Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C8 (length: 1.2km, climb: 35m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grabhan McGoldrick FERMO M 2005 00:12:52
2 Aoife McGoldrick FERMO F 2004 00:12:59
3 Matthew Hartman INT M 2009 00:13:23
4 Finn Selmer Duguid TAY M 2008 00:15:04
5 Wilhelm Westström Alvesta SOK M 2005 00:15:52
6 Eino Ristimaki Helsingin Suunnistajat 00:16:51
7 Botvid Simonsson Sundbybergs IK M 2005 00:17:04
8 Grace French WIM F 2007 00:17:05
9 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:18:11
10 Ffion Noot-Williams EPOC W 2005 00:19:12
11 Ben Ross INT M 2008 00:19:38
12 Megan Brown ESOC F 2008 00:19:47
13 Rosie McNamara AYROC W 2009 00:19:50
14 Bethan Dunn UNATTACHED W 2003 00:20:01
15 Thomas Owen INT M 2005 00:20:20
16 Andrew Twigg FVO M 2006 00:20:24
17 Charlotte Chapman 00:20:57
18 Lieve Franssen OLV Luzern W 2005 00:21:16
19 Elli Taini Jämsän Retki-Veikot W 2005 00:21:30
20 Andrew Ellis RAFO 00:22:13
21 Jana Knaup Braunschweiger MTV W 2005 00:23:31
22 Irene Rodríguez FUNDI-O W 2005 00:23:56
23 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:24:46
24 Katie Hensman FVO F 2007 00:24:51
25 Miguel Bala Domínguez FUNDI-O M 2005 00:24:54
26 Alicia Bala Domínguez FUNDI-O W 2003 00:24:57
27 Charlotte Slade SN W 2005 00:25:17
28 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:25:27
29 Candice Longere ALCO 00:25:43
30 Peo Adenstedt Orienteering Klosterneuburg M 2005 00:26:03
31 Olof Hertin Västerviks OK M 2005 00:26:10
32 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:26:12
33 Isobel Garvie 00:26:18
34 Rowan Willis 00:26:34
35 Iona Willis 00:26:37
36 Chloe Green 00:27:23
37 Jonas Ludwig 00:28:13
38 Rebecca Green F 2006 00:28:25
39 Anna Suwald OLG Cordoba W 2005 00:28:31
40 Amanda Daltveit Slettebø Fana IL W 2003 00:28:38
41 Oscar Purchase QO M 2009 00:29:13
42 Zoe Clark ESOC F 2009 00:30:40
43 Hannah Will GRAMP F 2006 00:31:03
44 Padget Anna 00:31:17
45 Aidan Bourne EPOC M 2007 00:31:59
46 James Bond Junior M 2005 00:32:24
47 Maria Gaines BL F 2008 00:32:55
48 Susana Rodríguez FUNDI-O W 2005 00:34:04
49 Katie Jones 00:34:44
50 Isabelle Tonge BOK 00:36:52
51 Charles Lilley HH 00:37:02
52 Matt Green 00:37:05
53 Ben Bishop LEI M 2001 00:37:42
54 Andrew Brown 00:39:12
55 Fraser Brown 00:39:31
56 Desmond Barlow SLOW M 2010 00:39:58
57 Ryan Carter SUFFOC M 2008 00:40:11
58 Caitlin Paterson CLYDE F 2007 00:42:58
59 Karin Weststrom Alvesta SOK 00:44:01
60 Ellen Simpson OD W 2005 00:46:45
61 Gwen Davies Alison Powell ESOC 00:57:53
62 Freya Inghammar 01:03:34
63 Senan Lawlor ESOC M 2012 01:10:24
- Eskil Engberg Härnösands OK M 2005 00:13:54
- Donna & Lorna Brown 00:26:57
- Ilyas Mouline IND 00:27:09
- Lily Purchase QO F 2007 00:27:54
- Hugh Whelan WATO M 2005 00:30:50
- Alida Minty LOK F 2006 00:37:46
- Robin von Gaza OLV Uslar M 1994 03:04:44
Showing results 1 - 70 of 70