Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C25 (W16) (length: 3.3km, climb: 80m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dominik Tschamper OLG Stäfa M 1997 00:21:09
2 Michael Bättig Rose-Wislig M 1997 00:23:36
3 Zoé Villar COSE W 1999 00:23:48
4 Lucy Haines AIRE F 1999 00:24:02 1230
5 Rebecca Rooke SROC F 1987 00:24:16 1226
6 Zuzanna Morawska Azymut 45 Gdynia W 1999 00:24:28
7 Alina Palcau ASQ'O (AS Quetigny ' Orientation) W 1999 00:24:38
8 Grace Molloy FVO F 2000 00:24:44
9 Anna Hallmén Ok Tisaren W 1999 00:24:45
10 Maria Laine Tampereen Pyrintö W 1994 00:24:46
11 Jonas Bruetsch OLG M 1997 00:24:54
12 Kathryn Barr MOR F 1999 00:24:56 1218
13 Annika Simonsen FIF Hilleroed W 1999 00:25:08
14 Stefanie Briggs BAOC F 1988 00:25:24 1212
15 Sarah Magnusson Linköpings OK W 1999 00:25:29
16 Alli Haavisto Turun Suunnistajat W 1999 00:25:37
17 Ly Trei AS IGN W 1994 00:26:02
18 Roanne Lilley ECKO F 1999 00:26:03 1203
19 Jenny Virtala Pargas IF W 1999 00:26:05
20 Jasmina Gassner Naturfreunde Wien W 1999 00:26:17
21 Cerys Manning MDOC F 1986 00:26:42 1195
22 Emma Wilson CLYDE F 1999 00:27:11 1188
23 Karin Persson Hagaby GoIF W 1994 00:27:11
24 Jasmiina Rantala Rasti-Lukko W 1999 00:27:16
25 Stephen Elkington OD M 1997 00:27:22 1186
26 Jura Macmillan ECKO F 2000 00:27:32
27 Tina Tiefenböck Naturfreunde Wien W 1999 00:27:34
28 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club W 1999 00:27:39
29 Tindra Jernström Avesta OK W 1999 00:27:52
30 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:28:00 1178
31 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 1994 00:28:02
32 Valdemar Askeljung OK Klemmingen M 1997 00:28:04
33 Maja Mosslind Vandrarringen W 1999 00:28:12
34 Saskia Warren NN F 2000 00:28:14
35 Johanna Sarenmark Leksands Ok W 1994 00:28:34
36 Alice Butt SARUM F 1990 00:28:39 1170
37 Rikke Larsen copenhagenO W 1980 00:28:39
38 Linda Rezzonico GOLD Savosa W 1999 00:28:44
39 Marianne Daehli NTNUI W 1994 00:28:54
40 Anna Algotsson OK Rodhen W 1994 00:28:59
41 Linnea Dagsberg OK ORIEN W 1999 00:29:02
42 Laura Teutsch Orienteering Ottawa W 1994 00:29:15
43 Megan Ricketts MAROC F 1999 00:29:33 1159
44 Marei Lehner OLG Regensburg W 1999 00:29:35
45 Julie Roll Tornqvist Fana IL W 1999 00:30:06
46 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:30:09
47 Elin Krogstad Speake Lillomarka OL W 1994 00:30:13
48 Clare Stansfield FVO F 1999 00:30:19 1150
49 Tara Schwarze EBOR F 2000 00:30:22
50 Abigail Mason MAROC F 1999 00:30:33 1147
51 Alex Bett SN M 1997 00:30:33 1147
52 Monica Meum Johansen OK Moss W 1994 00:30:35
53 Emer Perkins BOC W 1999 00:30:39
54 Marit Anita Schmid OL Trollelg W 1994 00:30:42
55 Emma Miléus Linköpings OK W 1994 00:31:11
56 Tiina Uotila OrPo W 1994 00:31:14
57 Ilze Bertule SALDUS OK W 1994 00:31:21
58 Nina Vindegaard Grønberg CopenhagenO W 1994 00:31:36
59 Clodagh Moran 3ROC W 1999 00:31:42
60 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:31:45
61 Léna Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION W 1999 00:31:45
