Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 5.125km, climb: 185m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dominik Tschamper OLG Stäfa M 1997 00:47:01
2 Grace Molloy FVO F 2000 00:56:25
3 Laura King AIRE F 1999 00:57:44 1236
4 Maria Laine Tampereen Pyrintö W 1994 00:58:03
5 Karin Persson Hagaby GoIF W 1994 00:58:11
6 Stefanie Briggs BAOC F 1988 00:59:00 1230
7 Kathryn Barr MOR F 1999 01:00:27 1224
8 Anna Hallmén Ok Tisaren W 1999 01:01:04
9 Ly Trei AS IGN W 1994 01:01:07
10 Lucy Haines AIRE F 1999 01:03:22 1209
11 Zuzanna Morawska Azymut 45 Gdynia W 1999 01:03:33
12 Hanna Mattsson IK UVEN W 1994 01:03:33
13 Jura Macmillan ECKO F 2000 01:05:12
14 Clare Stansfield FVO F 1999 01:05:40 1198
15 Rebecca Rooke SROC F 1987 01:06:08 1196
16 Alli Haavisto Turun Suunnistajat W 1999 01:06:30
17 Elias Gisi SWISS O TOURS M 1997 01:06:37
18 Abigail Mason MAROC F 1999 01:07:02 1192
19 Emer Perkins BOC W 1999 01:07:35
20 Sara Rensgard OK Renen W 1994 01:07:55
21 Sarah Magnusson Linköpings OK W 1999 01:07:57
22 Zoé Villar COSE W 1999 01:10:08
23 Tiina Uotila OrPo W 1994 01:10:58
24 Clodagh Moran 3ROC W 1999 01:11:18
25 Linda Rezzonico GOLD Savosa W 1999 01:12:36
26 Jasmina Gassner Naturfreunde Wien W 1999 01:12:45
27 Alina Palcau ASQ'O (AS Quetigny ' Orientation) W 1999 01:13:07
28 Tina Tiefenböck Naturfreunde Wien W 1999 01:13:41
29 Marei Lehner OLG Regensburg W 1999 01:13:58
30 Marianne Daehli NTNUI W 1994 01:14:11
31 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 1994 01:15:08
32 Zuzana Hrabánková SK Praga W 1999 01:15:10
33 Anna Hallmén Umeå OK W 1994 01:16:34
34 Nina Vindegaard Grønberg CopenhagenO W 1994 01:17:00
35 Ylvi Kastner Naturfreunde Wien W 1999 01:17:22
36 Sara Rudh Avesta OK W 1994 01:17:36
37 Valdemar Askeljung OK Klemmingen M 1997 01:17:56
38 Ursina Caluori OLC Kapreolo W 1994 01:18:06
39 Sofie Andersen BOK F 1999 01:18:34 1140
40 Annie Andonova GO F 1988 01:18:46 1139
41 Jenny Virtala Pargas IF W 1999 01:19:05
42 Megan Ricketts MAROC F 1999 01:19:28 1136
43 Roanne Lilley ECKO F 1999 01:19:35 1135
44 Johanna Gustas Linköpings OK W 1999 01:20:21
45 Emma Wilson CLYDE F 1999 01:20:46 1130
46 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 01:21:22 1127
47 Trine Bolstad Ganddal IL W 1994 01:21:42
48 Mariell Arntzen Gneist W 1994 01:21:54
49 Ilze Berga SALDUS OK W 1994 01:22:02
50 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:22:26
51 Samantha Martin SLOW F 1992 01:22:43 1120
52 Lucy Tonge BOK F 2000 01:23:10
53 Tim Steck OLK Fricktal M 1997 01:23:30
54 Elin Krogstad Speake Lillomarka OL W 1994 01:23:46
55 Lindsay Robertson EUOC F 1999 01:24:04 1115
56 Imogen Wilson LEI F 2000 01:24:24
57 Elena Marti FUNDI-O W 1999 01:24:55
58 Bethany Kippin TVOC F 2000 01:25:42
59 Katarzyna Straszewska OLG Basel W 1994 01:26:32
60 Megan Bartlett LOC F 2000 01:26:51
61 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:26:54 1102
62 Ilze Bertule SALDUS OK W 1994 01:27:18
63 Laura Nicoll TAY F 1999 01:27:40 1097
64 Michael Bättig Rose-Wislig M 1997 01:28:40
65 Megan Harrison EPOC F 1999 01:28:54 1092
66 Simona Ivanova BEGUN W 1999 01:30:23
67 Liam Marsh SO M 1998 01:31:50 1078
68 Emma Miléus Linköpings OK W 1994 01:31:55
69 Martha Hart Unattached W 1994 01:32:00
70 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club W 1999 01:32:01
71 Alice Butt SARUM F 1990 01:32:51 1073
72 Eadaoin McCavana GEN W 1999 01:33:10
73 Marit Anita Schmid OL Trollelg W 1994 01:33:20
74 Yasmin Field HALO F 1999 01:33:27 1070
75 Ellie Bales POTOC F 2000 01:34:27
76 Anna Barber LEI F 2000 01:35:46
77 Rikke Larsen copenhagenO W 1980 01:35:52
78 Ophelia Haas Nybro OK W 1999 01:36:07
79 Daisy Partridge SOS F 2000 01:36:31
80 Janni Axelson Sävedalens AIK W 1994 01:37:00
81 Rowena Johnson BOK F 1993 01:39:47 1043
