Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C29 (W45) (length: 3.4km, climb: 110m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 WOC 23 D3_M20S M 1995 00:23:14
2 Cecilia Bratt OK Orion W 1970 00:25:13
3 Lina Berggren Tullinge SK W 1970 00:27:22
4 Carina Svensson Bredaryds SOK W 1970 00:27:34
5 Jenny Peel SYO F 1968 00:27:36 1213
6 Magnus Struckmann Braunschweiger MTV M 1995 00:27:40
7 Mika Ilomäki Koovee M 1975 00:28:16
8 Marquita Gelderman North West Orienteering Club W 1970 00:28:44
9 Kseniya Popova 00:28:47
10 Vitaly Kantsevich Omega M 1975 00:29:09
11 Alistair Hindle ESOC M 1972 00:29:34 1199
12 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:29:50 1197
13 Anna-Karin Schmutz Leksands OK W 1970 00:30:02
14 Kristin Hall NEOC W 1970 00:30:27
15 Kirsi Boström Lynx W 1970 00:30:39
16 Fabian Janischowsky OLG Regensburg M 1995 00:30:54
17 Una May 3ROC W 1970 00:31:19
18 Cyrille Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION M 1975 00:31:20
19 Thomas Banfi GOLD Savosa M 1975 00:31:45
20 Walter Clark ESOC M 1976 00:31:59 1182
21 Brian Fletcher QO M 1972 00:32:01 1182
22 Eva Zehnder-Gilgen SWISS O TOURS W 1970 00:32:03
23 Annika Ericsson Växjö OK W 1970 00:32:04
24 David Sloan TAY M 1972 00:32:18 1180
25 Madeleine Limpar Attunda OK W 1970 00:32:20
26 Tapio Ristimäki Helsingin Suunnistajat M 1980 00:32:31
27 Evan Barlow SLOW M 1975 00:32:32 1178
28 Virpi Remahl Lahden Suunnistajat 37 W 1970 00:32:56
29 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:33:01 1175
30 Jen Leonard FVO F 1969 00:33:19 1173
31 Benjamin Brooker SO M 1979 00:33:35 1171
32 Helen Skoog Kils OK W 1970 00:33:39
33 Sue Bett SN F 1967 00:33:40 1171
34 Johan Swartz OK Orion M 1975 00:34:02
35 Lee Beavers AIRE M 1979 00:34:07 1168
36 Gregor Wallace RR M 1980 00:34:10
37 Lesley Ross OD F 1966 00:34:40 1165
38 Regula Gygax OLG Biberist SO W 1970 00:35:00
39 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:35:05 1162
40 Manuela Hlosta Naturfreunde Wien W 1970 00:35:49
41 Jan Boeckx Omega M 1980 00:35:56
42 Neil Carter SUFFOC M 1977 00:36:17 1155
43 Ingrid Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:36:20
44 Karen Crawford BOK F 1969 00:36:35 1152
45 Jonas Holmgren VB OL M 1975 00:36:38
46 Lenka Kamenicka OSN - Nove Mesto na Morave W 1970 00:37:01
47 Brigitte Grob ULU'S REISEWELT W 1970 00:37:02
48 Kathleen Inch FVO F 1968 00:37:04 1149
49 David Dorling DFOK M 1972 00:37:12 1148
50 Katleen Van de Moortel OMEGA W 1970 00:37:19
51 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1995 00:37:27
52 Elin Kracht Copenhagen Police W 1970 00:37:34
53 Steven Breeze WCOC M 1971 00:37:46 1144
54 Melanie Slade SN F 1968 00:37:46 1144
55 Guy Ross OD M 1995 00:37:55 1143
56 Ross MacLagan SN M 1974 00:38:14 1141
57 Johanna Purrer Ramstein OLG BASEL/OLV BASELLAND W 1970 00:38:29
58 Sandra Simonsen FIF Hilleroed W 1970 00:38:53
59 Ian Finlayson New England Orienteering Club M 1975 00:38:55
60 Peter Kollenbach SC Helsa M 1965 00:39:02
61 Laila Hallmén Ok Tisaren W 1970 00:39:08
62 Niklas Söderlund Avesta OK M 1975 00:39:21
63 Susannah Macmillan ECKO F 1968 00:39:22 1133
64 Jone Sæbbø Stavanger OK M 1975 00:39:24
65 Petteri Haikola Kajaanin Suunnistajat M 1975 00:39:25
66 Gabriella Walsh MWOC F 1967 00:39:27 1133
