Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.35km, climb: 135m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ethan Childs M 1995 00:34:43
2 Cecilia Bratt OK Orion W 1970 00:35:52
3 Gregory Ahlswede M 1995 00:37:16
4 Carina Svensson Bredaryds SOK W 1970 00:39:04
5 Magnus Struckmann Braunschweiger MTV M 1995 00:41:06
6 Marquita Gelderman North West Orienteering Club W 1970 00:41:17
7 Lina Berggren Tullinge SK W 1970 00:42:05
8 Kirsi Boström Lynx W 1970 00:43:00
9 Kseniya Popova M 1995 00:43:27
10 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:43:35 1230
11 Jenny Peel SYO F 1968 00:44:04 1227
12 Kristin Hall NEOC W 1970 00:44:34
13 Brian Fletcher QO M 1972 00:44:54 1221
14 Lee Beavers AIRE M 1979 00:45:52 1213
15 Virpi Remahl Lahden Suunnistajat 37 W 1970 00:46:01
16 Fabian Janischowsky OLG Regensburg M 1995 00:46:04
17 Maris Cipens SALDUS OK M 1980 00:46:08
18 Ian Finlayson New England Orienteering Club M 1975 00:46:25
19 Lenka Kamenicka OSN - Nove Mesto na Morave W 1970 00:46:46
20 Tapio Ristimäki Helsingin Suunnistajat M 1980 00:46:57
21 David Sloan TAY M 1972 00:47:13 1204
22 Madeleine Limpar Attunda OK W 1970 00:47:19
23 Thomas Banfi GOLD Savosa M 1975 00:47:24
24 Johan Swartz OK Orion M 1975 00:47:31
25 Alistair Hindle ESOC M 1972 00:47:46 1200
26 Regula Gygax OLG Biberist SO W 1970 00:48:32
27 Graham Padget Unattached M 1975 00:49:05
28 Walter Clark ESOC M 1976 00:49:29 1188
29 Gregor Wallace RR M 1980 00:49:53
30 Elin Kracht Copenhagen Police W 1970 00:50:19
31 David Dorling DFOK M 1972 00:50:42 1179
32 Katja Gassner Naturfreunde Wien W 1970 00:51:22
33 Anna-Karin Schmutz Leksands OK W 1970 00:51:33
34 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:51:35 1174
35 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:52:38 1167
36 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 00:52:38 1167
37 Una May 3ROC W 1970 00:52:40
38 Jonas Holmgren VB OL M 1975 00:52:43
39 Susannah Macmillan ECKO F 1968 00:53:05 1164
40 Stephen Reynolds SBOC M 1995 00:53:17 1162
41 Jan Boeckx Omega M 1980 00:53:23
42 Manuela Hlosta Naturfreunde Wien W 1970 00:53:39
43 Helen Skoog Kils OK W 1970 00:54:09
44 Johanna Purrer Ramstein OLG BASEL/OLV BASELLAND W 1970 00:54:48
45 Melanie Slade SN F 1968 00:55:13 1150
46 Andrea Silier Järfälla OK W 1970 00:55:13
47 Alistair Duguid TAY M 1975 00:55:20 1149
48 Jen Leonard FVO F 1969 00:55:27 1148
49 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:55:35 1147
50 Annika Ericsson Växjö OK W 1970 00:56:02
51 Steven Breeze WCOC M 1971 00:56:40 1140
52 Kathleen Inch FVO F 1968 00:56:49 1139
53 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 1970 00:56:50
54 Christophe Pige NGOC M 1971 00:57:10 1136
55 Rona Molloy FVO F 1968 00:57:15 1136
56 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 00:57:36 1133
57 Odin Linga IL Gular M 1995 00:57:38
58 Lesley Ross OD F 1966 00:57:44 1132
59 Evan Barlow SLOW M 1975 00:57:56 1131
60 Lotta Haavisto Turun Suunnistajat W 1970 00:57:58
61 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:58:16 1129
62 Helena Nolan ESOC F 1966 00:58:19 1128
63 Mark Grant FVO M 1975 00:58:35
64 Tim Smith SLOW M 1979 00:58:40 1126
