Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 3.15km, climb: 115m, 8 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Goran Larsson 00:40:29
2 Marc Buerger 00:42:31
3 Rebecca Bjarrenholt 00:45:07
4 Asa Milsson Ronneby OK 00:45:16
5 Rune Moklebust GNEIST M 1975 00:45:48
6 Rune Sandin Joleffoden 00:46:29
7 Kirre Palmi 00:48:55
8 Marie-Louise Engberg Härnösands OK W 1980 00:49:18
9 Peter Brunnberg 00:50:05
10 William Hall DFOK M 1992 00:50:50 1139
11 Joy Hodkinson NOC F 1995 00:51:09 1137
12 Martyn Dean CLOK M 1959 00:51:40 1132
13 Richard Freeman HH M 1962 00:51:58 1130
14 Jonna Ramsell Leksands OK W 1997 00:52:15
15 Karin Profors 00:52:43
16 Roderick Green BOK M 1955 00:53:04 1120
17 Emily Birch Unattached W 1980 00:53:34
18 Neill Barton CLYDE M 1988 00:56:40 1089
19 Juhani Kirna 00:57:04
20 Graham Haley INT M 1965 00:58:02 1077
21 Stephen Perry MOR M 1970 00:58:08 1077
22 Aino Juslen 01:00:25
23 Mark Jones LOC M 1965 01:02:41 1039
24 Paivi Karkkainen Keravan U W 2001 01:03:29
25 Jannike Johannessen Gneist W 1970 01:03:34
26 Callum + Magnus Davidson TVOC 01:03:54
27 Arun Sahni SYO M 1955 01:03:56 1029
28 Sue Kitchin IND 01:04:44
29 Magnus Danielson 01:06:07
30 Elizabeth Schofield SLOW 01:06:37
31 Annika Schindler 01:08:05
32 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:08:31 990
33 Alan Shaw BOF M 1948 01:08:33 990
34 Eveliina Viianca 01:08:59
35 Pete Hart Unattached M 1994 01:09:13
36 Andrea Solari GOLD Savosa M 1970 01:09:27
37 Roger Carlsson 01:09:33
38 Birgitta Bystroem 01:09:58
39 Lisa Handcock ERYRI F 1973 01:10:18 975
40 Jane McNeilly RR F 1977 01:10:25 974
41 John Chesters DEVON M 1951 01:10:51 970
42 Richard Salway MAROC M 1964 01:11:15 967
43 Alison McNeilly RR F 1977 01:11:19 966
44 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL W 1994 01:12:16
45 E;isabet Elmertott Norbergs ok 01:13:15
46 Helge Skage GNEIST M 1970 01:14:00
47 Beatrix Calow DEE F 1993 01:15:12 933
48 Ove Dyrstad GNEIST M 1965 01:15:12
49 Cecile Müller ULU'S REISEWELT W 1995 01:17:30
50 Paolo Bianchi GOLD Savosa M 1965 01:18:49
51 Monica Ohlin 01:19:43
52 Caroline Potter BOK F 1962 01:19:48 893
53 Jesper Kracht Copenhagen Police M 1970 01:21:23
54 Anders Olsen OLG Biberist SO M 1970 01:22:19
55 Rosemary Hartmann SYO F 1992 01:22:48 868
56 PETER HOWE NWOC M 1960 01:22:53 868
57 Anne Hanswirth 01:23:53
58 Inger K Nesbø Gneist IL W 1970 01:24:58
59 Ruben Karlsen Askøy orienteringslag M 1994 01:25:02
60 Kim Sanderson NATO F 1975 01:26:30 835
61 Timothy Taylor BAOC M 1970 01:26:41
62 Inka Vaisanen KVOSU 01:28:24
63 Bruce Graham MAROC M 1959 01:28:58 814
64 Anna Hoogkamer SHUOC 01:29:35
65 Steve Taverner WIGHTO M 1956 01:29:36 809
66 Alison Matheson INVOC F 1970 01:29:54 806
