Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.3km, climb: 220m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:56:43 1230
2 Carina Svensson Bredaryds SOK W 1970 00:57:31
3 Kirsi Boström Lynx W 1970 01:00:26
4 Fabian Janischowsky OLG Regensburg M 1995 01:01:37
5 Lina Berggren Tullinge SK W 1970 01:02:04
6 Ian Finlayson New England Orienteering Club M 1975 01:02:47
7 David Sloan TAY M 1972 01:03:30 1207
8 Anna-Karin Schmutz Leksands OK W 1970 01:03:31
9 Marquita Gelderman North West Orienteering Club W 1970 01:04:29
10 Jonas Holmgren VB OL M 1975 01:04:56
11 Jenny Peel SYO F 1968 01:06:50 1196
12 Brian Fletcher QO M 1972 01:07:38 1193
13 Thomas Banfi GOLD Savosa M 1975 01:07:53
14 Virpi Remahl Lahden Suunnistajat 37 W 1970 01:07:55
15 Stephen Reynolds SBOC M 1995 01:08:39 1190
16 Cyrille Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION M 1975 01:11:05
17 Walter Clark ESOC M 1976 01:11:20 1181
18 Lesley Ross OD F 1966 01:12:23 1178
19 Ann Roller järfälla OK W 1970 01:12:35
20 Kathleen Inch FVO F 1968 01:12:45 1177
21 Maris Cipens SALDUS OK M 1980 01:13:50
22 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:13:58 1174
23 Claudia Bonek Naturfreunde Wien W 1970 01:15:00
24 Elin Kracht Copenhagen Police W 1970 01:15:30
25 Milena Grifoni OLG Regensburg W 1970 01:16:32
26 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:16:34 1165
27 Manuela Hlosta Naturfreunde Wien W 1970 01:17:45
28 Jan Boeckx Omega M 1980 01:17:54
29 Katja Gassner Naturfreunde Wien W 1970 01:19:43
30 Alistair Duguid TAY M 1975 01:20:04 1154
31 Marianne Pettersson Sodertalje-Nykvarn Orienteering W 1970 01:20:26
32 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 01:20:33 1153
33 Niklas Söderlund Avesta OK M 1975 01:20:39
34 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 01:20:45 1152
35 Mattia Beltraminelli TOLL - UTOE M 1980 01:21:28
36 Kseniya Popova M 1995 01:21:35
37 Una May 3ROC W 1970 01:22:06
38 Graeme Ross INT M 1973 01:22:41 1146
39 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 1970 01:23:22
40 Lise Christensen IF Viking W 1970 01:24:05
41 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:24:16 1141
42 Sue Bett SN F 1967 01:24:24 1140
43 David Dorling DFOK M 1972 01:24:47 1139
44 Laila Hallmén Ok Tisaren W 1970 01:25:54
45 Barbara Kastner Naturfreunde Wien W 1970 01:26:01
46 Karin Knecht OLV Luzern W 1965 01:26:04
47 Steven Breeze WCOC M 1971 01:26:27 1134
48 Jen Leonard FVO F 1969 01:26:37 1133
49 Melanie Slade SN F 1968 01:26:46 1132
50 Lenka Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1970 01:26:54
51 Madeleine Limpar Attunda OK W 1970 01:27:40
52 Craig Purchase QO M 1979 01:28:03 1128
53 Jason Falconer WSX M 1971 01:28:23 1127
54 Lenka Kamenicka OSN - Nove Mesto na Morave W 1970 01:28:25
55 Ingrid Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:28:56
56 Odin Linga IL Gular M 1995 01:29:21
57 Richard Jackson DEVON M 1977 01:29:31 1123
58 Jamie Cunningham ESOC M 1996 01:30:06 1122
59 Anu Gretschel KAJAANIN SUUNNISTAJAT W 1970 01:30:19
60 Eva Schlatter OLC Kapreolo W 1970 01:30:35
61 Doug Flint FVO M 1965 01:30:38 1120
62 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1995 01:30:57
63 Liu, Cheng-Hsun TPE M 1995 01:30:58
64 Suzy Larsson OK Skogshjortarna W 1970 01:31:16
65 Brigitte Tschamper OLG Stäfa W 1970 01:31:38
66 Frank Popham KFO M 1973 01:31:43 1117
67 Karen Crawford BOK F 1969 01:31:54 1117
68 Katleen Van de Moortel OMEGA W 1970 01:32:14
69 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:32:17 1115
70 Régis Baillet Quimper Orientation M 1975 01:32:46
71 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:32:55 1113
72 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:33:35 1111
73 Padam Darlami BAOC M 1980 01:34:08
74 Evonne Strand OK Linne W 1970 01:34:28
75 Helena Haakana Pihkaniskat W 1965 01:34:41
76 Rik Van Bruggen Trol Belgium M 1975 01:34:46
77 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 01:34:48
78 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:34:56 1107
79 Evan Barlow SLOW M 1975 01:35:32 1105
80 Rona Molloy FVO F 1968 01:35:47 1104
