Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C7 (length: 1.975km, climb: 130m, 10 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stan Johnston LOC M 1935 00:45:28 1013
2 Andrew Gregory MDOC M 1935 01:02:18 929
3 Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL M 1940 01:02:56
4 Aira Mylly Ounasvaaran Hiihtoseura W 1940 01:05:06
5 Martin Hutzli Fanclub Hubmann M 1935 01:06:34
6 Louisemarie Nilsson ok klemmingen W 1950 01:06:42
7 Roger Baker TVOC M 1932 01:09:04 895
8 Colin Powell AIRE M 1938 01:10:46 887
9 Gunilla Johansson Växjö OK W 1950 01:11:00
10 Gail Gagarin Western Connecticut OC W 1950 01:12:05
11 Henri Repond Care-Vevey Orientation M 1935 01:14:21
12 Chris Wood FVO F 1946 01:14:34 868
13 Hilary Pearson COTE 66 W 1940 01:15:13
14 Corinne Roberts EPOC F 1946 01:15:33 862
15 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:16:23 858
16 Clarissa Napier CLOK F 1938 01:16:47 856
17 Horst Mevius LT Lubeck M 1935 01:17:46
18 Alex Kerr CHIG M 1935 01:21:01 835
19 Frank Martindale LOK M 1935 01:21:39 831
20 Rosie Shaw SMOC F 1950 01:23:27 822
21 John Thompson TVOC M 1935 01:23:46 821
22 Sheila Colls Yarra Valley Orienteering Club W 1950 01:25:45
23 Judy Cornish EOOC W 1950 01:27:27
24 Christian Fiechter SWISS O TOURS M 1940 01:27:35
25 Valerie Robinson Counties-Manukau W 1940 01:29:23
26 Kåre Ritland Fana Il M 1935 01:29:56
27 Hilary Simpson OD F 1939 01:32:29 778
28 Anne Palmer BOK F 1950 01:37:17 753
29 Jan Ellis MDOC F 1948 01:40:17 738
30 Jan Candy Orienteering Western Australia W 1950 01:41:34
31 Renate Waser OLK Rafzerfeld W 1950 01:41:51
32 Ann Scott SOCNZ W 1940 01:41:55
33 Maj-Britt Gadd Gustafsson Helsingborgs SOK W 1950 01:43:26
34 Alan Heron SELOC M 1934 01:43:39 721
35 Judith Powell AIRE F 1940 01:43:40 721
36 Ros West CHIG F 1948 01:45:19 714
37 Marta Ringheim Voss il W 1950 01:45:20
38 Sue Birkinshaw MDOC F 1937 01:46:24 709
39 Janet Taylor MDOC F 1950 01:47:07 706
40 Christina Danielsson Gohde VSOK W 1950 01:48:01
41 Irina Ender HSG Turbine Zittau W 1950 01:48:42
42 Esther Gasser OL Zimmerberg W 1950 01:50:02
43 Hazel Convery 3ROC W 1940 01:51:06
44 Timothy Angel SOC M 1939 01:57:42 653
45 Alastair MacGregor NATO M 1940 02:01:55 632
46 Mike Hardy CLOK M 1937 02:06:01 610
47 Susan Parker SO F 1940 02:09:17 595
48 Marguerite Pennell WCOC F 1940 02:09:36 593
49 Jill Elderfield Orienteering Western Australia W 1950 02:13:20
50 Marilyn Edmunds EOOC W 1950 02:19:40
51 Susan Roberts HOC F 1949 02:30:15 491
52 Pieter Mulder OLG Goldau M 1940 02:32:00
53 Geoff Sara HOC M 1939 03:05:26 317
- Siv Linden OK Tyr W 1950 00:58:47
- Britta Eklund TROSABYGDENS OK W 1950 01:01:21
- Philip Thompson EPOC M 1934 01:06:42
- Marcela Urbancová EZL Zlín W 1950 01:09:34
- Inge Gaupp ULU'S REISEWELT W 1940 01:09:58
- Birgitta Wallin Trosabygdens OK W 1950 01:11:19
- Gill Hardy CLOK F 1937 01:21:38
- Alison Sloman HOC F 1936 01:26:19
- Catherine Odell EBOR F 1939 01:27:16
- Robert Jackson SOC M 1933 01:39:19
- David Parkin DVO M 1933 01:39:29
- Patrick Maher SO M 1935 01:43:31
- Jane Cloete Dunedin W 1950 01:46:35
- Lynn Branford WIM F 1950 01:50:47
- Susan Shiell RR F 1949 01:58:24
- Alan Coddington NOR M 1934 01:58:37
- Margaret Gregory MDOC F 1938 02:06:01
- Alwine Barlow Southland Orienteering Club W 1950 02:06:46
- Christine King BOK F 1949 02:35:37
Showing results 1 - 72 of 72