Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C26 (length: 4.775km, climb: 165m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Chapman SYO M 1965 00:50:02 1247
2 Robert Hallberg IK Uven M 1965 00:50:39
3 Hansjoerg Steck OLK Fricktal M 1965 00:51:52
4 Raimo Itkonen S-JKL (Suunta Jyväskylä) M 1965 00:53:33
5 Andy Sykes DVO M 1965 00:54:06 1225
6 John Taylor WCOC M 1963 00:55:58 1213
7 Mark Adams HH M 1963 00:56:52 1207
8 Giancarlo Parisi GOLD Savosa M 1965 00:57:06
9 Taketo Kobayashi ES Kanto Club M 1965 00:57:39
10 Per Ingar Hadland Ganddal IL M 1965 00:58:40
11 Stephen McKinley SN M 1964 01:00:52 1184
12 Kent Berggren Tullinge SK M 1965 01:01:51
13 Marc Nobbenhuis OLK Fricktal M 1965 01:02:03
14 David Jones BOF M 1965 01:02:28 1174
15 Peter Warland SOS M 1965 01:02:39 1174
16 Murray Anderson GRAMP M 1965 01:02:43 1174
17 Keith Brown ESOC M 1962 01:03:05 1171
18 Phil Conway GO M 1963 01:07:32 1146
19 Kohji Miyamoto Keiyo OL club M 1965 01:07:51
20 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1965 01:08:41
21 Karsten Jøhnk OK SYD M 1965 01:08:42
22 Phil Smith AYROC M 1963 01:09:21 1135
23 Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1965 01:09:31
24 Thomas Gisi OLG Bern M 1965 01:09:44
25 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:09:54 1132
26 Dil Wetherill WAOC M 1964 01:10:15 1130
27 Kenneth Daly INT M 1962 01:10:25 1129
28 Rory Percival TAY M 1964 01:11:01 1126
29 André Wirz SWISS O TOURS M 1965 01:12:05
30 Dennis Hooton CLOK M 1961 01:12:07 1119
31 Naceur Ibrahim CO Lausanne-Jorat M 1965 01:12:10
32 Dean Field HALO M 1963 01:12:34 1117
33 David Mainwaring BL M 1962 01:14:35 1105
34 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:14:46 1104
35 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 01:14:54 1104
36 Neil Gostick HH M 1962 01:15:16 1101
37 Nadim Ahmed QOC M 1965 01:15:55
38 Willi Tiefenböck Naturfreunde Wien M 1965 01:16:36
39 Atle Toft Almeland Fana IL M 1965 01:17:26
40 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:18:06 1084
41 Hansueli Luethi OLG Biberist SO M 1965 01:18:10
42 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:18:44 1080
43 Christjohannes Bühler OLV Luzern M 1965 01:19:32
44 Daniel Keller OLG Staefa M 1965 01:19:51
45 Nick Monckton North West Orienteering Club M 1965 01:22:19
46 Hugo Barker FVO M 1961 01:22:41 1059
47 Paul Wood AIRE M 1962 01:22:47 1058
48 Willie Fitzgerald CorkO M 1965 01:22:50
49 Stuart Greening BAOC M 1965 01:23:22 1055
50 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:25:17 1043
51 Geoff Keenan DEVON M 1963 01:26:54 1034
52 Roland Hellberg Täby OK M 1960 01:28:10
53 John Brewer SROC M 1964 01:29:40 1017
54 David Wathey MDOC M 1965 01:29:45 1017
55 Sandro Corsi GOLD Savosa M 1965 01:30:06
56 Jon Magee SN M 1964 01:30:21 1013
57 Geoffrey Collins LVO M 1963 01:32:43 1000
58 Kevin Ross OD M 1963 01:33:02 998
59 Ian McIntyre INT M 1963 01:35:27 985
60 Tom Todd INVOC M 1965 01:37:42 971
61 Mark Foxwell BKO M 1964 01:37:46 970
62 Håkan Björklund Sjövalla FK M 1965 01:41:08
63 Ian Lowles WCOC M 1965 01:41:49 947
64 Anthony Walker TVOC M 1965 01:42:23 943
65 Timo Suhonen Kuopion Suunnistajat M 1965 01:42:48
66 Phil M'Caw HH M 1962 01:47:17 914
67 Jan Lindh Sundbybergs IK M 1965 02:00:13
68 Torbjörn Svensson Tullinge SK M 1965 02:01:37
69 Will Franssen OLV Luzern M 1965 02:16:47
70 Kevin MacKenzie INVOC M 1964 02:35:21 634
- Stephen Robinson NGOC M 1957 01:07:49
- Ansgar Simonsson Sundbybergs IK M 1965 01:11:55
- Keith Jones WAROC M 1961 01:14:43
- Martin Pickering DEE M 1964 01:16:08
- Robert Cranston RR M 1965 01:16:28
- David Marsh SO M 1963 01:22:02
- Mats Karlsson Laxå OK M 1965 01:25:45
- Andy Furnell LOG M 1964 02:15:03
Showing results 1 - 78 of 78