Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C31 (length: 6.025km, climb: 165m, 16 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tomasz Pabich UKS Azymut Pabianice M 1994 00:31:55
2 Simon Hedlund Ärla IF M 1994 00:32:17
3 Karl Walheim Ärla IF M 1994 00:34:44
4 Anders Einum NTNUI M 1994 00:35:50
5 Emil Tengvall Göteborgs SK M 1994 00:37:23
6 George Stevens AIRE M 1991 00:39:00 1292
7 Andrew Powell DVO M 1982 00:39:54 1285
8 Peter Thelin Bredaryds SOK M 1970 00:40:30
9 Dave Abrams SPOOK M 1994 00:40:43
10 Alastair Brunton Klæbu IL M 1994 00:40:44
11 Rimvydas Stupelis OK TELSIAI M 1994 00:40:59
12 Beth Hanson EUOC F 1996 00:41:20 1272
13 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje Nykvarn W 1995 00:41:34
14 Martin Schagerlind Trollhättans SOK M 1994 00:41:49
15 Gareth Candy SYO M 1980 00:41:55
16 Maja Morawska Azymut 45 Gdynia W 1995 00:41:57
17 Emma Arnesen Byåsen IL W 1997 00:42:17
18 David Hodkinson SUFFOC M 1984 00:42:24 1263
19 Emil Rankka OK Roxen M 1994 00:42:44
20 Jussi Parkkinen Angelniemen Ankkuri M 1994 00:43:03
21 Mia Taini Jämsän Retki-Veikot W 1980 00:43:17
22 Agne Juodagalvyte OK Ažuolas W 1997 00:43:35
23 Amy Sarkies OD F 1978 00:43:49 1251
24 Greet Oeyen Hamok W 1980 00:43:49
25 Anna Kindlundh Södertälje Nykvarn Orientering W 1995 00:43:51
26 Agnes Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1999 00:44:01
27 Tom Beasant DEE M 1990 00:44:13 1247
28 Ali Robertson GRAMP M 1977 00:44:14 1247
29 Kyle Heron FVO M 1987 00:44:20 1246
30 Sarah Jones EUOC F 1996 00:44:27 1246
31 Dries Heuninckx KOL M 1994 00:44:31
32 Venla Kinnala Turun Suunnistajat W 1997 00:44:39
33 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:44:53 1242
34 Andreas Herzog OLG Schaffhausen M 1994 00:44:57
35 Sandro Grasso KOL M 1994 00:45:06
36 Jenny Johnson SYO F 1978 00:45:21 1238
37 Niamh Corbett CorkO W 1995 00:45:24
38 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:45:26 1238
39 Roosa Metsola Kymin Suunnistajat W 1997 00:45:41
40 Janne Syrjälä Keravan Urheilijat M 1994 00:45:50
41 Solène Droin NOSE W 1997 00:45:52
42 Mikko Kesälä SK Pohjantähti M 1994 00:45:56
43 Roman Angehrn Fanclub Hubmann M 1994 00:46:02
44 Robbie Unsworth CLOK M 1990 00:46:11 1232
45 Astrid Simonsson Sundbybergs IK W 1997 00:46:17
46 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:46:20 1231
47 Kim Baxter SYO F 1976 00:46:21 1231
48 Roisin Long UCDO W 1995 00:46:35
49 Anton Hemlin IK Uven M 1994 00:46:37
50 Linus Svärm OK GISLE M 1994 00:46:42
51 Cesar Torrejon Frontela-O M 1980 00:46:44
52 Mathilde Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1995 00:46:46
53 Kristof Ralovich PVSK 00:46:57
54 Jani Honkanen Espoon Akilles M 1980 00:47:11
55 Pippa Archer CLOK F 1978 00:47:20 1222
56 Francesca Taufer TRENTINO W 1995 00:47:29
57 Robert Farrington HOC M 1988 00:47:35 1220
58 Stewart Caithness INT M 1982 00:47:36 1220
