Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C27 (length: 5.5km, climb: 180m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Risto Karjalainen Liperin Taimi Suunnistus M 1970 00:56:18
2 Anders Håkansson OK Orion M 1970 00:56:38
3 Mats Lundbäck Järfälla OK M 1970 00:56:44
4 Tommy Johansson Stångenäs AIS M 1970 01:01:43
5 Kell Sønnichsen OK Pan Aarhus M 1970 01:01:48
6 Hazel Dean FVO F 1963 01:02:30 1227
7 James Laird INVOC M 1968 01:02:53 1225
8 Cornelia Müller RAND ORIENTEERING CLUB W 1965 01:03:51
9 Martin Ward SYO M 1967 01:05:28 1214
10 Magnus Ericsson Växjö OK M 1970 01:05:33
11 Sonja Haas Nybro OK W 1965 01:05:49
12 Isabelle Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1965 01:06:04
13 Lars Munktved Copenhagen-O M 1970 01:08:14
14 Liam Corner MDOC M 1970 01:08:27 1203
15 Tom Johannessen Gneist M 1970 01:11:14
16 Jussi Heikkinen Essu M 1970 01:11:24
17 Gert Lexen SZ Wiesbaden M 1970 01:12:37
18 Per Edström Härnösands OK M 1970 01:12:38
19 Kilian Imhof Fanclub Hubmann M 1970 01:12:52
20 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 01:13:31 1183
21 Christine Gjermo Østmarka OK W 1965 01:13:43
22 Marsela McLeod INVOC F 1964 01:15:44 1174
23 Christian Wehrli SWISS O TOURS M 1970 01:16:18
24 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:16:21 1173
25 Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat W 1965 01:16:31
26 Priska Curiger OLC Kapreolo W 1965 01:16:57
27 Helena Pepa Hagaby GoIF W 1965 01:17:03
28 Katarina Bengtsson Langhundra IF W 1965 01:17:21
29 Woo Allen BAOC F 1965 01:17:53 1167
30 Aki Nalli KNOBOC M 1970 01:17:58
31 Sara Campbell DEE F 1965 01:18:03 1166
32 Jarkko Puranen Tampereen Pyrintö M 1970 01:18:30
33 Johanna Cleary LOC F 1964 01:19:18 1161
34 Priska Gautschi SWISS O TOURS W 1965 01:20:11
35 Kari Vainio TuMe M 1960 01:20:22
36 Charlotte Lindkvist Leksands OK W 1965 01:20:49
37 Stefan Hess RAND ORIENTEERING CLUB M 1970 01:20:49
38 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1965 01:20:52
39 Alison Cunningham ESOC F 1963 01:20:53 1156
40 Brigitte Howald The Woodchucks W 1965 01:20:55
41 Stephen Harrison Bay Area Orienteering Club M 1965 01:21:10
42 Carey Nazzer Taranaki W 1960 01:21:49
43 Hannu Arki TuMe M 1960 01:22:03
44 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1965 01:22:13
45 Jon O'Donnell SLOW M 1970 01:22:18 1151
46 Fritz Rothacher OL Zimmerberg M 1965 01:23:02
47 Andreas Fuhrer OLG Stäfa M 1970 01:24:11
48 Per Magnusson Linköpings OK M 1970 01:24:19
49 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:24:22 1143
50 Jeremy Parr SWOC M 1968 01:25:14 1139
51 Petteri Hirvonen TuMe M 1965 01:26:05
52 Eva Svanberg Järfälla OK W 1965 01:26:27
53 Irena Morawska Azymut 45 Gdynia W 1965 01:26:36
54 Jackie Butt SARUM F 1963 01:26:39 1134
55 Stephen Chafer LEI M 1967 01:26:45 1133
56 Per Ivar Skinderhaug Wing OK M 1970 01:26:54
57 Ann Haley INT F 1964 01:27:06 1132
58 eunice carter MWOC F 1964 01:27:31 1130
59 Charlotta Askeljung OK Klemmingen W 1965 01:27:41
60 Heather Cairns LVO F 1964 01:27:44 1130
61 Valérie Berger-Capbern TOAC Orientation W 1965 01:27:53
62 Neil Pollitt RSOC M 1970 01:28:14 1128
63 Christine Goulding BL F 1963 01:28:40 1126
64 Phil Marsland SLOW M 1970 01:28:58
65 Sirpa Suhonen Kuopion Suunnistajat W 1965 01:29:12
66 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:29:22 1123
67 Agneta Eriksson Uddevalla OK W 1965 01:29:52
