Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C24 (M70,W55) (length: 3.1km, climb: 65m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 00:25:02 1151
2 Kalle Johansson OK Skogshjortarna M 1945 00:25:16
3 Alison Harding HH F 1960 00:25:56 1142
4 Helga Haverstad W 1960 00:26:02
5 Kane Andersson IFK Mora OK W 1960 00:26:15
6 Jane Halliday MOR F 1960 00:26:28 1136
7 Peter Gagarin Western Connecticut OC M 1945 00:26:35
8 Jackie Hallett BOK F 1957 00:26:36 1135
9 Jane Morgan SOC F 1960 00:26:45 1133
10 Dorthe Hansen Silkeborg OK W 1960 00:27:12
11 Kjell Gorm Røkke Tyrving M 1945 00:27:22
12 Barbara Luescher OLC KAPREOLO W 1960 00:27:25
13 Ruth Humbel OLG Cordoba W 1960 00:28:00
14 Peggy Dickison OK W 1960 00:28:21
15 Jenny Bourne EUREKA W 1955 00:28:36
16 Ann-Christine Nero Forsman Ronneby OK W 1960 00:28:47
17 Alice Bedwell BOK F 1960 00:28:52 1112
18 Ann Cranke CLOK F 1956 00:28:52 1112
19 Mona Åkerman Valbo AIF W 1960 00:29:06
20 Berit Danielsen IL Tyrving W 1960 00:29:09
21 Eva Rabe Magnusson IF Hagen W 1960 00:29:15
22 Neil McLean GRAMP M 1943 00:29:19 1108
23 Hansruedi Brand Swiss O Tours M 1945 00:29:32
24 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren W 1960 00:29:32
25 Jean Cory-Wright PAPO NZ W 1960 00:29:35
26 Ross Brighouse Counties Manukau M 1945 00:29:42
27 Maggie Scrugham ESOC F 1958 00:29:44 1103
28 Gunhild Hennum Lierbygda O-Lag W 1960 00:29:53
29 Runa Skyttersæter Heming Orientering W 1960 00:30:06
30 Anne Julsrud Haugen Halden SK W 1960 00:30:07
31 Eli Blomseth Helgesen Sorreisa OL W 1960 00:30:20
32 Fran Loots TAY F 1959 00:30:21 1097
33 Jane Anthony SROC F 1956 00:30:29 1095
34 Jill Libby CLOK F 1957 00:30:35 1094
35 Flemming Nørgaard OK PAN, Århus M 1945 00:30:37
36 Eva Walheim Robertsfors ik W 1960 00:30:38
37 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK W 1960 00:30:42
38 Käthi Kohler OLG dachsen W 1960 00:30:43
39 Roland Offrell Frosta OK M 1945 00:30:46
40 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll W 1960 00:30:59
41 Zdenka Králová SK Severka Šumperk W 1960 00:31:00
42 Ann-Sofie Svanberg OK Södertörn W 1960 00:31:08
43 Kurt Aberg OK Tisaren M 1945 00:31:22
44 Keith Henderson WIM M 1942 00:31:24 1086
45 Mary Ockenden SROC F 1959 00:31:28 1085
46 Christina Birath Stenungsunds OK W 1960 00:31:34
47 Libuse Fantova Ekonom Praha W 1960 00:31:38
48 Anders Axelson Sävedalens AIK M 1945 00:31:41
49 Rudolf Kellenberger OLG ST.GALLEN/APP. M 1945 00:31:50
50 Outi Borgenstrom Ikaalisten Nouseva-Voima W 1960 00:31:50
51 Ian Peirce SARUM M 1944 00:31:55 1080
52 Lindsey Knox RR F 1959 00:32:01 1079
53 Debbie Thompson BL F 1956 00:32:05 1079
54 Christine Jepson SO F 1958 00:32:19 1076
55 Kerstin Tjernlund OK Vilse 87 W 1960 00:32:20
56 Anders Hasselbo OK Måsen M 1945 00:32:22
57 Anita Karlsson OK Södertörn W 1960 00:32:24
58 Fiona Hendrie FVO F 1960 00:32:37 1073
59 Barbara Scheck Yukon Orienteering Association W 1960 00:32:37
60 Valerie Belton CLYDE F 1956 00:32:43 1072
61 Glynn Smith LEI M 1945 00:32:54 1070
62 Eileen Breseman Cascade OC W 1960 00:33:13
63 Tim Sowood INVOC M 1944 00:33:25 1066
64 Gunilla Håkansson IFK Hedemora OK W 1960 00:33:26
65 Tom Edelsten GO M 1943 00:33:28 1065
66 Margrit Widmer OLG Oberwil W 1960 00:33:52
67 Kim Eden NOR F 1957 00:34:00 1061
68 Maria Andersson Bredaryds SOK W 1960 00:34:11
69 Marit Nipen GNEIST W 1960 00:34:14
70 Eva Karlsson Uddevalla OK W 1960 00:34:15
71 Shirley Wood AIRE F 1958 00:34:23 1057
72 Julie Couch EPOC F 1958 00:34:36 1054
73 Howard Thomas BOK M 1945 00:34:37 1054
