Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C23 (length: 3.95km, climb: 140m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ruedi Boesch OLG Biberist SO M 1960 00:39:03
2 Johan Berglund Sävedalens AIK M 1960 00:39:22
3 Otte Omdal Ganddal IL M 1960 00:40:59
4 Jouni Markku Mustalammen pallo M 1960 00:41:27
5 Roger Thomas WCOC M 1960 00:41:54 1217
6 Sten Svanberg OK Södertörn M 1960 00:42:05
7 Lars Persson Hagaby GoIF M 1960 00:42:17
8 Torgeir Strand Fana IL M 1960 00:42:57
9 Antti Uotila OrPo M 1960 00:43:43
10 Uwe Krausbauer CTG Koblenz M 1960 00:44:01
11 Mikael Sundqvist Tullinge SK M 1960 00:44:05
12 Steve Smirthwaite MOR M 1958 00:44:39 1194
13 Stella Lewsley BL F 1954 00:45:05 1191
14 Tore Tjernlund OK Vilse 87 M 1960 00:45:15
15 Håkan Forsman Ronneby OK M 1960 00:45:28
16 Susanne Berglund Sävedalens AIK W 1955 00:45:34
17 Blair Young TINTO M 1957 00:46:30 1179
18 Ruth Lynam CNOC W 1955 00:47:05
19 John Olav Alvsvåg FANA M 1960 00:48:10
20 Erja Raiko Blue Team W 1955 00:48:32
21 Rob Bailey CLOK M 1959 00:49:09 1160
22 Bruce Bryant OD M 1957 00:49:52 1155
23 Morten Johansen OK Moss M 1960 00:49:52
24 Johan Mattsson Lillomarka O-lag M 1960 00:51:22
25 John McCullough 3ROC M 1955 00:51:29
26 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt M 1960 00:51:34
27 Richard Cummings WCOC M 1959 00:51:58 1138
28 Gill Berrow ECKO F 1955 00:52:07 1137
29 Hansjörg Rutz OLG Pfäffikon M 1960 00:52:16
30 Anne Heikoop NMOLT M 1960 00:52:16
31 Masazumi Tada Unattached M 1960 00:52:35
32 Janet Rosen HH F 1955 00:52:51 1131
33 Martin Gross OL ZIMMERBERG M 1960 00:53:24
34 Ronan Cleary LOK M 1960 00:53:30 1126
35 Sue Key MFR W 1955 00:54:01
36 Martyn Roome SROC M 1952 00:54:05 1121
37 Karen Clark EBOR F 1955 00:54:20 1119
38 Robert King AIRE M 1959 00:54:28 1119
39 Pekka Parkkinen SK Pohjantähti M 1960 00:54:50
40 Gillian Ingham Wellington Orienteering Club W 1955 00:55:18
41 Lester Hartmann SYO M 1960 00:55:20 1112
42 Rita Wyder OLG THUN W 1955 00:55:36
43 Mike Stewart ESOC M 1958 00:56:05 1106
44 Christine Kiddier BL F 1952 00:56:50 1100
45 David Saunders HH M 1959 00:57:03 1097
46 John Fallows NGOC M 1958 00:57:07 1097
47 Richard Oxlade ESOC M 1958 00:57:29 1094
48 Alison Simmons BOK F 1955 00:57:34 1093
49 Dave Brown EBOR M 1957 00:57:36 1093
50 Stephen Bingham MDOC M 1958 00:57:36 1093
51 Paul Corrodi OLG Dachsen M 1960 00:58:02
52 Duncan Minty LOK M 1960 00:59:05 1081
53 Ulf Eriksson Gävle OK M 1960 00:59:52
54 Mike Rodgers MOR M 1960 01:00:37 1070
55 Monika Bonafini SLOW F 1953 01:00:47 1068
56 Mary Williams ESOC F 1951 01:01:04 1066
57 Anders Rensgard OK Renen M 1960 01:01:04
58 Brigitte Kölla OLG Zurich W 1955 01:01:48
59 Lynne Walker BASOC F 1953 01:02:04 1059
60 Marion Owen FWOC W 1955 01:02:05
61 Lis Daehli PWT Travel W 1955 01:02:13
62 Raili Liimatainen Blue Team W 1955 01:02:21
63 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:03:18 1049
64 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö W 1955 01:03:36
65 Michel Arsac-England ALTAIR M 1960 01:03:46
66 Egle Krasuckiene Labirintas OK W 1955 01:03:53
67 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 01:03:55
68 Jim Wood ERYRI M 1960 01:05:04 1035
69 Peter Wilson BKO M 1959 01:05:06 1035
70 Inger A Tiltnes IL Tyrving W 1955 01:05:29
71 Mark Elder CLYDE M 1957 01:05:37 1031
72 Nigel Ferrand SWOC M 1956 01:05:48 1029
73 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:05:48 1029
74 Stephen Peacock SN M 1951 01:06:07 1027
75 Eric Lovie GRAMP M 1959 01:06:07 1027
76 Jill Smith EBOR F 1954 01:06:17 1025
77 Ruth Lockley COBOC F 1952 01:06:32 1023
78 Chris Addiers Omega M 1960 01:06:38
79 Pauline McAdam RR F 1955 01:06:52 1021
80 Nick Dennis BOK M 1960 01:07:00 1020
81 Hans-Joachim Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:07:06
82 Andrew Schoepfer Olv Baselland M 1960 01:07:53