59 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 00:47:36
60 Pippa Dakin SYO F 1998 00:47:38 1220
61 Chris Owens DEE M 1994 00:47:39 1219
62 Michael Hofer OLG Aesch M 1994 00:47:40
63 Isabel Bryant Cambridge Sports Union W 1997 00:47:57
64 Karin Lundberg Tullinge SK W 1980 00:48:25
65 Stefano Raus SYO M 1995 00:48:45 1209
66 Trygve Grøndahl Lillomarka O-lag M 1994 00:48:54
67 Katie Wright LOC F 1996 00:49:23 1203
68 Kristin Helland-Hansen Tyrving W 1997 00:49:31
69 Fay Walsh EUOC F 1997 00:49:32 1202
70 Anna Dowling Wellington Ranges Orienteering Club W 1995 00:49:37
71 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb W 1997 00:49:41
72 Helen Ockenden CUOC F 1997 00:49:44 1200
73 Chloe Potter BOK F 1998 00:49:49 1200
74 Pierre Nyquist IK UVEN M 1994 00:50:03
75 Duncan Grassie AROS M 1983 00:50:04 1197
76 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:50:06 1197
77 Andrew Brown AROS M 1994 00:50:08
78 Janine Inman FVO F 1977 00:50:20 1195
79 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:50:23 1195
80 Elin Johansson Finspångs SOK W 1997 00:50:33
81 Eirin Mari Fossøy Notodden o-lag W 1995 00:50:37
82 Graham Parkes HH M 1989 00:50:39 1192
83 Andreas Sjoholm 00:50:48
84 Hannah Bradley WCOC F 1995 00:50:50 1191
85 Niklas Wickholm OK RASEBORG M 1994 00:50:59
86 Caoimhe O' Boyle CNOC W 1997 00:51:05
87 Nora Woxholt Asker Skiklubb W 1997 00:51:10
88 Pia Blake YOA W 1995 00:51:21
89 Hedwig Haas Sundsvalls OK W 1995 00:51:26
90 Alice Rigby CLOK F 1997 00:51:33 1184
91 Henrik Karlsson Uddevalla OK M 1994 00:51:33
92 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:51:34 1184
93 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 1994 00:51:40
94 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 1994 00:51:44
95 Lena Imhof Fanclub Hubmann W 1995 00:51:58
96 Jaimie Buckley SYO F 1978 00:52:11 1179
97 Andrew Dalgleish INT M 1982 00:52:29 1176
98 Kaste Rutkauskaite OK Ažuolas W 1997 00:52:58
99 Brian Armstrong AROS M 1994 00:53:01
100 Steffen Hartmann TGV Horn M 1994 00:53:07
101 Doug Stimson NWO M 1982 00:53:32 1168
102 Lenka Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1997 00:53:38
103 Alex Teutsch Orienteering Ottawa M 1994 00:53:43
104 Elisabeth Schutjes HAM OK W 1980 00:53:46
105 Linda Indola OLG Regensburg W 1997 00:53:56
106 Katrin Lorenz-Baath TSV Jetzendorf W 1980 00:54:08
107 Casper Sørensen CopenhagenO M 1994 00:54:09
108 Annija Anna Zalaiskalna auseklis W 1995 00:54:11
109 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running W 1997 00:54:19
110 Angel Frontela Frontela-O M 1975 00:54:57
111 Fraser Birtwistle CLARO M 1993 00:55:25 1153
112 Martina Palumbo TRENTINO W 1995 00:55:32
113 Tom MacKenzie BOF M 1992 00:55:38 1151
114 Tim Scarbrough MV M 1984 00:55:39 1151
115 Elin Fältman Leksands OK W 1997 00:55:48
116 Ladina Rutz OLG Stäfa W 1995 00:55:48
117 Juho Markku Mustalammen pallo M 1994 00:55:49