82 Saskia Warren NN F 2000 01:39:58
83 Dulcie Grierson DEVON F 1999 01:40:19 1040
84 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:40:30
85 Ben Warland SOS M 1998 01:40:37 1039
86 Leonie Brown LOK F 1982 01:42:06 1032
87 Lea Keller OLG Staefa W 1994 01:43:32
88 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:43:33 1025
89 Jenny Lewis SWOC F 1999 01:46:05 1013
90 Rachel Keith F 1999 01:46:49 1010
91 Kerria Rowan SO F 1994 01:47:04 1009
92 Tom Nichol AYROC M 1998 01:47:17 1008
93 Julia Derungs Fanclub Hubmann W 1994 01:47:33
94 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:47:40 1006
95 Alex Bett SN M 1997 01:47:45 1005
96 Emily Nicholson FVO F 1999 01:47:51 1005
97 Eija Ihanainen Saarijärven Pullistus W 1994 01:48:16
98 Fiona Newby LOC F 2000 01:48:28
99 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:48:33 1003
100 Charlotte Eide Gjø-Vard OL W 1999 01:50:32
101 Raphaëlle Suard DRONGO W 1994 01:50:41
102 Linnea Nilsson Nyköpings OK W 1999 01:51:01
103 Alana Wright CLOK F 1992 01:51:17 990
104 Helen Bickle WAOC F 1982 01:52:14 986
105 Diego Baratti GOLD Savosa M 1997 01:53:07
106 Ingrid Fossum Rye Asker SK W 1994 01:53:18
107 Léna Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION W 1999 01:54:56
108 Siobhan Lock SBOC F 1999 01:55:37 970
109 Samantha Franks SUFFOC F 1982 01:55:43 969
110 Catherine Hemingway WAOC F 1999 01:58:54 954
111 Emma Corengia GOLD Savosa W 1999 02:00:30
112 Millie Stagg BOK F 2000 02:02:20
113 Yaelle Boissier VSAO W 1999 02:02:33
114 Marieke Addiers Omega W 1994 02:02:45
115 Niamh Hunter WCOC F 2000 02:03:17
116 Rachel McTurk HAVOC F 1988 02:03:37 932
117 Liz Heaton LEI F 1981 02:03:44 932
118 Kieran Marsh EBOR M 1997 02:04:38 927
119 Rachel Collins DFOK F 1993 02:06:11 920
120 Martin Kihl Sundbybergs IK M 1997 02:08:21
121 Elena Parisi GOLD Savosa W 1999 02:09:31
122 Emma Cochrane SLOW F 1984 02:14:53 881
123 Norah O'Brien CorkO W 1999 02:15:12
124 Laura Parkes HH F 1992 02:17:01 871
125 Candice Leullier club d'Orientation des Boucles de la Seine W 1994 02:17:03
126 Helena Persson Centrum OK W 1980 02:17:22
127 Fiona Tam SLOW F 1989 02:18:32 862
128 Anna Renolen Wing OK W 1999 02:18:52
129 Miles Gilleard AIRE M 1998 02:22:24 845
130 Sophie Pruzina LVO F 1999 02:26:35 825
131 William Gale DVO M 1997 02:36:58 777
132 Samantha Vincent DVO F 1992 02:43:27 746
133 Stephanie Mulder Rand Orienteering Club W 1994 02:49:55
134 Lucy Camlin Unattached W 1994 02:59:57
135 Kirsty Smith AYROC F 2000 03:10:49
136 Nerea Madoz de Vidal FUNDI-O W 1999 03:35:42
137 Clare Woods WAOC F 1988 04:05:32 372
- Christine Smith SLOW F 1984 00:53:46
- Jonna Lundbäck Järfälla OK W 1999 01:04:49
- Eleanor Evans SOS F 1983 01:05:18
- Johanna Sarenmark Leksands Ok W 1994 01:07:06
- Zoe Graham BL F 2000 01:15:39
- Abigail Kerr LOC F 1992 01:16:35
- Alexandra Forss Ärla IF W 1994 01:17:29
- Stephen Elkington OD M 1997 01:19:41
- Emily Powell DVO F 1982 01:20:42
- Anna Algotsson OK Rodhen W 1994 01:21:49
- Eleonora De Favari PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 01:22:53
- Ingelinn Molvik Gneist IL W 1994 01:24:37
- Judith Anderson GRAMP F 1993 01:24:56
- Alice Selem Orienteering Galilei W 1999 01:33:56
- Giuliano Balmelli GOLD Savosa M 1997 01:35:23
- Emilie Pogu Scapa Nancy orientation W 1994 01:46:04
- Alice Heliou Unattached W 1994 01:46:58
- Fergus Barker FVO M 1998 01:47:11
- Janine Greine TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1994 01:47:26
- Sian Fryer Unattached W 1994 01:52:21
- Gemma Ventura Mustienes COB W 1994 02:01:35
- Johanna Martin Unattached W 1994 02:08:10
- Silvia Favia Orienteering Galilei W 1999 02:14:09
- Katrine Bagtrup 02:17:04
- Clelia Filesi Orienteering Galilei W 1999 02:17:29
- Hanna Pietsch NF Vienna W 1994 02:43:36
Showing results 1 - 163 of 163