Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C31 (W18,W20,W35) (length: 4.7km, climb: 170m, 16 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Karl Walheim Ärla IF M 1994 00:31:39
2 Simon Hedlund Ärla IF M 1994 00:34:36
3 Anders Einum NTNUI M 1994 00:36:08
4 Alastair Brunton Klæbu IL M 1994 00:37:16
5 Calum Coombs Ganddal IL M 1994 00:37:25
6 Anton Hemlin IK Uven M 1994 00:38:09
7 Jussi Parkkinen Angelniemen Ankkuri M 1994 00:38:13
8 Thomas Butt SARUM M 1992 00:38:19 1301
9 Paula Gross OL ZIMMERBERG W 1995 00:38:59
10 Andrew Powell DVO M 1982 00:39:12 1293
11 Nick Taylor MDOC M 1980 00:39:13 1292
12 David Hodkinson SUFFOC M 1984 00:39:18 1292
13 Dave Abrams SPOOK M 1994 00:40:42
14 Kristof Ralovich PVSK 00:41:00
15 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:41:06 1275
16 Oscar Gustafsson Idefjordens SK M 1994 00:41:07
17 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje Nykvarn W 1995 00:41:33
18 Kim Baxter SYO F 1976 00:41:46 1269
19 Emil Tengvall Göteborgs SK M 1994 00:42:17
20 Linus Svärm OK GISLE M 1994 00:42:37
21 Sarah Jones EUOC F 1996 00:42:38 1261
22 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:42:47 1260
23 Tom Beasant DEE M 1990 00:42:49 1260
24 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:43:03 1258
25 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:43:17 1256
26 Mathilde Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1995 00:43:22
27 Anna Dowling Wellington Ranges Orienteering Club W 1995 00:43:25
28 Pippa Dakin SYO F 1998 00:43:54 1250
29 Pippa Archer CLOK F 1978 00:44:04 1248
30 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb W 1997 00:44:09
31 Agnes Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1999 00:44:12
32 Robert Farrington HOC M 1988 00:44:23 1246
33 Maja Morawska Azymut 45 Gdynia W 1995 00:44:33
34 Jyri Joonas OK Voru M 1994 00:44:53
35 Beth Hanson EUOC F 1996 00:45:07 1240
36 Chloe Potter BOK F 1998 00:45:50 1233
37 Anna Kindlundh Södertälje Nykvarn Orientering W 1995 00:46:04
38 Gareth Candy SYO M 1980 00:46:05
39 Stefano Raus SYO M 1995 00:46:14 1231
40 Greet Oeyen Hamok W 1980 00:46:16
41 Lena Imhof Fanclub Hubmann W 1995 00:46:24
42 Emma Arnesen Byåsen IL W 1997 00:46:30
43 Roisin Long UCDO W 1995 00:46:31
44 Stewart Caithness INT M 1982 00:46:35 1228
45 Robbie Unsworth CLOK M 1990 00:46:39 1227
46 Nora Woxholt Asker Skiklubb W 1997 00:46:39
47 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:46:41 1227
48 Adam Bradbury SYO M 1992 00:46:55 1225
49 Hedwig Haas Sundsvalls OK W 1995 00:47:01
50 Alice Rigby CLOK F 1997 00:47:25 1220
51 Janine Inman FVO F 1977 00:47:25 1220
52 Jenny Johnson SYO F 1978 00:47:29 1219
53 Andrew Brown AROS M 1994 00:48:02
54 Venla Kinnala Turun Suunnistajat W 1997 00:48:02
55 Karin Lundberg Tullinge SK W 1980 00:48:05
56 Mia Taini Jämsän Retki-Veikot W 1980 00:48:16
57 Roosa Metsola Kymin Suunnistajat W 1997 00:48:18
58 Chris Owens DEE M 1994 00:48:31 1210