118 Mikko Simola SK Pohjantähti M 1994 00:55:52
119 Mirjam Rotzler OLG Aesch W 1980 00:55:55
120 Joel Forsgren OK Tisaren M 1994 00:56:03
121 Clíona McCullough 3ROC W 1995 00:56:24
122 Adam Bradbury SYO M 1992 00:56:34 1143
123 Thomas Hack OJE Wappler M 1994 00:56:58
124 Ebba Jansson Järpling OK Klemmingen W 1995 00:57:04
125 Rianne Nobbenhuis OLK Fricktal W 1995 00:57:05
126 Hannah Cox LEI F 1997 00:57:36 1134
127 Jenny Lindberg Vandrarringen W 1997 00:57:42
128 Michal Lubis UKS Azymut Pabianice M 1994 00:57:57
129 John O'Reilly CLYDE M 1991 00:58:17 1128
130 Miranda Leaf DRONGO F 1995 00:58:19 1128
131 Tiina Aijala Kangasala SK W 1965 00:58:33
132 Anne Honkanen Espoon Akilles W 1980 00:58:33
133 Louise Adams SYO F 1998 00:58:50 1123
134 Metka Udovic OK Bovec W 1980 00:58:54
135 Frances Wright MAROC F 1995 00:58:56 1122
136 Luis Benito Frontela-O M 1970 00:58:56
137 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb W 1997 00:59:09
138 Vilde Skage GNEIST W 1997 00:59:09
139 Janette Macleod BASOC F 1977 00:59:17 1119
140 Marketa Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1995 00:59:33
141 Klára Hrabánková SK Praga W 1995 00:59:35
142 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 00:59:57 1115
143 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:00:05 1113
144 Katherine Lowles WCOC F 1998 01:00:17 1112
145 Bella Williams SN F 1998 01:00:18 1112
146 Joanna Abbott NATO F 1976 01:00:23 1111
147 Sigrid Søvik Gneist W 1997 01:00:38
148 Helen Chiswell DVO F 1977 01:00:56 1106
149 Robert Atkins HOC M 1980 01:01:05 1105
150 James Wilkinson BKO M 1991 01:01:06 1105
151 Jayne Sales SLOW F 1980 01:01:31 1101
152 Helen Marsden HH F 1976 01:01:48 1097
153 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club W 1995 01:02:02
154 Paco Delgado Frontela-O M 1975 01:02:06
155 Ivana Knaupová Braunschweiger MTV W 1980 01:02:10
156 Yvonne Welti OLG Pfäffikon W 1980 01:02:12
157 Katharina Meyer OLG BUSI W 1980 01:02:17
158 Santeri Aikio Kuusamon Eräveikot M 1994 01:02:29
159 Maximilian Ebneth OLG Regensburg M 1994 01:02:35
160 Jeff Colbert SYO M 1982 01:02:51 1088
161 Emily Keenan DEVON F 1998 01:03:11 1085
162 Laura Hindle MDOC F 1998 01:03:12 1085
163 Katherine Bett SN F 1995 01:03:17 1085
164 Bernardo Nanclares Frontela-O M 1970 01:04:06
165 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:04:16 1076
166 Carlo Giacometti GAJA M 1994 01:04:19
167 Jens Akerman Gavle OK M 1994 01:04:21
168 Sylvain Blaszykowski AS IGN M 1994 01:04:37
169 Kevin Watson RadioKlub Blansko M 1994 01:04:44
170 Ros Jennings Unattached W 1980 01:04:49
171 Shona Masson SO F 1995 01:04:56 1070
172 Alberto Tejero Frontela-O M 1994 01:05:01
173 Richard Dixon RSOC M 1987 01:05:05 1070
174 Rolf Pihl OK Roskilde M 1994 01:05:14
175 Petra Skachova OK Sparta Praha W 1970 01:05:25
176 Ella Gilbert NOR F 1998 01:05:52 1064
177 Marko Koskelainen IitPy M 1994 01:05:53
