Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C40 (W21) (length: 5.4km, climb: 115m, 20 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ethan Childs W 1994 00:36:51
2 Lucy Butt SARUM F 1994 00:38:07 1290
3 Zoe Harding INT F 1994 00:38:20 1288
4 Sari Nurmela Vehkalahden Veikot W 1994 00:38:39
5 Helen Bridle ESOC F 1979 00:38:45 1285
6 Kine Hallan Steiwer Halden SK W 1994 00:38:45
7 Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri W 1994 00:39:02
8 Karolin Ohlsson W 1994 00:39:54
9 Lovisa Persson OK Tisaren W 1994 00:40:31
10 Pim Hedberg OK Skogsfalken W 1995 00:40:40
11 WOC 29 D3_W21E W 1994 00:40:42
12 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 W 1994 00:40:58
13 Eveliina Hirvonen PAIMION RASTI W 1994 00:40:59
14 Sara Johansson Domnarvets GoIF W 1994 00:41:08
15 Becky Raftery HH F 1984 00:41:39 1264
16 Katja Gygax OLG Herzogenbuchsee W 1994 00:42:01
17 Véronique Ruppenthal OLG Chur W 1994 00:42:18
18 Rebecca Harding RR F 1991 00:42:27 1258
19 Martina Seiterle thurgorienta W 1994 00:42:39
20 Anastasia Trubkina FVO F 1990 00:42:49 1255
21 Amy Rankka Linköpings OK W 1994 00:43:19
22 Kirsi Nurmi IFK Goteborg W 1994 00:43:21
23 Anina Brunner bussola ok W 1994 00:43:28
24 Dominique Bucher OLV Hindelbank W 1994 00:43:41
25 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 W 1994 00:43:43
26 Elin-Kristin Hem NTNUI W 1994 00:43:58
27 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje Nykvarn W 1994 00:44:03
28 WOC 20 D3_W21E W 1994 00:44:04
29 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:44:06 1246
30 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK W 1994 00:44:21
31 Anniina Suhonen Helsingin Suunnistajat W 1994 00:44:32
32 Radka Sklenarova TJ Slovan Luhacovice W 1994 00:44:34
33 Emilie Backscheider JOG TEAM W 1994 00:44:39
34 Ebba Askeljung OK Klemmingen W 1994 00:45:05
35 Krystal Neumann Australia W 1994 00:45:24
36 Rahela Brunner bussola ok W 1994 00:45:29
37 Alice Leake AIRE F 1991 00:45:34 1236
38 Iva Rufferova OOB Turnov W 1994 00:45:45
39 Fabienne Wenger OLG Bern W 1994 00:45:48
40 Katrin Harding SLOW F 1993 00:45:51 1234
41 Sanni Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1994 00:45:52
42 Bryony McLeod AROS F 1993 00:46:05 1233
43 Grace Crane Australopers W 1994 00:46:10
44 Siri Kollerud Lillomarka OL W 1994 00:46:22
45 Jo Stevenson ESOC F 1978 00:46:48 1227
46 Florence Haines AROS F 1994 00:47:01 1226
47 Karen Heppenstall LOC F 1976 00:47:43 1221
48 Lenka Knapova OSN - Nove Mesto na Morave W 1994 00:47:49
49 Ruth Beale SN F 1987 00:47:54 1219
50 Rosie Watson WCOC F 1994 00:48:01 1218
51 Jessica Orr CLYDE F 1991 00:48:26 1215
52 Josefine Klintberg Eksjö SOK W 1994 00:48:27
53 Barbara Schönenberger Fanclub Hubmann W 1994 00:48:36
54 Sarah Rollins SN F 1976 00:48:48 1213
55 Matleena Boström IFK Lidingö SOK W 1994 00:48:49
56 Sara Profors Frol IL W 1994 00:49:17
57 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:49:18 1209
58 Elin Dahlin Domnarvets GoIF W 1994 00:49:34
59 Lucia Curzio Polisportiva G Masi W 1994 00:49:54
60 Rose Schorah NOC F 1987 00:50:09 1203
61 Imogene Scott Nelson Orienteering Club W 1994 00:50:12
62 Clare Dallimore SWOC F 1988 00:50:23 1201
63 Tori Borish Cascade OC W 1994 00:50:23
64 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad W 1994 00:50:52
65 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:51:07 1195
66 Abi Weeds SLOW F 1977 00:51:26 1193
67 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 00:51:27 1193
68 Kirsty Coombs MAROC F 1992 00:51:54 1190
69 Kirsten Strain AROS F 1986 00:51:55 1189
70 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK W 1994 00:52:13
71 Laura Goy SYO F 1983 00:52:43 1184
72 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:53:07 1181
73 Becky Carlyle FVO F 1983 00:54:06 1173
74 Barbora Pijakova SHUOC W 1994 00:54:15
75 Chloe Haines WAOC F 1991 00:54:29 1171
76 Perrine Obstetar JOG Team W 1994 00:54:38
77 Susanna Kubicka UNTS Warsaw W 1994 00:54:51
78 Sarah Tullie FVO F 1992 00:55:07 1167
79 Mirjam Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1994 00:56:19
80 Jo Shepherd INVOC F 1992 00:56:28 1158
81 Jennifer MacKeigan YOA W 1994 00:57:11
82 Tania Carvalho BRAZIL M 1994 00:59:13
83 Ella Nurmi VaaSu W 1994 00:59:22
84 Rita Rodrigues GafanhOri W 1994 01:00:06
85 Emmi Haavisto Turun Suunnistajat W 1994 01:01:18
86 Mirian Pasturiza BRAZIL W 1994 01:01:40
87 Nina Döllgast OLG Saar W 1994 01:02:41
88 Mary Fleming Central Highlands Orienteering Club W 1994 01:02:47
89 Amy Pennington BAOC W 1994 01:03:34
90 emily wood AIRE F 1992 01:05:55 1088
91 Regina Kelly CNOC W 1994 01:13:21
92 Leticia Saltori BRAZIL W 1994 01:13:37
93 Franciely Chiles BRAZIL W 1994 01:14:10
94 WOC 10 D3_W21E W 1994 01:19:34
Showing results 1 - 94 of 94