59 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 1994 00:48:31
60 Andreas Herzog OLG Schaffhausen M 1994 00:48:31
61 Lova Eveborn OK Roxen W 1997 00:48:41
62 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 00:48:59
63 Fay Walsh EUOC F 1997 00:49:15 1203
64 Michelle Spillar WIM F 1979 00:49:19 1203
65 Niamh Corbett CorkO W 1995 00:49:46
66 Duncan Grassie AROS M 1983 00:50:01 1196
67 Trygve Grøndahl Lillomarka O-lag M 1994 00:50:07
68 Solène Droin NOSE W 1997 00:50:36
69 Dries Heuninckx KOL M 1994 00:50:42
70 Isabel Bryant Cambridge Sports Union W 1997 00:51:32
71 Lenka Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1997 00:51:35
72 Helen Ockenden CUOC F 1997 00:51:41 1181
73 Ellen Sarenmark leksands ok W 1995 00:51:57
74 Michael Hofer OLG Aesch M 1994 00:52:09
75 Agne Juodagalvyte OK Ažuolas W 1997 00:52:13
76 Janne Syrjälä Keravan Urheilijat M 1994 00:52:17
77 Diana Soldagg OK Klemmingen W 1980 00:52:27
78 Ingvild Wang Lillomarka OL W 1995 00:52:58
79 Vilma Balciunaite Telsiai OK W 1980 00:53:04
80 Mikko Kesälä SK Pohjantähti M 1994 00:53:04
81 Elin Johansson Finspångs SOK W 1997 00:53:15
82 Peter Thelin Bredaryds SOK M 1970 00:53:19
83 Jaimie Buckley SYO F 1978 00:53:24 1167
84 Amy Sarkies OD F 1978 00:53:29 1166
85 Ladina Rutz OLG Stäfa W 1995 00:53:36
86 Roman Angehrn Fanclub Hubmann M 1994 00:54:11
87 Tiina Aijala Kangasala SK W 1965 00:54:18
88 Pia Blake YOA W 1995 00:54:25
89 Tom MacKenzie BOF M 1992 00:54:41 1156
90 Kevin Watson RadioKlub Blansko M 1994 00:54:42
91 Metka Udovic OK Bovec W 1980 00:55:06
92 Kaste Rutkauskaite OK Ažuolas W 1997 00:55:07
93 Thomas Hack OJE Wappler M 1994 00:55:10
94 Clíona McCullough 3ROC W 1995 00:55:18
95 Joanna Abbott NATO F 1976 00:55:22 1150
96 Magnus Karlsson Centrum OK M 1994 00:55:23
97 Francesca Taufer TRENTINO W 1995 00:55:28
98 Yvonne Welti OLG Pfäffikon W 1980 00:55:37
99 Hannah Cox LEI F 1997 00:56:09 1143
100 Katie Wright LOC F 1996 00:56:11 1142
101 Linda Indola OLG Regensburg W 1997 00:56:23
102 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:56:31 1139
103 Graham Parkes HH M 1989 00:56:35 1139
104 Mikko Simola SK Pohjantähti M 1994 00:56:49
105 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 1994 00:56:52
106 Rimvydas Stupelis OK TELSIAI M 1994 00:56:58
107 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 00:57:01 1135
108 Edward Despard CSU M 1994 00:57:01
109 Katrin Lorenz-Baath TSV Jetzendorf W 1980 00:57:12
110 Katrina Hemingway WCOC F 1996 00:57:29 1131
111 Annija Anna Zalaiskalna auseklis W 1995 00:57:29
112 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club W 1995 00:57:31
113 Martina Palumbo TRENTINO W 1995 00:57:36
114 Jani Honkanen Espoon Akilles M 1980 00:57:38
115 Hannah Bradley WCOC F 1995 00:57:42 1129
116 Jake Hanson INVOC M 1990 00:57:52 1127
117 Robert Atkins HOC M 1980 00:57:57 1126
118 Aoife McCavana GEN W 1995 00:58:05
119 Marko Koskelainen IitPy M 1994 00:58:42