65 Ann Roller järfälla OK W 1970 00:58:49
66 WOC 22 D3_M20S M 1995 00:59:08
67 Niklas Söderlund Avesta OK M 1975 00:59:12
68 Matthew Grant SN M 1973 00:59:22 1121
69 Graeme Ross INT M 1973 00:59:24 1121
70 Sandra Simonsen FIF Hilleroed W 1970 00:59:28
71 Milena Grifoni OLG Regensburg W 1970 00:59:44
72 Lise Christensen IF Viking W 1970 00:59:49
73 Sue Bett SN F 1967 01:00:04 1117
74 Padam Darlami BAOC M 1980 01:00:23
75 Barbara Kastner Naturfreunde Wien W 1970 01:00:37
76 Lenka Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1970 01:00:39
77 Karen Crawford BOK F 1969 01:00:41 1113
78 Peter Kollenbach SC Helsa M 1965 01:00:47
79 Marianne Pettersson Sodertalje-Nykvarn Orienteering W 1970 01:00:54
80 Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:01:19
81 Helena Haakana Pihkaniskat W 1965 01:01:31
82 Simon Branford WIM M 1979 01:01:36 1107
83 Jamie Cunningham ESOC M 1996 01:01:49 1105
84 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:01:49 1105
85 Outi Aikio SK Pohjantähti W 1970 01:01:57
86 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:02:01 1104
87 Cyrille Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION M 1975 01:02:03
88 Ben Finch FVO M 1976 01:02:16 1102
89 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:02:31 1100
90 Claudia Bonek Naturfreunde Wien W 1970 01:02:40
91 Brigitte Grob ULU'S REISEWELT W 1970 01:02:51
92 Antony Schofield MV M 1961 01:03:07 1095
93 Susanne Schmid Fanclub Hubmann W 1970 01:03:11
94 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:03:19 1094
95 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:03:23 1093
96 Eva Schlatter OLC Kapreolo W 1970 01:03:43
97 Régis Baillet Quimper Orientation M 1975 01:03:48
98 Lena Wey ULU'S REISEWELT W 1970 01:04:08
99 Nicola Miller WIM F 1966 01:04:21 1086
100 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:04:35 1085
101 Brett Green BAOC M 1971 01:04:39 1084
102 Suzy Larsson OK Skogshjortarna W 1970 01:04:50
103 James Turton IND M 1995 01:04:50
104 Guni Palme Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:04:52
105 Doug Flint FVO M 1965 01:04:57 1082
106 Judith Hughes WCH F 1966 01:05:09 1081
107 Sam Wood BOF M 1995 01:06:13 1073
108 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:06:19 1073
109 William Kaminger Orienteering Klosterneuburg M 1995 01:06:33
110 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:06:34 1071
111 Tessa Stone QO F 1966 01:07:20 1067
112 Rik Van Bruggen Trol Belgium M 1975 01:08:08
113 Michael Suwald OLG Cordoba M 1975 01:08:14
114 Maire Convery HH F 1967 01:08:30 1060
115 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:08:31 1059
116 Pia Gustås OK Linné W 1970 01:08:35
117 Robert Shenton BAOC M 1972 01:08:47 1058
118 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 01:08:52
119 Berit Gummus IFK Mora ok W 1970 01:09:17
120 Jone Sæbbø Stavanger OK M 1975 01:09:26
121 Ingrid Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:09:31
122 Denise Main MOR F 1966 01:10:09 1048
123 David Harrison EPOC M 1971 01:10:13 1048
124 Anu Gretschel KAJAANIN SUUNNISTAJAT W 1970 01:10:13
125 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:10:45 1044
