Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C23 (W60) (length: 3km, climb: 80m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Antti Uotila OrPo M 1960 00:25:48
2 Jouni Markku Mustalammen pallo M 1960 00:26:39
3 Robert Bloor INT M 1960 00:26:42 1195
4 Nick Hale MAROC M 1958 00:27:16 1190
5 Roger Thomas WCOC M 1960 00:27:30 1187
6 Paul Morris NOC M 1957 00:28:03 1182
7 Håkan Forsman Ronneby OK M 1960 00:28:03
8 Torgeir Strand Fana IL M 1960 00:28:16
9 Johan Berglund Sävedalens AIK M 1960 00:28:36
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK M 1960 00:28:36
11 Ruedi Boesch OLG Biberist SO M 1960 00:28:40
12 Lars Persson Hagaby GoIF M 1960 00:29:25
13 Terry O'Brien, BEM STAG M 1958 00:29:33 1168
14 Steve Smirthwaite MOR M 1958 00:30:11 1162
15 Hansjörg Rutz OLG Pfäffikon M 1960 00:30:18
16 Bruce Bryant OD M 1957 00:30:22 1160
17 Pekka Parkkinen SK Pohjantähti M 1960 00:30:26
18 Andy Thornton MDOC M 1960 00:30:37 1158
19 Alison Simmons BOK F 1955 00:30:49 1157
20 Morten Johansen OK Moss M 1960 00:31:09
21 Susanne Berglund Sävedalens AIK W 1955 00:31:12
22 John McCullough 3ROC M 1955 00:31:15
23 Tore Tjernlund OK Vilse 87 M 1960 00:31:18
24 Uwe Krausbauer CTG Koblenz M 1960 00:31:24
25 Christina Hjertson OK Linné W 1955 00:31:29
26 Johan Mattsson Lillomarka O-lag M 1960 00:31:32
27 Charlie Bleau GAOC M 1960 00:32:00
28 Andrew Kelly AIRE M 1958 00:32:02 1145
29 Duncan Minty LOK M 1960 00:32:06 1145
30 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs OK M 1960 00:32:07
31 Erja Raiko Blue Team W 1955 00:32:25
32 Callum Scott BASOC M 1956 00:32:27 1141
33 Charles Spence LOK M 1958 00:32:43 1139
34 Otte Omdal Ganddal IL M 1960 00:32:44
35 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 00:33:11
36 Ulf Eriksson Gävle OK M 1960 00:33:12
37 John Campbell DVOA M 1960 00:33:14
38 Gillian Ingham Wellington Orienteering Club W 1955 00:33:31
39 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt M 1960 00:34:06
40 Martyn Roome SROC M 1952 00:34:25 1122
41 Anders Rensgard OK Renen M 1960 00:34:45
42 Sten Svanberg OK Södertörn M 1960 00:34:45
43 Monika Bonafini SLOW F 1953 00:34:49 1118
44 Jill Smith EBOR F 1954 00:35:02 1116
45 Anne Heikoop NMOLT M 1960 00:35:07
46 Paul Corrodi OLG Dachsen M 1960 00:35:09
47 Sue Key MFR W 1955 00:35:13
48 Brigit Oswald OLK Piz Hasi W 1955 00:35:21
49 Mike Stewart INT M 1958 00:35:40 1111
50 David Saunders HH M 1959 00:36:00 1108
51 Richard Cummings WCOC M 1959 00:36:12 1106
52 Gill Berrow ECKO F 1955 00:36:13 1105
53 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad W 1955 00:36:24
54 Mike Rodgers MOR M 1960 00:36:29 1103
55 Jane Archer SN F 1954 00:36:46 1100
56 Ian Turner WCH M 1960 00:36:56 1098
57 Stella Lewsley BL F 1954 00:37:02 1098
58 Hilary Quick BASOC F 1955 00:37:14 1096
59 Ruth Lynam CNOC W 1955 00:37:19
60 Ronan Cleary LOK M 1960 00:37:29 1093
61 Ørjan Eirik Valestrand Fana M 1960 00:37:41
62 Janet Rosen HH F 1955 00:37:51 1090
63 Martin Gross OL ZIMMERBERG M 1960 00:37:59
64 Lis Daehli PWT Travel W 1955 00:38:04
65 Karen Clark EBOR F 1955 00:38:07 1087
66 Simon Crocker DEE M 1959 00:38:25 1084
67 Chris Addiers Omega M 1960 00:38:37
68 Jens Bentsen OKOST M 1960 00:38:41
69 Blair Young TINTO M 1957 00:38:46 1081
70 Nick Dennis BOK M 1960 00:39:00 1078
71 Lester Hartmann SYO M 1960 00:39:10 1077
72 Helena Burrows LOC F 1951 00:39:17 1076
73 Inger A Tiltnes IL Tyrving W 1955 00:39:18