120 Michal Lubis UKS Azymut Pabianice M 1994 00:58:53
121 Elisabeth Schutjes HAM OK W 1980 00:58:56
122 Maria Bengtsson Langhundra IF W 1995 00:58:59
123 Astrid Simonsson Sundbybergs IK W 1997 00:59:06
124 Jenny Johansson KFUM Örebro W 1980 00:59:11
125 Paul Clatworthy ESOC M 1983 00:59:25 1114
126 Mirjam Rotzler OLG Aesch W 1980 00:59:33
127 Nadja Rutz OLG Pfäffikon W 1995 00:59:45
128 Caoimhe O' Boyle CNOC W 1997 00:59:55
129 Sigrid Søvik Gneist W 1997 01:00:07
130 Gustaf Gerge Centrum OK M 1994 01:00:10
131 Frances Wright MAROC F 1995 01:00:18 1106
132 Håkon Hegreberg Bodø orientering M 1994 01:00:21
133 Henrik Klasson OK Gisle M 1975 01:00:23
134 Jamie Hayward BOK M 1992 01:00:47 1102
135 Juho Markku Mustalammen pallo M 1994 01:00:58
136 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:01:16 1097
137 Even Einum Unattached M 1994 01:01:24
138 Elin Fältman Leksands OK W 1997 01:01:40
139 Janette Macleod BASOC F 1977 01:01:47 1093
140 Anne Honkanen Espoon Akilles W 1980 01:01:50
141 Michele Botha ROC W 1980 01:01:50
142 Helen Marsden HH F 1976 01:02:20 1088
143 Laura Hindle MDOC F 1998 01:02:39 1085
144 Louise Adams SYO F 1998 01:02:46 1084
145 Emil Rankka OK Roxen M 1994 01:03:00
146 Annika Östman Domnarvets GoIF W 1975 01:03:02
147 Ella Gilbert NOR F 1998 01:03:38 1076
148 Frances Brown FVO F 1995 01:03:56 1073
149 Eirin Mari Fossøy Notodden o-lag W 1995 01:04:20
150 Bernardo Nanclares Frontela-O M 1970 01:04:28
151 Marketa Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1995 01:04:35
152 Anna Elovaara-Salmi Helsingin Suunnistajat W 1980 01:04:41
153 Helen Pruzina DRONGO F 1995 01:04:58 1065
154 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:05:01 1064
155 Luis Benito Frontela-O M 1970 01:05:23
156 Stephen Clark EBOR M 1990 01:05:38 1060
157 Cesar Torrejon Frontela-O M 1980 01:06:04
158 Jens Akerman Gavle OK M 1994 01:06:04
159 Steffen Hartmann TGV Horn M 1994 01:06:23
160 Vilde Skage GNEIST W 1997 01:06:25
161 Richard Dixon RSOC M 1987 01:06:26 1052
162 James Wilkinson BKO M 1991 01:06:55 1048
163 Sandro Grasso KOL M 1994 01:07:04
164 Ella Milne BOK F 1996 01:07:07 1046
165 Klára Hrabánková SK Praga W 1995 01:07:10
166 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:07:18 1045
167 Doug Stimson NWO M 1982 01:07:27 1043
168 Helena Lindén Växjö OK W 1980 01:07:59
169 Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistajat W 1997 01:08:07
170 Rolf Pihl OK Roskilde M 1994 01:08:30
171 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:08:31 1034
172 Adam Caplan-Bricker New England Orienteering Club M 1994 01:08:32
173 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running W 1997 01:08:43
174 Jayne Sales SLOW F 1980 01:08:56 1030
175 Cedric Faucheux DRONGO M 1994 01:09:15
176 Kristian Roberts WCH M 1993 01:09:52 1021
177 Carolyn Hindle MDOC F 1996 01:10:09 1019
178 Sophie Miocevich CLOK F 1996 01:10:13 1018
