1999 00:52:09
132 Rowena Johnson BOK F 1993 00:52:15 969
133 Cornelia Lundén Avesta OK W 1999 00:52:47
134 Raphaëlle Suard DRONGO W 1994 00:53:06
135 Kirsti Einum Tydal IL W 1994 00:53:18
136 Fiona Newby LOC F 2000 00:53:30
137 Ben Warland SOS M 1998 00:53:47 950
138 Alana Wright CLOK F 1992 00:54:10 945
139 Megan Bartlett LOC F 2000 00:54:22
140 Jonna Lundbäck Järfälla OK W 1999 00:55:06
141 Runa Almeland Fana IL W 1999 00:55:46
142 Jenny Lewis SWOC F 1999 00:55:51 925
143 Ingrid Fossum Rye Asker SK W 1994 00:56:02
144 Liz Heaton LEI F 1981 00:56:09 921
145 Emma-Karin Rehnman Vandrarringen Västerås W 1999 00:56:18
146 Eija Ihanainen Saarijärven Pullistus W 1994 00:56:38
147 Fiona Tam SLOW F 1989 00:56:49 913
148 Lea Keller OLG Staefa W 1994 00:57:03
149 Norah O'Brien CorkO W 1999 00:57:38
150 Fergus Barker FVO M 1998 00:57:49 900
151 Lucy Camlin Unattached W 1994 00:58:17
152 Helen Elmes DEE F 1994 00:58:34 892
153 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 00:58:35 892
154 Samantha Franks SUFFOC F 1982 00:58:37 892
155 Katarzyna Straszewska OLG Basel W 1994 00:59:17
156 Lauren Zweifel OLV Baselland W 1994 00:59:19
157 Heather Hale GRAMP F 1991 01:00:29 869
158 Sian Fryer Unattached W 1994 01:01:34
159 Elena Parisi GOLD Savosa W 1999 01:01:53
160 Carys James SMOC F 1993 01:02:21 847
161 Sophie Pruzina LVO F 1999 01:02:59 838
162 Christine Smith SLOW F 1984 01:03:17 834
163 Julia Derungs Fanclub Hubmann W 1994 01:04:50
164 Rory Maclean Bay Area OC M 1997 01:05:40
165 Sophie Kingdom SO F 1999 01:05:55 802
166 Alice Heliou Unattached W 1994 01:06:18
167 Helena Persson Centrum OK W 1980 01:06:23
168 William Gale DVO M 1997 01:07:10 788
169 Yaelle Boissier VSAO W 1999 01:07:12
170 Kirsty Smith AYROC F 2000 01:08:47
171 Martin Kihl Sundbybergs IK M 1997 01:09:07
172 Eleonora De Favari PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 01:09:59
173 Stephanie Mulder Rand Orienteering Club W 1994 01:11:20
174 Linnea Nilsson Nyköpings OK W 1999 01:12:33
175 Marieke Addiers Omega W 1994 01:17:28
176 Nerea Madoz de Vidal FUNDI-O W 1999 01:18:40
177 Johanna Martin Unattached W 1994 01:19:44
178 Emma Cochrane SLOW F 1984 01:21:08 621
179 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:21:10 620
180 Emilie Pogu Scapa Nancy orientation W 1994 01:37:06
181 Judith Anderson GRAMP F 1993 01:39:16 405
182 Clare Woods WAOC F 1988 01:54:42 219
- Anne Mathilde Knudsen GNEIST W 1999 01:03:55
- Hanna Pietsch NF Vienna W 1994 01:16:06
- Janine Greine TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1994 01:28:29
Showing results 1 - 185 of 185