74 George Crawford-Smith PFO M 1944 00:34:38 1054
75 Judy Burge LOC F 1957 00:34:40 1054
76 Katarina Ostling OK Skogshjortarna W 1960 00:34:53
77 Silvia Kyburz Swiss O Tours W 1960 00:34:53
78 Barrie Speake EBOR M 1941 00:34:58 1051
79 Regina Neukom OL Zimmerberg W 1960 00:35:00
80 John Collyer SOS M 1945 00:35:02 1050
81 Ken Naismith INVOC M 1944 00:35:03 1050
82 Robert Philp KFO M 1945 00:35:07 1049
83 Peter Craig MAROC M 1945 00:35:19 1047
84 Hilary Wood Central Coast Orienteers W 1960 00:35:21
85 Louise Dunn LOC F 1960 00:35:27 1046
86 Tony Duncan WCOC M 1943 00:35:33 1045
87 Birgit Hansson Herrestads AIF W 1960 00:35:33
88 Kjersti Skantze IL Tyrving W 1960 00:35:35
89 Päivi Saarikoski SK Uusi/Pihkan W 1960 00:35:36
90 Jo Foster BOK F 1957 00:35:37 1044
91 Anne Teutsch Orienteering Ottawa W 1960 00:35:40
92 Michael Pearson WCOC M 1944 00:35:44 1043
93 Kerstin Ohlsson Haninge SOK W 1960 00:35:48
94 Olga Vedina Ermak W 1960 00:35:48
95 Keith Marsden HH M 1943 00:36:04 1039
96 Sally Lindsay ESOC F 1956 00:36:06 1039
97 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:36:16 1037
98 Carol House SO F 1956 00:36:24 1036
99 Heinz Wegmüller Swiss O Tours M 1945 00:36:28
100 Derek Gale DVO M 1944 00:36:38 1033
101 Allen Barnes CLARO M 1942 00:36:52 1031
102 Gunnar Alsaker PWT Travel M 1945 00:36:52
103 Dilya Bayburina Ufa United W 1960 00:36:56
104 George Reynolds INVOC M 1944 00:36:59 1030
105 Sarah Howes SAX F 1959 00:37:01 1029
106 Peter Heywood KERNO M 1945 00:37:03 1029
107 John Russell SOS M 1941 00:37:04 1029
108 Brian Shaw SYO M 1942 00:37:11 1027
109 Per Bjarne Vold Fana IL M 1945 00:37:16
110 Jill Blount SO F 1960 00:37:29 1024
111 Carol Dredge WCH F 1956 00:37:29 1024
112 Randi Nilstad IL Tyrving W 1960 00:37:32
113 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:37:35 1023
114 Robert Verity DEE M 1942 00:37:39 1023
115 Anne Loever Stord Orientering W 1960 00:37:46
116 Ted McDonald BOK M 1943 00:37:47 1021
117 Ann Cummings WCOC F 1959 00:38:11 1017
118 Karen Ezard SOS F 1957 00:38:18 1016
119 Sue Kuestner Cascade W 1960 00:38:29
120 Taina Itkonen LAPIN VEIKOT W 1960 00:38:43
121 John Pearce DEVON M 1944 00:38:46 1011
122 Amelia Petrie CLYDE F 1956 00:38:51 1010
123 Jacqueline Embrey DEE F 1958 00:38:52 1010
124 Dirk Zwikker Argus M 1945 00:38:54
125 John Padget DEE M 1943 00:38:55 1009
126 Liz Potterton CLARO F 1956 00:38:56 1009
127 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:38:57 1009
128 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:39:16 1006
129 Wendy Carlyle AIRE F 1956 00:39:29 1003
130 Hanne Ljungberg OK SYD W 1960 00:39:33
131 Pam Brown EBOR F 1959 00:39:40 1002
132 Gudrun Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin W 1960 00:39:51
133 Kenneth Löfqvist VästeråsSOK M 1945 00:39:51
134 Jackie Chapman LOC F 1958 00:40:02 999
135 Keijo Koivula Unattached M 1945 00:40:07
136 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 00:40:09 997
137 John Morris SO M 1945 00:40:25 995
138 Christine Robinson LOC F 1956 00:40:28 994
139 Christine Scholz SCOR W 1960 00:40:42
140 Alan Simpson DEVON M 1943 00:40:47 991
141 Irma Schwarzkopf TV 1894 Coburg-Neuses W 1955 00:40:48
142 Bernie O' Boyle CNOC W 1960 00:40:52
143 Agnès Eudier Club d'Orientation des Boucles de la Seine W 1960 00:40:56
144 Susan Birtwistle CLARO F 1957 00:41:03 988
145 Roma Baleisiene Labirintas OK W 1960 00:41:07
146 Vera Khlebnikova CO Chenau W 1960 00:41:27
147 Gunilla Gedin Göteborg-Majorna OK W 1960 00:41:27