74 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK M 1960 00:39:26
75 Egle Krasuckiene Labirintas OK W 1955 00:39:41
76 Felix Buchi St Gollen M 1960 00:39:58
77 Robin Uppill Onkaparinga Hills Orienteering Club W 1955 00:40:08
78 Brigitte Kölla OLG Zurich W 1955 00:40:10
79 Hans-Joachim Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 00:40:13
80 Alistair Harding SDOC M 1960 00:40:15
81 Uwe Bürger TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 00:40:15
82 John Fallows NGOC M 1958 00:40:38 1063
83 Angela Pearson EOOC W 1955 00:40:49
84 David Ritchie MOR M 1958 00:41:11 1059
85 Richard Lund TUKS-O M 1960 00:42:03
86 David Hanstock BOK M 1956 00:42:06 1050
87 Masazumi Tada Unattached M 1960 00:42:08
88 David Lane SN M 1952 00:42:10 1050
89 David Dann MDOC M 1956 00:42:21 1048
90 Keith Dawson INT M 1960 00:42:25
91 Gerard Thomson STAG M 1956 00:42:28 1047
92 Peter Ribbans SWOC M 1957 00:42:29 1046
93 Gary Newell SN M 1953 00:42:33 1046
94 Alan Gould NOC M 1956 00:42:41 1044
95 Julia Prudhoe Central Coast Orienteers W 1955 00:42:41
96 Peter Cheetham RAFO M 1958 00:43:31 1036
97 Raili Liimatainen Blue Team W 1955 00:43:33
98 Clas Svanteson Kolbotn og Skimt M 1960 00:44:14
99 Joyce Brunton INVOC F 1953 00:44:32 1026
100 Britt Larsson Länna IF W 1955 00:44:38
101 Peter Wilson BKO M 1959 00:45:04 1021
102 Mark Elder CLYDE M 1957 00:45:11 1020
103 Torgny Jeppson Katrineholms OK M 1960 00:45:17
104 Stephen Peacock SN M 1951 00:45:24 1018
105 Sandy Fillebrown DVOA W 1955 00:45:33
106 Tony Cockbain HOC M 1956 00:45:50 1014
107 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:46:19 1009
108 Robert King AIRE M 1959 00:46:31 1007
109 Kari Pajunen Navi M 1960 00:46:34
110 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö W 1955 00:46:36
111 Ruth Lockley COBOC F 1952 00:46:40 1006
112 Peter Harris HALO M 1958 00:46:46 1005
113 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1960 00:46:47
114 Lars Larsson Sjövalla FK M 1960 00:46:54
115 Ann Savage LVO F 1955 00:47:08 1002
116 Gunnel Månsson OK Vilse 87 W 1955 00:47:10
117 Malcolm Aldridge MOR M 1957 00:47:18 1001
118 Janet Tryson EMPO W 1955 00:47:25
119 Christine Kiddier BL F 1952 00:47:28 999
120 Colin Holcombe BAOC M 1957 00:47:33 998
121 Thomas Dagsberg OK ORION M 1960 00:47:37
122 Andy Creber NGOC M 1958 00:47:48 996
123 Susan Stevens AIRE F 1953 00:47:54 995
124 Ulf Skoglund Kils OK M 1960 00:47:54
125 Jon Carberry SROC M 1959 00:48:20 990
126 Helena Jahnova WIT W 1955 00:48:40
127 Simonne Silvi KOL W 1955 00:48:58
128 Philip Kirk OD M 1956 00:49:01 984
129 Annette Ragvald Vingåkers OK W 1955 00:49:12
130 Anne Wilson LOC F 1952 00:49:19 982
131 Nev Myers EBOR M 1957 00:49:40 978
132 Robert Neil FVO M 1957 00:50:02 975
133 Stephen Bingham MDOC M 1958 00:50:07 974
134 Margrith Hofer OLG BREITSEE W 1955 00:50:12
135 Michel Arsac-England ALTAIR M 1960 00:50:17
136 Joachim Menn OLG Siegerland M 1960 00:50:48
137 Evamarie Lundahl IF Hagen W 1955 00:50:59
138 Kate Bryant MDOC F 1953 00:51:25 961
139 Eeva-Kaarina Aaltonen IF Brahe W 1955 00:51:40
140 Judith Evans HOC F 1955 00:51:56 956
141 Marion Owen FWOC W 1955 00:51:57
142 John Olav Alvsvåg FANA M 1960 00:52:13
143 Robert Sneyd KERNO M 1956 00:52:18 953
144 Nicola Gardner FVO F 1955 00:52:27 951
145 Gerry Meehan NWOC M 1957 00:52:40 949
146 Ingmar Olsson OK Vilse 87 M 1960 00:52:50
147 Ian Addis MOR M 1958 00:52:54 947
