Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 4.5km, climb: 160m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Maria Laine Tampereen Pyrintö W 1994 00:43:49
2 Grace Molloy FVO F 2000 00:44:03
3 Michael Bättig Rose-Wislig M 1997 00:44:03
4 Karin Persson Hagaby GoIF W 1994 00:45:57
5 Kathryn Barr MOR F 1999 00:46:16 1238
6 Dominik Tschamper OLG Stäfa M 1997 00:46:30
7 Lucy Haines AIRE F 1999 00:47:09 1234
8 Alli Haavisto Turun Suunnistajat W 1999 00:49:04
9 Stefanie Briggs BAOC F 1988 00:49:14 1221
10 Clare Stansfield FVO F 1999 00:49:16 1221
11 Zuzanna Morawska Azymut 45 Gdynia W 1999 00:49:44
12 Hanna Mattsson IK UVEN W 1994 00:49:49
13 Ly Trei AS IGN W 1994 00:50:55
14 Emma Wilson CLYDE F 1999 00:51:36 1205
15 Becky Carlyle FVO F 1983 00:51:41 1205
16 Jasmina Gassner Naturfreunde Wien W 1999 00:51:46
17 Jenny Virtala Pargas IF W 1999 00:52:20
18 Tiina Uotila OrPo W 1994 00:54:55
19 Laura King AIRE F 1999 00:55:37 1180
20 Tina Tiefenböck Naturfreunde Wien W 1999 00:55:39
21 Martha Hart Unattached W 1994 00:56:28
22 Zoé Villar COSE W 1999 00:58:40
23 Anna Hallmén Umeå OK W 1994 00:59:11
24 Giuliano Balmelli GOLD Savosa M 1997 00:59:32
25 Emer Perkins BOC W 1999 01:00:42
26 Fergus Barker FVO M 1998 01:00:55 1149
27 Marit Anita Schmid OL Trollelg W 1994 01:01:39
28 Lucy Tonge BOK F 2000 01:02:13
29 Lindsay Robertson EUOC F 1999 01:02:33 1139
30 Rikke Larsen copenhagenO W 1980 01:03:05
31 Jura Macmillan ECKO F 2000 01:03:12
32 Ingelinn Molvik Gneist IL W 1994 01:03:34
33 Marei Lehner OLG Regensburg W 1999 01:03:53
34 Saskia Warren NN F 2000 01:03:57
35 Ilze Berga SALDUS OK W 1994 01:03:58
36 Ylvi Kastner Naturfreunde Wien W 1999 01:04:55
37 Abigail Kerr LOC F 1992 01:05:08 1123
38 Bethany Kippin TVOC F 2000 01:05:47
39 Megan Ricketts MAROC F 1999 01:05:49 1119
40 Trine Bolstad Ganddal IL W 1994 01:05:51
41 Anna Algotsson OK Rodhen W 1994 01:06:46
42 Anna Renolen Wing OK W 1999 01:06:55
43 Niamh Hunter WCOC F 2000 01:07:01
44 Alex Bett SN M 1997 01:07:07 1112
45 Sara Rensgard OK Renen W 1994 01:07:34
46 Nina Vindegaard Grønberg CopenhagenO W 1994 01:07:37
47 Ellie Bales POTOC F 2000 01:08:16
48 Ophelia Haas Nybro OK W 1999 01:09:10
49 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 01:09:23 1097
50 Daisy Partridge SOS F 2000 01:10:16
51 Tim Steck OLK Fricktal M 1997 01:10:25
52 Simona Ivanova BEGUN W 1999 01:10:27
53 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 1994 01:11:11
54 Diego Baratti GOLD Savosa M 1997 01:11:30
55 Alice Butt SARUM F 1990 01:11:50 1082
56 Laura Teutsch Orienteering Ottawa W 1994 01:12:14
57 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:12:18 1079
58 Dulcie Grierson DEVON F 1999 01:12:25 1078
59 Emily Thomas F 1999 01:13:07 1074
60 Jenny Lewis SWOC F 1999 01:13:18 1073
61 Catherine Hemingway WAOC F 1999 01:13:21 1072
62 Abigail Mason MAROC F 1999 01:13:50 1070
63 Emilia Svärm OK GISLE W 1994 01:14:20
64 Alina Palcau ASQ'O (AS Quetigny ' Orientation) W 1999 01:14:47
65 Anna Barber LEI F 2000 01:14:48
66 Kieran Marsh EBOR M 1997 01:15:04 1064
67 Alexandra Forss Ärla IF W 1994 01:15:36
68 Elena Parisi GOLD Savosa W 1999 01:15:38
69 Clodagh Moran 3ROC W 1999 01:15:46