67 Helena Nolan ESOC F 1966 00:39:36 1132
68 Ann Roller järfälla OK W 1970 00:39:55
69 Tuula Haverinen Kajaanin Suunnistajat W 1970 00:39:56
70 Eva Schlatter OLC Kapreolo W 1970 00:40:01
71 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:40:11 1128
72 Graeme Ross INT M 1973 00:40:19 1127
73 Fredrik Huldt Tumba-Mälarhöjden OK M 1975 00:40:23
74 Katja Gassner Naturfreunde Wien W 1970 00:40:24
75 Anu Gretschel KAJAANIN SUUNNISTAJAT W 1970 00:40:29
76 Berit Gummus IFK Mora ok W 1970 00:40:47
77 Lotta Haavisto Turun Suunnistajat W 1970 00:41:04
78 Karen French WIM F 1967 00:41:23 1119
79 Richard Jackson DEVON M 1977 00:41:24 1119
80 Rachel Wilson CLYDE F 1966 00:41:27 1119
81 WOC M 1995 00:41:28
82 Pia Gustås OK Linné W 1970 00:41:28
83 Claudia Bonek Naturfreunde Wien W 1970 00:41:34
84 Anton Karisson OK Skogshjortarna M 1995 00:41:36
85 Susanne Curman LIDINGO W 1970 00:41:45
86 Mattia Beltraminelli TOLL - UTOE M 1980 00:41:53
87 Cathy Tilbrook FVO F 1967 00:41:58 1116
88 Tim Smith SLOW M 1979 00:42:14 1114
89 Helena Haakana Pihkaniskat W 1965 00:42:23
90 Lars Klode Herning OK M 1975 00:42:29
91 Helen Rowlands GRAMP F 1966 00:42:49 1110
92 Erika Fältman Leksands OK W 1970 00:42:49
93 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 00:42:57 1109
94 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 1970 00:43:21
95 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:43:26 1106
96 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:43:31 1105
97 Andrea Silier Järfälla OK W 1970 00:44:01
98 Rona Molloy FVO F 1968 00:44:02 1102
99 Suzy Larsson OK Skogshjortarna W 1970 00:44:08
100 Ben Finch FVO M 1976 00:44:23 1099
101 HsiaoFu, Chen M 1995 00:44:43
102 Lenka Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1970 00:45:11
103 Susan Blackwood INVOC F 1967 00:45:20 1093
104 Matthew Grant SN M 1973 00:45:21 1093
105 Matteo Cazzaniga PPN Polisportiva Punto Nord M 1980 00:45:24
106 Régis Baillet Quimper Orientation M 1975 00:45:36
107 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 00:45:43
108 Milena Grifoni OLG Regensburg W 1970 00:46:11
109 Alistair Duguid TAY M 1975 00:46:16 1086
110 Rik Van Bruggen Trol Belgium M 1975 00:46:25
111 Sam Wood BOF M 1995 00:46:31 1085
112 Lena Wey ULU'S REISEWELT W 1970 00:46:35
113 Mark Grant FVO M 1975 00:46:44
114 Jason Falconer WSX M 1971 00:47:04 1081
115 Diane Jacks WRE F 1968 00:47:05 1081
116 Keith McCarthy NWO M 1975 00:47:13 1080
117 Antony Schofield MV M 1961 00:47:17 1079
118 Barbara Kastner Naturfreunde Wien W 1970 00:47:40
119 Marianne Pettersson Sodertalje-Nykvarn Orienteering W 1970 00:47:43
120 Brigitte Dersch-Kollenbach SC Helsa W 1970 00:47:58
121 Maris Cipens SALDUS OK M 1980 00:47:58
122 Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:48:07
123 Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:48:22
124 Christophe Pige NGOC M 1971 00:48:28 1071
125 Alistair Lovegrove SN M 1972 00:48:29 1071
126 Michael Suwald OLG Cordoba M 1975 00:48:40
127 Evonne Strand OK Linne W 1970 00:48:59
128 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 00:49:34 1065
129 Simon Branford WIM M 1979 00:50:06 1062
130 Graham Brew Bay Area Orienteering Club M 1975 00:50:22
131 Elvina Ivanova Brown Team W 1965 00:50:29