62 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:31:55
63 Anna Hallmén Umeå OK W 1994 00:31:56
64 Ophelia Haas Nybro OK W 1999 00:32:01
65 Ylvi Kastner Naturfreunde Wien W 1999 00:32:07
66 Tom Nichol AYROC M 1998 00:32:24 1122
67 Sarah O'Neil ESOC W 1994 00:32:26
68 Katarzyna Straszewska OLG Basel W 1994 00:32:42
69 Liam Marsh SO M 1998 00:32:45 1118
70 Liz Heaton LEI F 1981 00:32:58 1116
71 Laura King AIRE F 1999 00:32:58 1116
72 Zuzana Hrabánková SK Praga W 1999 00:33:04
73 Tim Steck OLK Fricktal M 1997 00:33:17
74 Diego Baratti GOLD Savosa M 1997 00:33:20
75 Martha Hart Unattached W 1994 00:33:23
76 Annie Andonova GO F 1988 00:33:26 1110
77 Janni Axelson Sävedalens AIK W 1994 00:33:28
78 Eadaoin McCavana GEN W 1999 00:33:32
79 Leonie Brown LOK F 1982 00:33:45 1106
80 Johanna Gustas Linköpings OK W 1999 00:33:56
81 Emilia Svärm OK GISLE W 1994 00:33:56
82 Lindsay Robertson EUOC F 1999 00:34:17 1099
83 Yasmin Field HALO F 1999 00:34:24 1097
84 Minna Ristimäki Helsingin Suunnistajat W 1994 00:34:43
85 Samantha Martin SLOW F 1992 00:34:50 1092
86 Hanna Mattsson IK UVEN W 1994 00:35:07
87 Sara Rensgard OK Renen W 1994 00:35:23
88 Elena Marti FUNDI-O W 1999 00:35:29
89 Elias Gisi SWISS O TOURS M 1997 00:35:29
90 Ida Olsson Ärla IF W 1994 00:35:36
91 Emma Hansen Avesta OK W 1999 00:36:00
92 Sofie Mathiasen Silkeborg OK W 1994 00:36:07
93 Lea Keller OLG Staefa W 1994 00:36:17
94 Trine Bolstad Ganddal IL W 1994 00:36:28
95 Miles Gilleard AIRE M 1998 00:36:38 1068
96 Rachel Collins DFOK F 1993 00:36:40 1068
97 Ilze Skujina MWOC W 1994 00:36:40
98 Alexandra Forss Ärla IF W 1994 00:36:45
99 Alice Selem Orienteering Galilei W 1999 00:36:46
100 Carys James SMOC F 1993 00:36:57 1065
101 Sara Rudh Avesta OK W 1994 00:37:05
102 Megan Bartlett LOC F 2000 00:37:10
103 Imogen Wilson LEI F 2000 00:37:13
104 Ursina Caluori OLC Kapreolo W 1994 00:37:14
105 Giuliano Balmelli GOLD Savosa M 1997 00:37:40
106 Linnea Nilsson Nyköpings OK W 1999 00:37:58
107 Catherine Hemingway WAOC F 1999 00:38:25 1047
108 Lucy Tonge BOK F 2000 00:38:37
109 Ellie Bales POTOC F 2000 00:38:54
110 Lauren Zweifel OLV Baselland W 1994 00:38:57
111 Ilze Berga SALDUS OK W 1994 00:38:59
112 Tuuli Salmia TARPIAN SUUNTA W 1999 00:39:02
113 Kyle Heron FVO M 1987 00:39:14 1036
114 Sofie Andersen BOK F 1999 00:39:29 1033
115 Kerria Rowan SO F 1994 00:40:09 1024
116 Kieran Marsh EBOR M 1997 00:40:10 1024
117 Eija Ihanainen Saarijärven Pullistus W 1994 00:40:10
118 Eleonora De Favari PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 00:40:13
119 Daisy Partridge SOS F 2000 00:40:17
120 Olwen Rowlands BOK F 1987 00:40:23 1021
121 Alice Heliou Unattached W 1994 00:40:24
122 Sophie Pruzina LVO F 1999 00:40:27 1020
123 Christine Smith SLOW F 1984 00:40:30 1020
124 Fiona Newby LOC F 2000 00:40:35
125 Eleanor Evans SOS F 1983 00:40:45 1016
126 Megan Harrison EPOC F 1999 00:40:59 1013
127 Marieke Addiers Omega W 1994 00:41:03
128 Rowena Johnson BOK F 1993 00:41:07 1012
129 Ingelinn Molvik Gneist IL W 1994 00:41:18
