Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C29 (W45) (length: 4.6km, climb: 140m, 17 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Cecilia Bratt OK Orion W 1970 00:35:53
2 Carina Svensson Bredaryds SOK W 1970 00:38:23
3 Ciobanu Roman M 1995 00:38:54
4 Thomas Banfi GOLD Savosa M 1975 00:40:05
5 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:41:04 1224
6 Tapio Ristimäki Helsingin Suunnistajat M 1980 00:41:16
7 Graham Padget Unattached M 1975 00:42:17
8 Ian Finlayson New England Orienteering Club M 1975 00:42:41
9 Kirsi Boström Lynx W 1970 00:43:01
10 Walter Clark ESOC M 1976 00:43:42 1208
11 WOC 23 D1_M20S M 1995 00:44:41
12 Anna-Karin Schmutz Leksands OK W 1970 00:44:50
13 Magnus Struckmann Braunschweiger MTV M 1995 00:45:00
14 Brian Fletcher QO M 1972 00:45:42 1196
15 Alistair Hindle ESOC M 1972 00:46:45 1190
16 Lesley Ross OD F 1966 00:46:47 1189
17 Maris Cipens SALDUS OK M 1980 00:46:57
18 David Sloan TAY M 1972 00:46:58 1188
19 Johan Swartz OK Orion M 1975 00:47:06
20 Graeme Ross INT M 1973 00:47:47 1183
21 Susannah Macmillan ECKO F 1968 00:48:18 1180
22 Jonas Holmgren VB OL M 1975 00:48:58
23 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 1970 00:49:06
24 Stephen Reynolds SBOC M 1995 00:49:21 1174
25 Elin Kracht Copenhagen Police W 1970 00:49:21
26 Claudia Bonek Naturfreunde Wien W 1970 00:49:48
27 Kristin Hall NEOC W 1970 00:49:56
28 Alistair Duguid TAY M 1975 00:49:58 1171
29 Lise Christensen IF Viking W 1970 00:50:07
30 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 00:50:36 1167
31 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:50:54 1165
32 Eva Zehnder-Gilgen SWISS O TOURS W 1970 00:51:00
33 Craig Purchase QO M 1979 00:51:06 1164
34 Lenka Kamenicka OSN - Nove Mesto na Morave W 1970 00:51:34
35 Doug Flint FVO M 1965 00:51:53 1159
36 Lina Berggren Tullinge SK W 1970 00:52:09
37 Katja Gassner Naturfreunde Wien W 1970 00:52:26
38 Marquita Gelderman North West Orienteering Club W 1970 00:52:27
39 Annika Ericsson Växjö OK W 1970 00:52:30
40 Frank Popham KFO M 1973 00:52:34 1156
41 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:53:13 1152
42 Regula Gygax OLG Biberist SO W 1970 00:53:33
43 Kathleen Inch FVO F 1968 00:53:51 1148
44 Laila Hallmén Ok Tisaren W 1970 00:53:53
45 Rona Molloy FVO F 1968 00:54:21 1145
46 Cyrille Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION M 1975 00:55:31
47 Evan Barlow SLOW M 1975 00:55:38 1138
48 Mika Ilomäki Koovee M 1975 00:55:58
49 Mattia Beltraminelli TOLL - UTOE M 1980 00:56:06
50 Vitaly Kantsevich Omega M 1975 00:56:09
51 Madeleine Limpar Attunda OK W 1970 00:56:12
52 Petteri Haikola Kajaanin Suunnistajat M 1975 00:56:20
53 Andrea Silier Järfälla OK W 1970 00:56:26
54 Fredrik Huldt Tumba-Mälarhöjden OK M 1975 00:56:37
55 Kate Charles WCOC F 1969 00:56:42 1131
56 Sandra Simonsen FIF Hilleroed W 1970 00:56:50
57 Cathy Tilbrook FVO F 1967 00:57:00 1129
58 Sam Wood BOF M 1995 00:57:01 1129
59 Brigitte Grob ULU'S REISEWELT W 1970 00:57:02
60 Manuela Hlosta Naturfreunde Wien W 1970 00:57:17
61 Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:57:38
62 Helen Skoog Kils OK W 1970 00:57:43
63 Una May 3ROC W 1970 00:57:45
64 Milena Grifoni OLG Regensburg W 1970 00:58:20
65 Melanie Slade SN F 1968 00:58:25 1121