81 Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:36:37
82 Matthew Grant SN M 1973 01:37:09 1098
83 Graham Brew Bay Area Orienteering Club M 1975 01:37:09
84 Andrea Silier Järfälla OK W 1970 01:38:11
85 Lena Wey ULU'S REISEWELT W 1970 01:38:41
86 Brigitte Grob ULU'S REISEWELT W 1970 01:38:53
87 Sam Wood BOF M 1995 01:38:57 1092
88 Josie Stansfield FVO F 1969 01:39:03 1092
89 Lee Beavers AIRE M 1979 01:39:54 1089
90 Simon Branford WIM M 1979 01:39:59 1089
91 Berit Gummus IFK Mora ok W 1970 01:40:30
92 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:40:34 1087
93 Susanne Schmid Fanclub Hubmann W 1970 01:40:57
94 Christophe Pige NGOC M 1971 01:41:37 1084
95 Sean Pickering DEE M 1995 01:41:58 1083
96 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:44:12 1075
97 Johanna Purrer Ramstein OLG BASEL/OLV BASELLAND W 1970 01:44:18
98 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:44:41 1074
99 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:45:03 1072
100 Denise Main MOR F 1966 01:45:47 1070
101 Jone Sæbbø Stavanger OK M 1975 01:46:57
102 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:47:15 1066
103 William Kaminger Orienteering Klosterneuburg M 1995 01:48:42
104 Ross MacLagan SN M 1974 01:48:48 1062
105 Thomas Harper BOF M 1975 01:49:11 1061
106 Mark Grant FVO M 1975 01:49:30
107 Brigitte Dersch-Kollenbach SC Helsa W 1970 01:49:56
108 Diane Jacks WRE F 1968 01:50:26 1057
109 Clare Claxton BOF F 1960 01:51:45 1052
110 Brett Green BAOC M 1971 01:52:50 1049
111 Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:52:59
112 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:53:11 1048
113 Monique Welten OLV LUZERN W 1970 01:53:23
114 Melanie Nicoll TAY F 1968 01:54:06 1045
115 Martin Schwarz TGV Horn M 1975 01:54:15
116 Lars Klode Herning OK M 1975 01:54:31
117 Gemma Solé Boronat Montsant Orientació (Catalunya) W 1970 01:54:32
118 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:55:38 1040
119 Guni Palme Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:55:46
120 Robert Shenton BAOC M 1972 01:56:13 1038
121 Karen French WIM F 1967 01:56:21 1037
122 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:57:17 1034
123 Maire Convery HH F 1967 01:59:01 1029
124 David McGhee Bennelong Northside Orienteers M 1975 01:59:23
125 Marianne Reusch Heming orientering W 1970 02:00:56
126 Jane McCann MDOC F 1966 02:02:41 1016
127 Michael Suwald OLG Cordoba M 1975 02:02:59
128 Kate Charles WCOC F 1969 02:03:12 1015
129 Barbara Keenan DEVON F 1966 02:07:17 1002
130 Deb Murrell SROC F 1966 02:07:37 1001
131 David Harrison EPOC M 1971 02:08:15 999
132 Anton Karisson OK Skogshjortarna M 1995 02:09:56
133 Nathalie Rauturier GO78 W 1970 02:14:15
134 Jane Anderson TAY F 1966 02:14:59 977
135 Sarah Louise Francis SN F 1968 02:15:18 976
136 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 02:16:14 973
137 Elvina Ivanova Brown Team W 1965 02:16:55
138 Matteo Cazzaniga PPN Polisportiva Punto Nord M 1980 02:22:16
139 Paul Watson MDOC M 1974 02:22:24 953
140 Camilla Jakobsson Centrum OK W 1970 02:23:19
141 Alistair Dabbs BAOC M 1975 02:24:02
142 Outi Aikio SK Pohjantähti W 1970 02:25:18
143 Elaine Sutton DEE F 1967 02:27:51 935
144 Alison Reynolds DEVON F 1966 02:28:04 934
145 Judith Hughes WCH F 1966 02:28:33 932
146 Eva Tloustova OK Sparta Praha W 1970 02:28:56
147 Lisa Methven BKO F 1969 02:29:38 929
148 Carolyn Rigby CLOK F 1966 02:29:38 929
149 Catherine Hill DEE F 1966 02:32:00 921
150 Leon Ricketts AIRE M 1976 02:32:50 918
151 Christopher Hill HOC M 1989 02:34:54 912
152 Helen Hague WAOC F 1969 02:35:58 908
153 Margarita Todorova Brown Team W 1970 02:55:05
- Johan Swartz OK Orion M 1975 00:43:11
- Cecilia Bratt OK Orion W 1970 00:58:27
- Helen Skoog Kils OK W 1970 01:01:39
- Annika Ericsson Växjö OK W 1970 01:15:43
- Erika Fältman Leksands OK W 1970 01:15:58
- Stephen Clark SELOC M 1979 01:29:17
- Carlos Lobo COALA M 1975 01:31:20
- Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:48:48
- Stephanie Maclean Bay Area OC W 1970 01:49:31
Showing results 1 - 162 of 162