83 Susan Stevens AIRE F 1953 01:08:02 1011
84 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 01:08:37 1007
85 Jane Archer SN F 1954 01:08:41 1006
86 Alan Gould NOC M 1956 01:08:45 1006
87 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:09:30 1001
88 David Knight Bayside Kangaroos M 1960 01:09:33
89 Alistair Harding SDOC M 1960 01:09:44
90 Colin Welch BOK M 1958 01:10:17 994
91 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:10:17 994
92 Brigit Oswald OLK Piz Hasi W 1955 01:10:33
93 Charles Spence LOK M 1958 01:11:00 989
94 Judy Johnson SYO F 1951 01:11:27 986
95 Jens Bentsen OKOST M 1960 01:11:57
96 Ingmar Olsson OK Vilse 87 M 1960 01:12:06
97 Judith Evans HOC F 1955 01:12:48 974
98 Ulf Skoglund Kils OK M 1960 01:13:25
99 Simon Crocker DEE M 1959 01:13:29 969
100 Gerard Thomson STAG M 1956 01:13:42 967
101 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:14:04 964
102 Helena Jahnova WIT W 1955 01:14:18
103 Joyce Brunton INVOC F 1953 01:14:56 957
104 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad W 1955 01:15:16
105 Alison Radford Bendigo Orienteers W 1955 01:15:33
106 Alan Bothwell TAY M 1959 01:15:39 952
107 Trina Rogerson ELO F 1951 01:16:33 944
108 Gunnel Månsson OK Vilse 87 W 1955 01:16:58
109 Barbara Foley-Fisher MNAV W 1955 01:18:00
110 Catherine Dawson Gafanhori Portugal W 1955 01:18:11
111 Hilary Quick BASOC F 1955 01:19:08 924
112 Ian Addis MOR M 1958 01:19:25 922
113 Sean Harrington LOG M 1958 01:19:25 922
114 David Hanstock BOK M 1956 01:19:30 921
115 Arnulf Wolfram Naturfreunde Wien M 1960 01:20:01
116 David Dann MDOC M 1956 01:20:20 914
117 Shirley Robinson NGOC F 1955 01:20:35 912
118 Simonne Silvi KOL W 1955 01:20:55
119 Anne Wilson LOC F 1952 01:21:04 908
120 Helen Powell BOK F 1954 01:21:12 907
121 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:22:01 901
122 Uwe Bürger TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:22:06
123 Nicola Gardner FVO F 1955 01:22:53 894
124 Margrith Hofer OLG BREITSEE W 1955 01:24:09
125 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:24:17 884
126 Evamarie Lundahl IF Hagen W 1955 01:24:28
127 Margaret Willdig OD F 1953 01:25:20 875
128 Anneli Ojapalo Rajamaen Rykmentti W 1955 01:26:17
129 Angela Pearson EOOC W 1955 01:26:20
130 Richard Hughes DEE M 1955 01:26:21 867
131 Lars Larsson Sjövalla FK M 1960 01:26:23
132 Alan West LEI M 1958 01:26:32 866
133 Andrew Wood PFO M 1956 01:26:38 865
134 Annette Ragvald Vingåkers OK W 1955 01:30:14
135 Rosie Law LOC F 1952 01:30:47 831
136 Jane Breed HH F 1952 01:31:27 825
137 Zoya Gornaya Almaty W 1955 01:32:12
138 Valentin Brunner bussola ok M 1960 01:32:28
139 Jenny Bray SN F 1955 01:32:39 816
140 Britt Larsson Länna IF W 1955 01:32:54
141 Mark Lyne SOS M 1958 01:32:55 814
142 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteering Club M 1955 01:33:23
143 Ann Savage LVO F 1955 01:35:00 797
144 Viv Macdonald DVO F 1952 01:35:04 797
145 Sandy Fillebrown DVOA W 1955 01:35:14
146 Eija Nurminen Tampereen Pyrintö W 1955 01:35:32
147 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:37:07 781
148 Joachim Menn OLG Siegerland M 1960 01:38:20
149 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:43:11 733
150 Monica Kronberg IF Femman W 1955 01:43:30
151 Jennifer Hamilton Coureur de Bois W 1955 01:47:31
152 Denise Mullins SARUM F 1951 01:48:21 693
153 Hilary Eastley BL F 1955 01:48:22 693
154 Caroline Dallimore SWOC F 1955 01:52:22 662
155 Lyn West SOS F 1954 01:53:31 653
156 Nada Zavadilova OK Sparta Praha W 1955 02:04:37
157 Susan Hawkes-Teeter Unattached W 1955 02:35:38
- Callum Scott BASOC M 1956 00:47:39
- Kate Bryant MDOC F 1953 00:53:43
- Andy Creber NGOC M 1958 00:57:09
- Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 01:06:21
- Stephen Restorick CLOK M 1956 01:32:57
- Mike Wilkinson HOC M 1957 01:39:04
Showing results 1 - 163 of 163