178 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:05:56 1064
179 Cedric Faucheux DRONGO M 1994 01:06:16
180 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:06:21 1060
181 Vilma Balciunaite Telsiai OK W 1980 01:06:27
182 Stephen Clark EBOR M 1990 01:06:28 1059
183 Nadja Rutz OLG Pfäffikon W 1995 01:06:28
184 Edward Despard CSU M 1994 01:06:31
185 Katrina Hemingway WCOC F 1996 01:06:38 1058
186 Kristian Roberts WCH M 1993 01:06:43 1057
187 Huw Thomas SWOC M 1994 01:07:02
188 Jamie Hayward BOK M 1992 01:07:04 1054
189 Lena Mathys ZELG W 1997 01:07:07
190 Max Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin M 1994 01:07:16
191 Katie Blackford BADO F 1997 01:07:20 1051
192 Daniel Cowley NOR M 1981 01:07:47 1048
193 Adam Caplan-Bricker New England Orienteering Club M 1994 01:07:47
194 Alex Webster BAOC M 1994 01:07:57
195 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:07:59 1046
196 Ellie Stone DEVON F 1996 01:08:04 1045
197 Bettina Deixler-Thier OC Muenchen W 1980 01:08:13
198 Rory Burford DRONGO M 1994 01:09:37 1032
199 Daniel Martinsson Göteborg Majorna OK M 1994 01:09:40
200 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:09:47 1030
201 Megan Bett SN F 1998 01:10:04 1028
202 Mark Walker Unattached M 1994 01:10:10
203 Gustaf Gerge Centrum OK M 1994 01:11:34
204 John Martindale BAOC M 1994 01:13:08
205 Carolyn Hindle MDOC F 1996 01:13:37 998
206 Ursula Wyss ULU'S REISEWELT W 1980 01:13:57
207 Méabh Perkins BOC W 1997 01:15:03
208 Sophie Miocevich CLOK F 1996 01:15:13 985
209 Andrew Ward LEI M 1988 01:15:29 983
210 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:15:41 980
211 Cecilia Spångberg Lunds OK W 1997 01:16:06
212 Catherine Slade SAX F 1976 01:17:59 960
213 Francesco Gatti PPN Polisportiva Punto Nord M 1994 01:18:00
214 Pavla Vildmonova OK Sparta Praha W 1975 01:20:19
215 J-Philippe Desqueyroux AS Martignas M 1994 01:20:50
216 Ella Milne BOK F 1996 01:21:17 931
217 Paul Clatworthy ESOC M 1983 01:21:57 926
218 Thomas Raftery HH M 1980 01:22:33 920
219 Anne Ockenden SROC F 1998 01:22:38 920
220 Hannah Horsewill NOC F 1996 01:29:55 856
221 Dorothy Pelly LOC F 1958 01:31:16 846
222 Emilie Chagnon POP W 1980 01:31:19
223 Ross White DEE M 1992 01:31:37 843
224 Romane Salathe RAID O PARIS W 1995 01:32:38
225 Matthew Dammers Unattached M 1994 01:35:35
226 Helen Pruzina DRONGO F 1995 01:37:00 795
227 Ildefonso Rascon Frontela-O M 1980 01:38:09
228 Thomas Gale DVO M 1994 01:41:06 760
229 Jack Tiffin LEI M 1990 01:41:09 760
230 Simeon Bleach WIM M 1994 01:46:39 713
231 Heather Walton INVOC F 1997 01:51:56 669
232 Neil McMillan ELO M 1985 02:00:46 593
233 Ian Martin Unattached M 1994 02:08:25
- Julie Emmerson OD F 1996 00:29:29
- Calum Coombs Ganddal IL M 1994 00:46:22
- Aoife McCavana GEN W 1995 00:48:33
- Alistair Ross WCH M 1987 00:52:55
- Ellen Sarenmark leksands ok W 1995 01:00:42
Showing results 1 - 238 of 238