70 Marianne Daehli NTNUI W 1994 01:15:47
71 Fiona Claxton ENG 01:15:48
72 Ursina Caluori OLC Kapreolo W 1994 01:15:57
73 Elena Marti FUNDI-O W 1999 01:16:25
74 Ingrid Fossum Rye Asker SK W 1994 01:16:58
75 Alison Etherden SELOC F 1983 01:17:00 1052
76 Emma Corengia GOLD Savosa W 1999 01:17:17
77 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:17:29
78 Fiona Newby LOC F 2000 01:18:04
79 Zuzana Hrabánková SK Praga W 1999 01:18:48
80 Carys James SMOC F 1993 01:19:26 1036
81 Millie Stagg BOK F 2000 01:19:54
82 Ilze Bertule SALDUS OK W 1994 01:20:08
83 Yasmin Field HALO F 1999 01:20:09 1032
84 Mariell Arntzen Gneist W 1994 01:21:17
85 Megan Bartlett LOC F 2000 01:22:01
86 Sarah Magnusson Linköpings OK W 1999 01:22:03
87 Norah O'Brien CorkO W 1999 01:22:50
88 Lea Keller OLG Staefa W 1994 01:22:58
89 Eija Ihanainen Saarijärven Pullistus W 1994 01:23:05
90 Charlotte Eide Gjø-Vard OL W 1999 01:23:51
91 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:23:58 1008
92 Helen Bickle WAOC F 1982 01:24:34 1005
93 Linda Rezzonico GOLD Savosa W 1999 01:25:00
94 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:25:25
95 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad W 1994 01:30:16
96 Alana Wright CLOK F 1992 01:30:25 969
97 Katarzyna Straszewska OLG Basel W 1994 01:31:07
98 Eadaoin McCavana GEN W 1999 01:31:09
99 Annie Andonova GO F 1988 01:31:59 960
100 Linnea Nilsson Nyköpings OK W 1999 01:32:08
101 Rachel Collins DFOK F 1993 01:32:22 957
102 Lauren Zweifel OLV Baselland W 1994 01:32:46
103 Liz Heaton LEI F 1981 01:34:18 945
104 Samantha Franks SUFFOC F 1982 01:34:27 944
105 Marieke Addiers Omega W 1994 01:34:54
106 Ida Olsson Ärla IF W 1994 01:36:36
107 Sofie Andersen BOK F 1999 01:36:37 931
108 Kerria Rowan SO F 1994 01:38:27 919
109 Léna Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION W 1999 01:39:39
110 Emily Nicholson FVO F 1999 01:39:50 911
111 Rowena Johnson BOK F 1993 01:39:53 911
112 Samantha Martin SLOW F 1992 01:40:09 909
113 Helena Persson Centrum OK W 1980 01:48:20
114 Fiona Tam SLOW F 1989 01:49:46 849
115 Laura Nicoll TAY F 1999 01:50:20 847
116 Samantha Vincent DVO F 1992 01:53:53 824
117 Judith Anderson GRAMP F 1993 01:55:59 811
118 Miles Gilleard AIRE M 1998 01:58:02 798
119 Elizabeth Gardner STAG F 1987 02:04:35 758
120 Janine Greine TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1994 02:06:40
121 Emma Cochrane SLOW F 1984 02:07:39 739
122 Johanna Martin Unattached W 1994 02:08:50
123 Ben Warland SOS M 1998 02:08:53 732
124 Lucy Camlin Unattached W 1994 02:21:27
125 Nerea Madoz de Vidal FUNDI-O W 1999 02:28:03
126 Alice Heliou Unattached W 1994 02:45:52
- Fiona Bunn TVOC F 1999 00:36:08
- Emma Miléus Linköpings OK W 1994 00:43:08
- Helen Elmes DEE F 1994 00:47:02
- Tom Nichol AYROC M 1998 00:48:43
- Roanne Lilley ECKO F 1999 00:56:34
- Hanna Pietsch NF Vienna W 1994 01:12:26
- Siobhan Lock SBOC F 1999 01:24:28
- Liam Marsh SO M 1998 01:30:09
- Megan Harrison EPOC F 1999 01:40:15
- Eleonora De Favari PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 01:40:34
- Lynsey Boyd STAG F 1989 02:05:54
- Kirsty Smith AYROC F 2000 03:10:42
Showing results 1 - 138 of 138