66 Neill Wates DFOK M 1974 00:58:34 1120
67 Peter Kollenbach SC Helsa M 1965 00:59:19
68 Niklas Söderlund Avesta OK M 1975 00:59:33
69 Simon Branford WIM M 1979 00:59:39 1114
70 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 00:59:50
71 Barbara Kastner Naturfreunde Wien W 1970 01:00:07
72 Pia Gustås OK Linné W 1970 01:00:11
73 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:00:20 1110
74 Guni Palme Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:00:33
75 Maria Bogren IF Hagen W 1970 01:00:35
76 Karen Crawford BOK F 1969 01:00:39 1108
77 Dan Gallagher BAOC M 1980 01:00:40
78 Josie Stansfield FVO F 1969 01:00:48 1107
79 Lotta Haavisto Turun Suunnistajat W 1970 01:00:56
80 Ben Finch FVO M 1976 01:00:59 1106
81 Susan Blackwood INVOC F 1967 01:01:21 1104
82 Jone Sæbbø Stavanger OK M 1975 01:01:53
83 Ann Roller järfälla OK W 1970 01:02:17
84 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:02:29 1097
85 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:02:32 1097
86 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:02:37 1096
87 Jason Falconer WSX M 1971 01:02:53 1095
88 Karin Knecht OLV Luzern W 1965 01:03:08
89 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:03:14 1092
90 Ingrid Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:03:19
91 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:03:21 1092
92 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:03:35 1090
93 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:03:36 1090
94 Jen Leonard FVO F 1969 01:03:41 1090
95 Jamie Cunningham ESOC M 1996 01:03:43 1090
96 Martin Schwarz TGV Horn M 1975 01:03:50
97 Maire Convery HH F 1967 01:04:10 1087
98 Tuula Haverinen Kajaanin Suunnistajat W 1970 01:04:13
99 Fabian Janischowsky OLG Regensburg M 1995 01:04:35
100 Gemma Solé Boronat Montsant Orientació (Catalunya) W 1970 01:04:44
101 Helena Haakana Pihkaniskat W 1965 01:04:48
102 Berit Gummus IFK Mora ok W 1970 01:04:59
103 Michael Suwald OLG Cordoba M 1975 01:05:06
104 Richard Jackson DEVON M 1977 01:05:14 1080
105 Diane Jacks WRE F 1968 01:05:36 1078
106 Erika Fältman Leksands OK W 1970 01:05:48
107 Odin Linga IL Gular M 1995 01:05:49
108 WOC 19 D1_M20S M 1995 01:05:51
109 Johanna Purrer Ramstein OLG BASEL/OLV BASELLAND W 1970 01:06:49
110 Deb Murrell SROC F 1966 01:06:56 1070
111 Suzy Larsson OK Skogshjortarna W 1970 01:06:56
112 Brett Green BAOC M 1971 01:07:00 1070
113 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:07:06 1069
114 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:07:07 1069
115 Ali Basol Istanbul Orienteering Club M 1980 01:07:20
116 Outi Aikio SK Pohjantähti W 1970 01:07:25
117 Jan Boeckx Omega M 1980 01:08:07
118 WOC 18 D1_M20S M 1995 01:08:10
119 Dawn Figg HH F 1969 01:08:13 1063
120 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:08:25 1063
121 Padam Darlami BAOC M 1980 01:08:33
122 Nicola Miller WIM F 1966 01:08:35 1062
123 Lena Wey ULU'S REISEWELT W 1970 01:08:45
124 Judith Hughes WCH F 1966 01:09:08 1059
125 Brigitte Tschamper OLG Stäfa W 1970 01:09:21
126 Lenka Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1970 01:09:34
127 Graham Brew Bay Area Orienteering Club M 1975 01:10:39
128 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:10:40 1049
