Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 2.875km, climb: 110m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anu Uhotoinen Hilden 00:26:58
2 Carl Josefsson SAVEDALENS AIK 00:27:28
3 Peter Ridefelt OK Linne 00:33:35
4 Susanne Söderholm 00:33:50
5 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL W 1994 00:36:24
6 Marie-Louise Engberg Härnösands OK W 1980 00:36:38
7 Darren Baker DEE M 1967 00:36:43 1149
8 Siobhan Delaney 00:37:36
9 Andrew White HOC M 1956 00:38:08 1133
10 Emily Birch Unattached W 1980 00:38:14
11 Goran Larsson 00:38:44
12 Lena Larsson 00:38:50
13 Jan Haugland Arstad 00:39:15
14 Tony Feltbower OD M 1954 00:39:36 1117
15 Martyn Dean CLOK M 1959 00:39:46 1116
16 Aino Juslen 00:40:03
17 William Hall DFOK M 1992 00:41:42 1094
18 Mary Emberton EPOC 00:42:19
19 Rune Moklebust GNEIST M 1975 00:42:30
20 Jonna Ramsell Leksands OK W 1997 00:42:44
21 Kirre Palmi 00:43:18
22 Hanua Kauppi 00:44:46
23 Andy Green NATO M 1970 00:45:01
24 Chris O'Donnell DVO M 1970 00:45:47
25 Pete Hart Unattached M 1994 00:45:50
26 Joy Hodkinson NOC F 1995 00:45:56 1048
27 Ilse Dubbelboer OK Linné W 1994 00:46:19
28 Alison Matheson INVOC F 1970 00:46:46 1039
29 Tandani Kansa 00:46:46
30 Richard Freeman HH M 1962 00:46:48 1038
31 Roger Carlsson 00:46:48
32 Arun Sahni SYO M 1955 00:46:56 1037
33 Alison McNeilly RR F 1977 00:47:34 1030
34 Helge Skage GNEIST M 1970 00:47:54
35 Anna Rau OLG Bern Unicorns W 1994 00:47:55
36 Jane McNeilly RR F 1977 00:47:59 1025
37 Rebecca Bjarrenholt 00:48:15
38 Katie Cunningham ESOC 00:48:21
39 Ruben Karlsen Askøy orienteringslag M 1994 00:48:40
40 Roderick Green BOK M 1955 00:49:11 1012
41 Andrea Solari GOLD Savosa M 1970 00:50:35
42 Beatrix Calow DEE F 1993 00:50:36 997
43 Christan Gaelle CA ROSE 00:50:58
44 Alice Nordström Vandrarringen W 1999 00:51:11
45 Jyrki Metsola 00:51:29
46 Jesper Kracht Copenhagen Police M 1970 00:51:31
47 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:52:21 978
48 Paivi Karkkainen Keravan U W 2001 00:52:46
49 John Chesters DEVON M 1951 00:52:52 972
50 Marie Karlsson Växjö OK W 1994 00:52:59
51 PETER HOWE NWOC M 1960 00:53:06 969
52 Monica Ohlin 00:53:18
53 Paul Van Dam HALO M 1965 00:53:29 965
54 Ty Solomon 00:53:30
55 Filippa Löving Vandrarringen W 1997 00:53:36
56 Cecile Müller ULU'S REISEWELT W 1995 00:54:07
57 Anette Johansson OK Kolmarden 00:54:08
58 Leslie Coles SO M 1943 00:54:12 957
59 Inger K Nesbø Gneist IL W 1970 00:54:12
60 Jannike Johannessen Gneist W 1970 00:54:19
61 Kath Aspin CLOK F 1967 00:54:33 953
62 Craig Drury LOG M 1973 00:55:41 940
63 Helene Lecomte EBOR F 1978 00:56:39 929
64 Yogesh Gurung BOF M 1988 00:56:44 928
65 Edi Zehnder SWISS O TOURS M 1965 00:56:53
66 David Darby MAROC M 1969 00:56:57 926
67 Ching-Hua Chen Hudson Valley Orienteers W 1980 00:57:10
68 Kelly Candy SYO W 1994 00:57:23
69 Jenny Martin CLOK F 1969 00:58:00 914
70 Elizabeth Schofield SLOW 00:58:11
71 Bill Melville TAY M 1940 00:58:21 910
72 Steve Taverner WIGHTO M 1956 00:58:28 909
73 Peter Schmid IND 00:58:29
74 Manuele Alessio Calderon Firenze Orienteering M 1980 00:58:39
75 Eveliina Viianca 00:58:46
76 Naimh McCann 00:59:11
77 Raymond Snaith CLOK M 1946 00:59:12 900
78 Arche Rankin 00:59:31
79 Tess Woodward 01:00:00
80 Philip Cooper WIM M 1947 01:00:11 890
81 Peter Grierson DEVON M 1963 01:00:25 888
82 Roderick Duncan KFO M 1962 01:01:24 877
83 Lesley Read BAOC W 1980 01:01:36
84 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:02:30 864
85 Heather Crane 01:03:17
86 Michael Smith WCH M 1961 01:04:44 840
87 Lynn Young TINTO 01:04:47
88 Juhani Kirna 01:05:12
89 Ove Dyrstad GNEIST M 1965 01:06:32
