Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C22 (length: 4.05km, climb: 165m, 11 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fredrika von Essen OK Linné W 1995 00:46:52
2 Anna Serrallonga W 1995 00:47:35
3 Klara Ljunggren Linkopings OK W 1997 00:53:07
4 Frances Brown FVO F 1995 00:57:02 1217
5 Caroline Court JOK F 1980 00:57:08 1215
6 Debora Egger OLV Hindelbank W 1997 01:02:56
7 Carys Morgan SLOW F 1976 01:03:06 1169
8 Kate Robertson GRAMP F 1980 01:04:21 1161
9 Heather Rogers OD F 1998 01:05:59 1148
10 Felicia Spångberg Lunds OK W 1995 01:06:20
11 Lena Steck OLK Fricktal W 1995 01:09:01
12 Denise Hlosta Naturfreunde Wien W 1995 01:13:34
13 Tonje Pihl OK Roskilde W 1995 01:14:18
14 Johanna Lexen SZ Wiesbaden W 1980 01:14:51
15 Evelyn Mason F 1996 01:16:11 1069
16 Matea Srsen Frontela-O W 1980 01:16:12
17 Peichi Chuang Unattached W 1980 01:17:36
18 Eloise Wright CLOK F 1996 01:18:49 1049
19 Penny Bickle EBOR F 1980 01:19:17 1046
20 Gemma Cairns-Smith WCH F 1998 01:19:24 1045
21 Claire Gallagher GRAMP F 1978 01:19:24 1045
22 Elin Fossum Rye Asker SK W 1997 01:24:04
23 Ito Rumiko W 1997 01:24:22
24 Lyndsey Jones BAOC F 1980 01:25:18 1000
25 Amber Goodchild BAOC W 1980 01:26:23
26 Lise Lotte Flesland GNEIST W 1997 01:28:59
27 Kitty Jones F 1996 01:29:30 967
28 Alba Gavela Frontela-O W 1975 01:29:56
29 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:34:39 927
30 Nicole Hlosta Naturfreunde Wien W 1997 01:34:47
31 Sasha MacKenzie EBOR F 1995 01:35:43 918
32 Patrícia Romão ADFA-Portugal W 1997 01:36:06
33 Silvia Casanova OLG Regensburg W 1997 01:37:24
34 Zoe Walsh MWOC F 1997 01:41:42 872
35 Fabia Lyrenmann Swiss O Tours W 1997 01:41:54
36 Kerryn Searle BENDIGO ORIENTEERS W 1980 01:43:26
37 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:44:02 853
38 Becky Bailey CLOK F 1995 01:44:41 848
39 Katie Swalwell DVO F 1979 01:46:45 832
40 Lesley Read BAOC W 1980 01:47:43
41 Jenny Dickin SOC F 1998 01:57:54 745
42 Sophie Roberts SROC F 1997 01:58:07 743
43 Stine Taudahl Søndergaard Herning OK W 1980 02:01:41
44 Kristian Kleeb ULU'S REISEWELT W 1997 02:04:06
45 Riisa Kobayashi ES Kanto Club W 1997 02:32:06
- Lena Pietsch NF Vienna W 1995 01:02:09
- Inga Ausekle LVO F 1976 01:08:10
- Katrine Molvik Gneist IL W 1995 01:19:57
- Jonna Jørgensen Herning OK W 1965 01:26:07
- Ting-Hsuan, Wang TPE W 1997 01:27:58
- Martina Seger-Bertschi Fanclub Hubmann W 1980 02:13:20
Showing results 1 - 51 of 51