67 Manuele Alessio Calderon Firenze Orienteering M 1980 01:31:28
68 Karin Inghammar 01:31:35
69 Raymond Snaith CLOK M 1946 01:32:35 784
70 Maddy Slaven Unattached W 1965 01:32:43
71 Michael Smith WCH M 1961 01:33:33 776
72 Adam Wiegand SYO M 2001 01:34:11
73 Helen Webster INVOC F 1967 01:34:15 770
74 Carol Hume INVOC F 1975 01:35:32 759
75 Kate Anderson GRAMP F 1964 01:36:09 753
76 Peter Grierson DEVON M 1963 01:37:06 744
77 Helen Taylor DEVON F 1959 01:39:38 723
78 Pauline Anderson GRAMP W 1994 01:41:08
79 Brian Yates ESOC M 1944 01:43:50 690
80 Jeni Pim NATO 01:44:12
81 Catherine Henderson BAOC W 1994 01:46:49
82 Kath Aspin CLOK F 1967 01:48:12 653
83 Paul Birdsall 01:48:31
84 Alison Lowles WCOC F 1965 01:49:21 643
85 Sophie Rau OLG Bern Unicorns W 1995 01:49:25
86 Peter Schmid IND 01:50:01
87 Celia Dean CLOK F 1958 01:50:07 636
88 Patricia Graham MAROC F 1966 01:51:16 625
89 Jenny Shaw MDOC F 1949 01:53:47 604
90 Heather Freeman HH F 1959 01:54:51 595
91 Elizabeth Dean CLOK F 1999 01:55:48 587
92 Ivanka Brown SLOW F 1982 01:56:01 585
93 Hayley Collins DFOK F 1991 01:56:46 579
94 Philip Cooper WIM M 1947 01:57:50 570
95 Judith Purves RR F 1971 01:58:12 567
96 Reich Katrin 01:58:43
97 Ingrid Ulfstedt Järfälla OK W 1960 01:59:27
98 Cristina Manella PPN Polisportiva Punto Nord W 1980 02:01:41
99 Emma Lundgren Falkoping AIK OK 02:02:39
100 Davide Ponti GOLD Savosa M 1965 02:02:53
101 Paola Della Torre PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 02:05:48
102 Jan Mackenzie NGOC 02:06:51
103 Andy Fryer SBOC M 1951 02:07:14 491
104 Diane Maciver MOR F 1973 02:11:22 455
105 Wendy Nixon Yukon Orienteering Association W 1960 02:12:25
106 Nina Stimson NWO F 1946 02:15:06 425
107 Katharine Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 02:20:09
108 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 02:24:21 348
109 David Tomkinson SELOC M 1942 02:30:36 293
110 Joanna Arnold TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1960 02:31:10
111 Bill Anderson 02:32:53
112 Marie-Jeanne Arsac ALTAIR W 1955 02:48:38
113 Charlotte Kemp CLYDE W 1970 03:42:24
- Judith Kemp Ottawa 01:00:21
- Kelly Candy SYO W 1994 01:00:52
- Marie Karlsson Växjö OK W 1994 01:08:23
- Ladina Schlatter Unattached W 1994 01:09:02
- Troy Smith Annapolis Valley Orienteering Club M 1980 01:19:10
- Martin Double Unattached M 1980 01:22:45
- Julie Leitch SO F 1968 01:27:19
- Silvia Keller OLG Staefa W 1965 01:27:38
- Marianne Eghorn-Offrell Frosta OK W 1960 01:39:49
- Wei Yi Yue POC M 1999 01:46:25
- Anne Campbell Roxburgh Rovers 01:57:05
- James Verity 02:01:51
- Derek Ricketts LEI M 1948 02:12:49
- Susan Twissell INT F 1967 02:19:35
- Pat Cameron NGOC F 1947 02:45:40
- Diane Findlay-Robinson WCH F 1986 02:51:33
Showing results 1 - 129 of 129