148 Sheila Sprot SYO F 1951 00:53:13 944
149 David Knight Bayside Kangaroos M 1960 00:53:30
150 Colin Jackson HAVOC M 1959 00:53:56 937
151 Jean Payne DEE F 1953 00:54:17 934
152 Gro Johansen OK Sör W 1955 00:54:27
153 Jean Fitzgerald SAX F 1953 00:55:02 926
154 Carol Sands BOK F 1951 00:55:06 926
155 Åge Hovden Stord Orientering M 1955 00:55:16
156 Kenneth Anderson MOR M 1959 00:55:26 922
157 Lars Mosslind Vandrarringen M 1960 00:55:35
158 Alison Radford Bendigo Orienteers W 1955 00:55:46
159 Pauline McAdam RR F 1955 00:56:07 916
160 Kate Ingleby DEE F 1953 00:56:07 916
161 Eija Nurminen Tampereen Pyrintö W 1955 00:56:08
162 Michael Beadel KERNO M 1959 00:56:12 915
163 Viv Macdonald DVO F 1952 00:56:57 908
164 Eric Lovie GRAMP M 1959 00:57:15 905
165 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteering Club M 1955 00:57:30
166 Martin Laue OLG Ortenau M 1960 00:57:31
167 Valentin Brunner bussola ok M 1960 00:57:40
168 Anneli Ojapalo Rajamaen Rykmentti W 1955 00:58:16
169 Catherine Dawson Gafanhori Portugal W 1955 00:58:20
170 Jane Breed HH F 1952 00:58:36 892
171 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 00:58:37 892
172 Helen Powell BOK F 1954 00:58:54 890
173 Stephen Restorick CLOK M 1956 00:58:55 889
174 Colin Welch BOK M 1958 00:59:15 886
175 Tom Hansen Avesta OK M 1960 00:59:15
176 Rita Wyder OLG THUN W 1955 00:59:17
177 Margaret Willdig OD F 1953 00:59:20 885
178 Alan Bothwell TAY M 1959 00:59:29 884
179 Judy Johnson BL F 1951 01:00:02 879
180 Sally Rollo SOLWAY F 1952 01:01:11 867
181 Caroline Dallimore SWOC F 1955 01:01:18 866
182 Jenny Bray SN F 1955 01:02:17 857
183 Rowan Purkis LOC F 1954 01:02:24 855
184 Kevin King NOC M 1957 01:02:29 855
185 Hilary Eastley BL F 1955 01:02:46 852
186 Robyn Pallas Central Coast Orienteers Australia W 1955 01:02:51
187 Zoya Gornaya Almaty W 1955 01:03:14
188 Mark Lyne SOS M 1958 01:03:59 841
189 Liz Carter AIRE F 1953 01:04:11 838
190 Allan Downie TAY M 1958 01:04:59 830
191 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:05:27 826
192 Ray Kingdom SO M 1958 01:05:46 823
193 Arnulf Wolfram Naturfreunde Wien M 1960 01:06:12
194 Lyn West SOS F 1954 01:06:29 816
195 Patricia Miethke POA (Parawanga Orienteers ACT) W 1950 01:07:21
196 Shirley Robinson NGOC F 1955 01:07:36 805
197 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:07:47 803
198 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:09:18 789
199 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:13:03 753
200 Helen Baxter LVO F 1955 01:13:32 748
201 Alina Kazantseva Ekran W 1955 01:15:09
202 Andrew Wood PFO M 1956 01:16:01 725
203 Rosie Law LOC F 1952 01:16:09 724
204 Jennifer Hamilton Coureur de Bois W 1955 01:22:35
205 Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 01:23:42
206 Judith Hind CLARO F 1951 01:25:34 635
207 Nada Zavadilova OK Sparta Praha W 1955 01:27:42
208 Barbara Foley-Fisher MNAV W 1955 01:28:21
209 Monica Kronberg IF Femman W 1955 01:28:37
210 Sue Edlington HOC F 1953 01:29:02 602
211 Alan West LEI M 1958 01:33:04 563
212 Trina Rogerson ELO F 1951 01:45:50 444
213 Susan Hawkes-Teeter Unattached W 1955 02:17:09
- Rob Bailey CLOK M 1959 00:32:22
- Jim Wood ERYRI M 1960 00:34:02
- Dave Brown EBOR M 1957 00:53:44
- Ewan Cameron BOF M 1958 01:00:02
- Brian Miller ESOC M 1956 01:02:31
- Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:06:43
- Sarah Brown SLOW F 1952 01:07:34
Showing results 1 - 220 of 220