68 Liz Phillips OD F 1964 01:30:29 1119
69 Derek Maclean Bay Area OC M 1970 01:30:52
70 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:30:59 1118
71 Richard Leake LEI M 1966 01:31:09 1117
72 Frances Getliff MAROC F 1963 01:31:40 1115
73 Francine Repond Sauty Care-Vevey Orientation W 1960 01:31:48
74 Jane Ackland INT F 1964 01:32:02 1114
75 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1965 01:32:14
76 Raili Hokajärvi SK Pohjantähti W 1965 01:32:59
77 Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura W 1965 01:33:19
78 Joanne Taylor SROC F 1963 01:33:26 1108
79 Mark Wood ESOC M 1968 01:33:36 1108
80 John Leddy BOK M 1969 01:33:49 1107
81 Silvia Frey The Woodchucks W 1960 01:33:50
82 Martin Attinger OL Zimmerberg M 1970 01:33:59
83 Ian Wilson LEI M 1966 01:34:24 1105
84 Andrew Green NATO M 1967 01:34:35 1104
85 Kate Brett BAOC F 1965 01:35:16 1101
86 Birgit Spangenberg OLG Regensburg W 1965 01:35:38
87 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 01:35:56
88 Barbara Hugelshofer Rose-Wislig W 1965 01:35:59
89 Martin Wenk ULU'S REISEWELT M 1970 01:37:35
90 John Ward NOR M 1968 01:37:55 1090
91 Dhankumar Thapa Magar BAOC M 1970 01:38:03
92 David Aspin CLOK M 1969 01:38:21 1088
93 Riccardo Maddalena O-92/GOV M 1970 01:38:23
94 Matthew White LEI M 1967 01:38:27 1088
95 Galina Kornilova free format W 1965 01:40:20
96 Roger Letter OLC Kapreolo M 1970 01:40:23
97 Judith Wood PFO F 1962 01:40:26 1080
98 Jørgen Nilsen Sandnes IL M 1970 01:40:28
99 Liisa Rihko-Struckmann Braunschweiger MTV W 1965 01:41:06
100 Karin Stanl IS KULLEN W 1965 01:41:15
101 Kristina Spångberg Lunds OK W 1965 01:41:36
102 Eija Sulavuori TuMe W 1965 01:41:48
103 Ingela Andersson Lunds OK W 1965 01:42:12
104 Susan Harding SROC F 1962 01:43:15 1070
105 Cornelia Rossberg USG Chemnitz W 1965 01:43:19
106 Janet Evans WCOC F 1961 01:43:21 1070
107 Barbara Lehmann OLG Hondrich W 1965 01:43:49
108 Anne-Katrin Klar OLF Mainz W 1965 01:44:09
109 Anders Holmqvist Snättringe M 1970 01:44:13
110 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:44:14 1066
111 Ellen_Christine Koren Aas-NMBU Orientering W 1965 01:44:20
112 Stefan Ruch Swiss O Tours M 1970 01:44:22
113 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:44:54 1065
114 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:45:26 1063
115 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:45:56 1061
116 Mark Hardy LEI M 1967 01:46:43 1058
117 Duncan Milne BOK M 1966 01:46:50 1057
118 Sabine Schweiger YOA W 1965 01:46:50
119 Rod Harrington DFOK M 1966 01:47:01 1057
120 Caroline Gregson DEE F 1964 01:47:17 1056
121 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:47:53 1053
122 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 01:47:58
123 Stephanie Pruzina LVO F 1965 01:48:32 1051
124 Sal Chaffey DVO F 1965 01:49:03 1049
125 Helen Errington HH F 1961 01:49:59 1045
126 Ulf Heinemann SV Robotron Dresden M 1970 01:50:50
127 Velga Zalaiskalna mona W 1965 01:51:01
128 Anders Sundelin OK Orion M 1970 01:51:13
129 Isabelle Dermine Dauphiné O W 1965 01:51:27
130 Thomas Callery WATO M 1970 01:51:50
131 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:52:43 1034
132 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:54:00 1029
133 Julia Laverack WAROC F 1962 01:54:03 1029
134 Jolanda Wehrli SWISS O TOURS W 1965 01:54:05
135 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:54:30 1028