129 Anu Gretschel KAJAANIN SUUNNISTAJAT W 1970 01:10:55
130 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:10:58 1048
131 James Turton IND M 1995 01:11:37
132 Julie Ferris LEI F 1967 01:11:42 1043
133 Steven Breeze WCOC M 1971 01:12:12 1040
134 Antony Schofield MV M 1961 01:12:43 1037
135 Lars Klode Herning OK M 1975 01:12:46
136 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:12:52 1036
137 Régis Baillet Quimper Orientation M 1975 01:12:56
138 Ross MacLagan SN M 1974 01:13:28 1032
139 Mark Grant FVO M 1975 01:13:59
140 Susanne Schmid Fanclub Hubmann W 1970 01:14:36
141 Karen French WIM F 1967 01:14:44 1025
142 Paul Watson MDOC M 1974 01:14:48 1024
143 WOC 7 D2_M20S M 1995 01:14:49
144 Thomas Harper BOF M 1975 01:15:24 1021
145 Clare Claxton BOF F 1960 01:16:21 1015
146 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:16:26 1014
147 Helena Nolan ESOC F 1966 01:16:59 1011
148 Brigitte Dersch-Kollenbach SC Helsa W 1970 01:17:06
149 Evonne Strand OK Linne W 1970 01:17:19
150 Rik Van Bruggen Trol Belgium M 1975 01:17:31
151 Robert Shenton BAOC M 1972 01:17:49 1006
152 Melanie Nicoll TAY F 1968 01:18:05 1004
153 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:18:50 1001
154 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:18:52 1001
155 Camilla Jakobsson Centrum OK W 1970 01:19:08
156 Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:19:47
157 Eva Tloustova OK Sparta Praha W 1970 01:20:27
158 Katleen Van de Moortel OMEGA W 1970 01:20:32
159 Christophe Pige NGOC M 1971 01:20:45 989
160 Eva Schlatter OLC Kapreolo W 1970 01:20:48
161 Sean Pickering DEE M 1995 01:22:32 979
162 Elvina Ivanova Brown Team W 1965 01:23:12
163 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 01:24:57 965
164 Tim Smith SLOW M 1979 01:25:39 960
165 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1995 01:26:09
166 Jane Anderson TAY F 1966 01:26:31 955
167 Matthew Grant SN M 1973 01:27:13 951
168 Jane McCann MDOC F 1966 01:27:24 950
169 Simon Firth ESOC M 1974 01:27:41 948
170 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:27:55 947
171 William Kaminger Orienteering Klosterneuburg M 1995 01:28:30
172 Monique Welten OLV LUZERN W 1970 01:28:35
173 Alistair Dabbs BAOC M 1975 01:28:55
174 Elaine Sutton DEE F 1967 01:29:57 934
175 Marianne Lang GRAMP F 1967 01:30:50 929
176 Nathalie Rauturier GO78 W 1970 01:31:21
177 David Harrison EPOC M 1971 01:31:22 926
178 Hamish Barker BAOC M 1996 01:34:09 909
179 Catherine Hill DEE F 1966 01:34:12 908
180 Benjamin Brooker SO M 1979 01:34:54 904
181 Stephanie Maclean Bay Area OC W 1970 01:37:04
182 Matteo Cazzaniga PPN Polisportiva Punto Nord M 1980 01:37:07
183 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:37:31 889
184 David McGhee Bennelong Northside Orienteers M 1975 01:40:36
185 Margarita Todorova Brown Team W 1970 01:40:42
186 Lisa Methven BKO F 1969 01:47:01 832
187 Andrew Burke BAOC M 1975 01:49:17
188 Alexander Evans SOS M 1979 01:54:09 789
189 Christopher Hill HOC M 1989 02:01:21 745
190 Helen Hague WAOC F 1969 02:09:09 701
- Guy Ross OD M 1995 00:43:11
- Virpi Remahl Lahden Suunnistajat 37 W 1970 00:52:03
- Stephen Clark SELOC M 1979 01:45:28
- Victoria Robb SLOW F 1968 02:06:34
Showing results 1 - 194 of 194