90 Anne Hanswirth 01:06:41
91 Lene Colquhoun Nittedal Orientering W 1975 01:06:42
92 Hayley Collins DFOK F 1991 01:06:46 816
93 Pertti Itkonen 01:06:52
94 Richard Salway MAROC M 1964 01:07:52 803
95 Nora Lee 01:07:55
96 Inka Vaisanen KVOSU 01:08:22
97 Esko Leinonen 01:08:34
98 Catherine Padget 01:08:41
99 Rachel Ambler BOK F 1976 01:09:00 792
100 Arild Svihus Ganddal IL M 1994 01:10:04
101 Snow 01:10:38
102 Martin Double Unattached M 1980 01:11:13
103 Cristina Manella PPN Polisportiva Punto Nord W 1980 01:11:22
104 Caroline Potter BOK F 1962 01:11:23 765
105 Pauline Anderson GRAMP W 1994 01:11:31
106 Keiko Conway GO F 1962 01:11:34 763
107 Kim Sanderson NATO F 1975 01:12:15 755
108 Paola Della Torre PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:12:24
109 Meike Hartmann 01:13:27
110 Brian Yates ESOC M 1944 01:13:53 737
111 Louisa Kippin TVOC F 1969 01:13:54 737
112 Alan Shaw BOF M 1948 01:14:08 735
113 Heather Freeman HH F 1959 01:14:32 730
114 Silvia Keller OLG Staefa W 1965 01:14:55
115 Annika Schindler 01:15:04
116 Andy Redfearn 01:16:03
117 Alison Lowles WCOC F 1965 01:16:05 714
118 Andy Fryer SBOC M 1951 01:16:27 710
119 Sophie Rau OLG Bern Unicorns W 1995 01:16:31
120 Robert Jackson 01:17:20
121 Kate Anderson GRAMP F 1964 01:17:30 699
122 Celia Dean CLOK F 1958 01:17:32 698
123 Helen Webster INVOC F 1967 01:17:32 698
124 Sue Kitchin IND 01:18:35
125 Eve Brown FVO F 2001 01:18:36
126 Chris Furse CLYDE M 1968 01:18:39 687
127 Noirin Ni Shimidh CNOC 01:19:01
128 Ingrid Ulfstedt Järfälla OK W 1960 01:19:26
129 Jill Stephens LVO F 1997 01:20:14 669
130 Molly Todd INVOC F 1998 01:20:16 668
131 Jenny Shaw MDOC F 1949 01:20:18 668
132 Judith Purves RR F 1971 01:20:50 662
133 Paolo Bianchi GOLD Savosa M 1965 01:22:02
134 Wendy Nixon Yukon Orienteering Association W 1960 01:22:09
135 Reich Katrin 01:22:12
136 Davide Ponti GOLD Savosa M 1965 01:23:07
137 Anne Cousins SN F 1954 01:24:25 621
138 Marieke Dale ECKO F 1978 01:25:00 615
139 Bronwyn Crymbie 01:26:34
140 Kerry Cooper 01:27:58
141 Amanda Miocevich CLOK F 1962 01:29:49 561
142 Ellie Thomas CLYDE F 1995 01:31:43 541
143 Bethan Evans 01:32:48
144 Bruce Graham MAROC M 1959 01:33:33 521
145 Joanna Arnold TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1960 01:33:46
146 David Tomkinson SELOC M 1942 01:34:17 514
147 Julie Leitch SO F 1968 01:34:44 509
148 Maddy Slaven Unattached W 1965 01:34:45
149 Roger Robb 01:35:06
150 Diane Maciver MOR F 1973 01:35:50 496
151 Marianne Eghorn-Offrell Frosta OK W 1960 01:35:51
152 Pat Graham MAROC F 1966 01:36:07 493
153 Bill Anderson 01:37:14
154 Susan Twissell INT F 1967 01:38:39 465
155 Rebecca Cummings WCOC F 1996 01:40:22 447
156 Ruth Chesters DEVON F 1950 01:41:17 437
157 Catherine Henderson BAOC W 1994 01:41:22
158 Peter Firth NATO M 1945 01:41:30 434
159 Derek Ricketts LEI M 1948 01:43:34 412
160 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 01:43:59 407
161 Helen Taylor DEVON F 1959 01:44:12 405
162 Jana Cox DUO W 1994 01:48:23
163 Elizabeth Dean CLOK F 1999 01:51:59 319
164 Judith Beadel Kerno 01:56:23
165 Timothy Taylor BAOC M 1970 01:57:03
166 Charlotte Kemp CLYDE W 1970 02:03:36
167 Marie-Jeanne Arsac ALTAIR W 1955 02:14:04
168 Jane Hunter WCOC F 1967 02:23:15 37
169 Wei Yi Yue POC M 1999 02:30:33
170 Anna Gibson 03:04:14
- Richard McDonald BOL 00:23:36
- Tina Leinonen 00:54:04
- Penny Hicks FVO F 1964 01:11:11
- Pat Cameron NGOC F 1947 01:12:09
- Richard Havenhand SYO M 1970 01:19:04
- Mairead Murphy CNOC W 1965 01:19:14
- Anne Grethe Iadset 01:53:20
- Katharine Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 02:32:32
Showing results 1 - 178 of 178