136 Markus Luethi OLG Biberist SO M 1970 01:54:33
137 Debby Warren NN F 1963 01:55:38 1023
138 Kristin Beecroft RMOC W 1965 01:55:47
139 Alison Smith TVOC F 1964 01:56:03 1021
140 Petia Dimitrova Brown Team W 1960 01:56:16
141 Sylvie Basset BASDEL OK W 1965 01:56:27
142 Iain Phillips LEI M 1967 01:56:34 1019
143 Eeva Lehtola-Hirvonen TuMe W 1960 01:57:08
144 Miluse Prochazkova OK Dobrichovice W 1955 01:58:43
145 Dorthe Munktved Copenhagen-O W 1965 01:58:47
146 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:58:49 1011
147 Guri Alm HTF W 1965 01:58:52
148 Maritta Nurmi VaaSu W 1965 01:58:57
149 Robert Meredith ESOC M 1969 01:59:13 1009
150 Kristine Fritz OL Team Filder W 1965 01:59:31
151 Barry Olds KERNO M 1953 01:59:39 1007
152 Susan Crickmore SO F 1962 02:00:23 1005
153 Janet Adams SYO F 1963 02:01:30 1001
154 Helen Livesey LOC F 1964 02:02:14 998
155 Hazel Hindle MDOC F 1963 02:02:21 998
156 Andrew Houlden HALO M 1970 02:03:34 993
157 Philip Jenkins SBOC M 1966 02:04:47 989
158 Sian Calow DEE F 1961 02:05:12 987
159 Rachel Scott GRAMP F 1965 02:06:17 984
160 Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød W 1945 02:07:57
161 Matthew Clark Unattached M 1970 02:09:08
162 Mark Cheesman MV M 1969 02:09:11 971
163 Cristina Elli PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 02:09:21
164 Doug Hall ROC M 1970 02:09:49
165 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 02:11:54 961
166 Nora Perkins BOC W 1965 02:11:55
167 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 02:13:58
168 Vladimir Geldof ASUB M 1970 02:17:12
169 Iain Bell SN M 1965 02:18:18 936
170 Fiona Clough BKO F 1962 02:21:37 923
171 Susanne Maibach ULU'S REISEWELT W 1965 02:22:51
172 Guy Lidbury HAVOC M 1969 02:25:57 906
173 Lindsey King AIRE F 1962 02:26:06 906
174 Adele Newall KERNO F 1961 02:27:31 900
175 Ian Shread INVOC M 1968 02:28:24 897
176 Laurence Champigny ACA W 1965 02:28:26
177 Tessa Lewis SWOC F 1965 02:29:08 894
178 Julie Murphy LVO F 1963 02:30:04 891
179 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:32:43 881
180 Clare Lines SO F 1965 02:35:24 870
181 Monika Krejcikova WIT W 1965 02:35:32
182 Ingrid Tveite ÅS-NMBU ORIENTERING W 1965 02:39:55
183 Darren Welch BOF M 1968 02:40:21 850
184 Carolyn Dent BOK F 1962 02:52:12 804
185 Helen Rollins CCR ROMA W 1965 02:53:44
186 Deborah Goodwin WCOC F 1961 03:03:42 760
187 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 03:04:17
188 Aileen McCarron LVO F 1965 03:17:58 707
189 Penny Marsh SO F 1963 03:21:25 694
190 Irene Petersen SLOW F 1965 04:34:26 415
- Åsa Rydell Leksands Ok W 1965 00:59:56
- Pamela Åsten Kolbotn & Skimt O-lag W 1965 01:01:01
- Christian Jochem OLC KAPREOLO M 1970 01:16:21
- Clive Masson ESOC M 1968 01:16:25
- Jake Gilmore KNOBOC M 1966 01:20:33
- Gill Lock SBOC F 1963 01:23:36
- Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK W 1965 01:27:20
- Liv Sylvi Meyer GNEIST W 1965 01:35:06
- Janet Walton INVOC F 1964 01:44:06
- Britt Karlsen Askøy orienteringslag W 1965 01:52:44
- Gilly Kirkwood INVOC F 1962 01:54:17
- Fiona Downie TAY F 1962 02:00:12
- Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 02:04:04
- Kevin Barber LEI M 1970 02:15:25
- Alan Bowers HH M 1970 02:16:32
- Jill Emmerson OD F 1964 02:17:47
- Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 02:24:46
Showing results 1 - 207 of 207