148 Gill Sharp SN F 1958 00:41:28 984
149 Bertil Hermansson Stenungsunds OK M 1945 00:41:34
150 Unni Rye Asker SK W 1960 00:41:54
151 Tony Wagg MDOC M 1945 00:42:00 979
152 Carol Taverner WIGHTO F 1959 00:42:02 979
153 Margi Freemantle Yarra Valley Orienteering Club W 1960 00:42:07
154 Jana Maskova TUR W 1960 00:42:08
155 Richard McCourt LVO M 1943 00:42:25 975
156 Erich Schaffner OLG Cordoba M 1945 00:42:27
157 Trish Coombs MAROC F 1957 00:42:30 974
158 Paula Malinen Kajaanin Suunnistajat W 1960 00:42:43
159 Egil Otto Knudsen PWT Travel M 1945 00:42:50
160 Peter Searle BENDIGO ORIENTEERS M 1945 00:42:52
161 James Parker SO M 1945 00:43:05 968
162 David Mawdsley MDOC M 1941 00:43:54 959
163 Gunnar Knudsen PWT Travel M 1945 00:44:01
164 Janet Cronk WAOC F 1957 00:44:03 958
165 Mary Rack NATO F 1959 00:44:42 951
166 Jim Mitchell PFO M 1942 00:45:03 947
167 Brian Hart SARUM M 1945 00:45:16 945
168 Liz Bourne Bullecourt Boulder Bounders Orienteering CLub W 1955 00:45:25
169 Martin Cross WIM M 1945 00:45:27 943
170 Rich Gaylord CAOC M 1945 00:45:33
171 Knut Skiple Voss il M 1945 00:46:22
172 Tricia Woodward AYROC F 1957 00:47:13 925
173 Richard Moss BL M 1942 00:47:33 921
174 Leslie Hooper SO M 1942 00:48:19 913
175 Elizabeth Deane CorkO W 1960 00:48:48
176 Dave Fenwick WCOC M 1944 00:49:03 905
177 Mike Solomon SAX M 1944 00:49:36 900
178 Sergey Kazantsev Ekran M 1945 00:49:51
179 Helen Kelsey BOK F 1957 00:50:21 892
180 Val Johnson DVO F 1959 00:50:33 891
181 Ellen Starling NGOC F 1958 00:51:33 880
182 Jenny Nicholls GO F 1957 00:51:45 878
183 Marian White HOC F 1960 00:52:23 872
184 Pat Moody DEE F 1957 00:52:31 870
185 Jane Bush SWOC F 1957 00:53:04 864
186 Peter Gay SUFFOC M 1942 00:53:26 861
187 Derek McNeil MOR M 1942 00:53:42 858
188 Maggie Roach SLOW F 1957 00:53:47 857
189 Gill Harrington SYO F 1958 00:53:55 856
190 Nermin Fenmen ODTÜ W 1960 00:54:52
191 Marianne Summanen Rajamäen Rykmentti W 1960 00:54:59
192 Jill Cochrane SROC F 1957 00:55:19 842
193 Helen Lloyd NOR F 1959 00:55:37 838
194 Jan Kersel ECKO F 1958 00:55:41 837
195 Judith Schmid OLK Rafzerfeld W 1960 00:56:16
196 Terry Ballard BASOC M 1945 00:57:00 823
197 Toria Wimpenny DEVON F 1956 00:58:20 809
198 Steve Burge LOC M 1942 00:58:33 807
199 Kate Thomas CLYDE F 1960 01:00:03 792
200 Helen Barker FVO F 1960 01:00:19 790
201 Bill Hyslop SROC M 1942 01:01:21 779
202 Mike Thorpe EPOC M 1941 01:01:25 778
203 Judith Filmore LOC F 1958 01:02:08 771
204 Joy Cameron BOF F 1960 01:02:46 764
205 Jane Stew OD F 1957 01:03:50 753
206 Sue Woods WAOC F 1957 01:03:51 753
207 Marie Heinrup Tullinge SK W 1960 01:03:54
208 Sue Cooles SN F 1959 01:04:04 750
209 Elin Sjødin Drange Varegg W 1960 01:06:39
210 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:11:50 673
211 Anna Garriga COB W 1960 01:12:50
212 Keith Parkes DFOK M 1945 01:14:44 643
213 Guy Coupey Club d'Orientation des Boucles de la Seine M 1945 01:15:33
214 Donald MacLeod FVO M 1941 01:17:24 615
215 Penny Parkes HH F 1957 01:22:52 559
216 Megan Owens DEE F 1960 01:26:19 525
217 Frank Ingwersen Parawanga Orienteers (POA) M 1945 01:26:40
218 Lorraine Batts CLOK F 1957 01:59:00 191
- Per Bjorkhaug PWT Travel M 1945 00:29:54
- Lesley Gorman BASOC F 1958 00:40:05
- Sonia Armitage GRAMP F 1960 00:40:05
- Gwen Tanner BOK F 1960 00:41:23
- Tove Jakobsen Silkeborg OK W 1960 00:47:30
- Maria Pia Virgolini Orienteering Tarzo a.s.d. W 1960 00:58:32
- Evelyn Colwell OHOC W 1960 01:27:48
- Max Blankenhorn bussola OK M 1945 01:39:00
Showing results 1 - 226 of 226