130 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 00:41:21 1009
131 Emily Thomas F 1999 00:41:39 1005
132 Simona Ivanova BEGUN W 1999 00:41:44
133 Zoe Graham BL F 2000 00:42:02
134 Runa Almeland Fana IL W 1999 00:42:20
135 Mariell Arntzen Gneist W 1994 00:42:21
136 Millie Stagg BOK F 2000 00:42:36
137 Cornelia Lundén Avesta OK W 1999 00:42:46
138 Anna Renolen Wing OK W 1999 00:43:06
139 Anna Barber LEI F 2000 00:43:07
140 Elizabeth Gardner STAG F 1987 00:43:28 983
141 Ingrid Fossum Rye Asker SK W 1994 00:44:23
142 Rachel McTurk HAVOC F 1988 00:44:48 966
143 Alana Wright CLOK F 1992 00:44:59 963
144 Rachel Keith F 1999 00:44:59 963
145 Kirsti Einum Tydal IL W 1994 00:45:13
146 Helen Bickle WAOC F 1982 00:45:15 960
147 Charlotte Daniel BOK F 1982 00:45:45 953
148 Jenny Lewis SWOC F 1999 00:46:11 948
149 Ben Warland SOS M 1998 00:46:29 944
150 Dulcie Grierson DEVON F 1999 00:46:47 940
151 Abigail Kerr LOC F 1992 00:47:05 936
152 Samantha Franks SUFFOC F 1982 00:47:21 932
153 Jonna Lundbäck Järfälla OK W 1999 00:47:24
154 Clelia Filesi Orienteering Galilei W 1999 00:47:42
155 Kai Laue OLG Ortenau M 1997 00:48:12
156 Lowri Jones AIRE F 1990 00:48:29 918
157 Nerea Madoz de Vidal FUNDI-O W 1999 00:48:45
158 Julia Derungs Fanclub Hubmann W 1994 00:49:44
159 Anne Mathilde Knudsen GNEIST W 1999 00:50:00
160 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 00:50:06
161 Emma-Karin Rehnman Vandrarringen Västerås W 1999 00:50:31
162 Silvia Favia Orienteering Galilei W 1999 00:50:52
163 Judith Anderson GRAMP F 1993 00:51:38 878
164 Norah O'Brien CorkO W 1999 00:51:54
165 Emma Corengia GOLD Savosa W 1999 00:51:55
166 Helen Elmes DEE F 1994 00:52:49 862
167 Sian Fryer Unattached W 1994 00:53:53
168 Fiona Tam SLOW F 1989 00:53:58 848
169 Elena Parisi GOLD Savosa W 1999 00:54:30
170 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad W 1994 00:55:09
171 Martin Kihl Sundbybergs IK M 1997 00:55:53
172 Charlotte Eide Gjø-Vard OL W 1999 00:57:08
173 Bertie Harrington DFOK M 1998 00:57:22 803
174 Emily Nicholson FVO F 1999 00:58:05 793
175 Lucy Camlin Unattached W 1994 00:58:10
176 Kirsty Smith AYROC F 2000 00:59:21
177 Emilie Pogu Scapa Nancy orientation W 1994 00:59:35
178 Sophie Kingdom SO F 1999 01:00:53 758
179 Yaelle Boissier VSAO W 1999 01:01:30
180 Emma Cochrane SLOW F 1984 01:02:06 742
181 Victoria Parkes HH F 1989 01:02:40 736
182 Samantha Vincent DVO F 1992 01:05:24 702
183 Jessica Parker WRE F 2000 01:08:10
184 Stephanie Mulder Rand Orienteering Club W 1994 01:08:56
185 Clare Woods WAOC F 1988 01:10:22 638
186 William Gale DVO M 1997 01:12:39 608
187 Egil Knudsen GNEIST M 1997 01:13:40
188 Fergus Barker FVO M 1998 01:14:58 579
189 Johanna Martin Unattached W 1994 01:15:07
190 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:25:41 444
191 Hanna Pietsch NF Vienna W 1994 01:26:10
192 Janine Greine TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1994 01:30:34
193 Helena Persson Centrum OK W 1980 01:37:04
- Raphaëlle Suard DRONGO W 1994 00:42:36
- Siobhan Lock SBOC F 1999 00:58:23
Showing results 1 - 195 of 195