132 Stephanie Maclean Bay Area OC W 1970 00:50:37
133 Alison Reynolds DEVON F 1966 00:50:54 1056
134 Monique Welten OLV LUZERN W 1970 00:51:04
135 Marianne Reusch Heming orientering W 1970 00:51:05
136 Anders Toennessen Roed Fana IL M 1980 00:51:15
137 Judith Hughes WCH F 1966 00:52:01 1049
138 Paul Watson MDOC M 1974 00:52:07 1048
139 David Esson GRAMP M 1979 00:52:14 1047
140 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:52:32 1045
141 Elizabeth Barr MOR F 1967 00:52:45 1044
142 Jane McCann MDOC F 1966 00:52:52 1043
143 Doug Flint FVO M 1965 00:53:10 1041
144 Deb Murrell SROC F 1966 00:53:18 1040
145 Karin Knecht OLV Luzern W 1965 00:53:37
146 Lise Christensen IF Viking W 1970 00:53:41
147 Barbara Keenan DEVON F 1966 00:53:50 1036
148 Eva Tloustova OK Sparta Praha W 1970 00:53:58
149 Guni Palme Orienteering Klosterneuburg W 1970 00:54:04
150 Laura Farquharson GRAMP F 1967 00:54:33 1031
151 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:55:05 1028
152 Camilla Jakobsson Centrum OK W 1970 00:55:36
153 Leon Ricketts AIRE M 1976 00:56:16 1019
154 Sean Pickering DEE M 1995 00:56:17 1019
155 Brigitte Tschamper OLG Stäfa W 1970 00:56:27
156 Dawn Figg HH F 1969 00:56:57 1015
157 Odin Linga IL Gular M 1995 00:57:03
158 William Kaminger Orienteering Klosterneuburg M 1995 00:58:01
159 Padam Darlami BAOC M 1980 00:58:18
160 Gemma Solé Boronat Montsant Orientació (Catalunya) W 1970 00:58:31
161 David Harrison EPOC M 1971 00:58:49 1003
162 Katherine Kirk ESOC F 1968 00:58:51 1002
163 Martin Schwarz TGV Horn M 1975 00:58:55
164 Nathalie Rauturier GO78 W 1970 00:59:20
165 Nicola Miller WIM F 1966 00:59:44 996
166 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:59:51 996
167 Elaine Sutton DEE F 1967 01:00:56 988
168 Jamie Cunningham ESOC M 1996 01:01:19 985
169 Clare Claxton BOF F 1960 01:01:43 984
170 Outi Aikio SK Pohjantähti W 1970 01:01:52
171 Jane Anderson TAY F 1966 01:02:15 980
172 Frank Popham KFO M 1973 01:02:51 976
173 Maire Convery HH F 1967 01:04:45 963
174 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:05:17 959
175 Catherine Hill DEE F 1966 01:06:21 952
176 James Turton IND M 1995 01:06:53
177 Lucy Galloway INT F 1966 01:07:02 947
178 Lisa Methven BKO F 1969 01:07:27 944
179 WOC 24 D3_M20S M 1995 01:09:18
180 David McGhee Bennelong Northside Orienteers M 1975 01:10:23
181 Andrew Burke BAOC M 1975 01:16:18
182 Simon Firth ESOC M 1974 01:16:26 883
183 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:17:06 878
184 Alistair Dabbs BAOC M 1975 01:18:49
185 Tessa Stone QO F 1966 01:19:25 862
186 Thomas Harper BOF M 1975 01:19:33 861
187 Robert Shenton BAOC M 1972 01:19:38 861
188 Christopher Hill HOC M 1989 01:19:44 860
189 Victoria Robb SLOW F 1968 01:20:10 857
190 Alexander Evans SOS M 1979 01:24:00 831
191 Hamish Barker BAOC M 1996 01:29:28 793
192 Tanya Taylor LOG F 1970 01:37:40 738
193 Helen Hague WAOC F 1969 01:50:03 655
- Stephen Reynolds SBOC M 1995 00:30:33
- Craig Purchase QO M 1979 00:31:07
- Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 00:38:16
- Susanne Schmid Fanclub Hubmann W 1970 00:42:31
- Josie Stansfield FVO F 1969 00:59:50
- WOC 22 D3_M20S M 1995 01:09:04
- Margarita Todorova Brown Team W 1970 01:11:44
- Stephen Clark SELOC M 1979 01:54:13
Showing results 1 - 201 of 201