179 Cecilia Spångberg Lunds OK W 1997 01:10:28
180 Megan Bett SN F 1998 01:10:43 1014
181 Casper Sørensen CopenhagenO M 1994 01:10:48
182 Henrik Karlsson Uddevalla OK M 1994 01:11:04
183 Jenny Lindberg Vandrarringen W 1997 01:11:21
184 Pavla Vildmonova OK Sparta Praha W 1975 01:11:30
185 Alex Teutsch Orienteering Ottawa M 1994 01:11:34
186 Helen Chiswell DVO F 1977 01:11:35 1006
187 Hannah Horsewill NOC F 1996 01:12:38 997
188 Méabh Perkins BOC W 1997 01:12:54
189 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:13:17 991
190 Joel Forsgren OK Tisaren M 1994 01:13:27
191 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:13:34 989
192 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:13:40 988
193 Katherine Lowles WCOC F 1998 01:13:49 986
194 John O'Reilly CLYDE M 1991 01:13:57 985
195 Max Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin M 1994 01:14:14
196 Ivana Knaupová Braunschweiger MTV W 1980 01:14:16
197 Paco Delgado Frontela-O M 1975 01:14:27
198 Angel Frontela Frontela-O M 1975 01:14:37
199 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 01:15:04 976
200 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:15:11 975
201 Katherine Bett SN F 1995 01:15:22 973
202 Pierre Nyquist IK UVEN M 1994 01:15:34
203 Alberto Tejero Frontela-O M 1994 01:15:40
204 Katie Blackford BADO F 1997 01:16:21 965
205 Anne Ockenden SROC F 1998 01:16:23 964
206 Rory Burford DRONGO M 1994 01:17:18 956
207 Petra Skachova OK Sparta Praha W 1970 01:18:35
208 Lena Mathys ZELG W 1997 01:18:47
209 Thomas Raftery HH M 1980 01:21:07 921
210 Ursula Wyss ULU'S REISEWELT W 1980 01:21:49
211 Maximilian Ebneth OLG Regensburg M 1994 01:22:31
212 Katharina Meyer OLG BUSI W 1980 01:22:56
213 Emily Keenan DEVON F 1998 01:24:12 893
214 Jeff Colbert SYO M 1982 01:24:47 889
215 Bettina Deixler-Thier OC Muenchen W 1980 01:25:17
216 Huw Thomas SWOC M 1994 01:25:21
217 Francesco Gatti PPN Polisportiva Punto Nord M 1994 01:29:02
218 Alex Edelsten Unattached M 1994 01:29:25
219 Ros Jennings Unattached W 1980 01:29:39
220 Alistair Ross WCH M 1987 01:32:46 817
221 Alex Webster BAOC M 1994 01:34:17
222 Mark Walker Unattached M 1994 01:35:22
223 Dorothy Pelly LOC F 1958 01:39:06 760
224 Romane Salathe RAID O PARIS W 1995 01:42:12
225 Matthew Dammers Unattached M 1994 01:46:28
226 Heather Walton INVOC F 1997 01:46:30 696
227 Daniel Cowley NOR M 1981 01:47:05 692
228 Neil McMillan ELO M 1985 01:49:09 673
229 Ian Martin Unattached M 1994 01:49:40
230 Thomas Gale DVO M 1994 01:52:40 641
231 Ross White DEE M 1992 01:53:06 637
232 John Martindale BAOC M 1994 01:57:39
233 Catherine Slade SAX F 1976 01:58:54 585
234 Ildefonso Rascon Frontela-O M 1980 02:06:45
- Simon Bradbury LEI M 1994 00:40:38
- Ali Robertson GRAMP M 1977 00:43:38
- Ebba Jansson Järpling OK Klemmingen W 1995 00:50:08
- Aino Leigon 01:06:02
- Simeon Bleach WIM M 1994 01:45:38
- Zoe Reuss TV 1894 Coburg-Neuses W 1997 02:26:00
Showing results 1 - 240 of 240