126 Erika Fältman Leksands OK W 1970 01:11:33
127 Diane Jacks WRE F 1968 01:11:41 1037
128 Karen French WIM F 1967 01:11:54 1036
129 Katleen Van de Moortel OMEGA W 1970 01:12:21
130 Richard Jackson DEVON M 1977 01:12:28 1032
131 Mattia Beltraminelli TOLL - UTOE M 1980 01:13:08
132 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1995 01:13:35
133 Alexandra Coelho GD4C&COC W 1970 01:13:37
134 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:14:32 1018
135 Martin Schwarz TGV Horn M 1975 01:14:42
136 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:14:46 1016
137 Camilla Jakobsson Centrum OK W 1970 01:15:24
138 Evonne Strand OK Linne W 1970 01:15:30
139 Graham Brew Bay Area Orienteering Club M 1975 01:15:38
140 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:15:46 1009
141 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:15:49 1009
142 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:15:52 1008
143 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:15:59 1007
144 Thomas Harper BOF M 1975 01:16:01 1007
145 Anders Toennessen Roed Fana IL M 1980 01:16:36
146 Stephanie Maclean Bay Area OC W 1970 01:16:39
147 David Esson GRAMP M 1979 01:16:56 1002
148 Hamish Barker BAOC M 1996 01:17:01 1001
149 Catherine Hill DEE F 1966 01:17:37 997
150 Lars Klode Herning OK M 1975 01:18:15
151 Josie Stansfield FVO F 1969 01:18:24 992
152 Karin Knecht OLV Luzern W 1965 01:18:24
153 Matteo Cazzaniga PPN Polisportiva Punto Nord M 1980 01:18:30
154 Jason Falconer WSX M 1971 01:18:31 991
155 Brigitte Dersch-Kollenbach SC Helsa W 1970 01:18:39
156 Paul Watson MDOC M 1974 01:19:30 985
157 Gemma Solé Boronat Montsant Orientació (Catalunya) W 1970 01:19:47
158 Keith McCarthy NWO M 1975 01:19:50 983
159 Monique Welten OLV LUZERN W 1970 01:20:41
160 Ross MacLagan SN M 1974 01:21:10 972
161 Lucy Galloway INT F 1966 01:21:37 969
162 Andrew Burke BAOC M 1975 01:22:09
163 Jane McCann MDOC F 1966 01:22:40 962
164 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:22:45 961
165 Elaine Sutton DEE F 1967 01:23:34 956
166 Nathalie Rauturier GO78 W 1970 01:24:28
167 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:25:05 945
168 Elvina Ivanova Brown Team W 1965 01:25:37
169 David McGhee Bennelong Northside Orienteers M 1975 01:26:36
170 Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:27:00
171 Melanie Nicoll TAY F 1968 01:27:59 925
172 Jane Anderson TAY F 1966 01:28:18 923
173 Stephen Clark SELOC M 1979 01:28:38 920
174 Clare Claxton BOF F 1960 01:30:14 909
175 Alistair Dabbs BAOC M 1975 01:30:22
176 Eva Tloustova OK Sparta Praha W 1970 01:39:55
177 Christopher Hill HOC M 1989 01:40:51 835
178 Margarita Todorova Brown Team W 1970 01:44:04
179 Victoria Robb SLOW F 1968 01:47:07 793
180 Helen Hague WAOC F 1969 01:53:37 748
181 Alexander Evans SOS M 1979 01:56:48 725
182 Simon Firth ESOC M 1974 02:01:39 694
- Sean Pickering DEE M 1995 00:52:33
- Guy Ross OD M 1995 00:55:22
- Eva Zehnder-Gilgen SWISS O TOURS W 1970 00:58:53
- Brigitte Tschamper OLG Stäfa W 1970 01:02:21
- Frank Popham KFO M 1973 01:06:42
- Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:06:53
- Susan Blackwood INVOC F 1967 01:09:06
Showing results 1 - 189 of 189