Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C27 (length: 4.95km, climb: 170m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Ward SYO M 1967 00:41:59 1272
2 Simo Sukselainen PWT-Urheilumatkat M 1970 00:42:40
3 Panu Hyvönen SK Uranus M 1970 00:45:44
4 Christian Wehrli SWISS O TOURS M 1970 00:46:57
5 Cornelia Müller RAND ORIENTEERING CLUB W 1965 00:47:31
6 Hannu Arki TuMe M 1960 00:47:40
7 Christine Gjermo Østmarka OK W 1965 00:49:51
8 Hazel Dean FVO F 1963 00:50:25 1225
9 Nick Howlett LOC M 1967 00:50:47 1223
10 Per Edström Härnösands OK M 1970 00:51:34
11 Magnus Ericsson Växjö OK M 1970 00:51:54
12 Tom Johannessen Gneist M 1970 00:53:01
13 Gert Lexen SZ Wiesbaden M 1970 00:55:20
14 Jussi Heikkinen Essu M 1970 00:57:02
15 Pamela Åsten Kolbotn & Skimt O-lag W 1965 00:57:10
16 Sonja Haas Nybro OK W 1965 00:57:10
17 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK W 1965 00:57:10
18 Charlotte Lindkvist Leksands OK W 1965 00:57:26
19 Mark Wood ESOC M 1968 00:58:21 1179
20 Raili Hokajärvi SK Pohjantähti W 1965 00:58:41
21 Kilian Imhof Fanclub Hubmann M 1970 00:58:43
22 Liam Corner MDOC M 1970 00:59:14 1174
23 Jon O'Donnell SLOW M 1970 00:59:26 1173
24 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 01:00:55 1165
25 Alison Cunningham ESOC F 1963 01:00:56 1165
26 Stefan Hess RAND ORIENTEERING CLUB M 1970 01:00:58
27 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1965 01:01:18
28 Riccardo Maddalena O-92/GOV M 1970 01:01:27
29 James Laird INVOC M 1968 01:01:41 1161
30 Lars Munktved Copenhagen-O M 1970 01:01:58
31 Jarkko Puranen Tampereen Pyrintö M 1970 01:02:11
32 Priska Curiger OLC Kapreolo W 1965 01:02:12
33 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:02:17 1158
34 Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat W 1965 01:02:21
35 Sara Campbell DEE F 1965 01:02:31 1157
36 Philip Jenkins SBOC M 1966 01:02:38 1156
37 Barbara Hugelshofer Rose-Wislig W 1965 01:02:57
38 Ann Haley INT F 1964 01:03:15 1152
39 Britt Karlsen Askøy orienteringslag W 1965 01:03:22
40 Carey Nazzer Taranaki W 1960 01:03:23
41 Helena Pepa Hagaby GoIF W 1965 01:03:33
42 Kristina Spångberg Lunds OK W 1965 01:04:04
43 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1965 01:04:14
44 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:04:40 1144
45 Mark Andrews Argus M 1970 01:04:59
46 Johanna Cleary LOC F 1964 01:05:03 1142
47 Kari Vainio TuMe M 1960 01:05:19
48 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:06:05 1136
49 Katarina Bengtsson Langhundra IF W 1965 01:06:13
50 Charlotta Askeljung OK Klemmingen W 1965 01:06:32
51 Andreas Fuhrer OLG Stäfa M 1970 01:06:43
52 Isabelle Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1965 01:07:15
53 Brigitte Howald The Woodchucks W 1965 01:07:20
54 Per Magnusson Linköpings OK M 1970 01:07:22
55 Eva Svanberg Järfälla OK W 1965 01:07:34
56 Jane Ackland INT F 1964 01:07:41 1127
57 Fritz Rothacher OL Zimmerberg M 1965 01:08:05
58 Petteri Hirvonen TuMe M 1965 01:08:22
59 Irena Morawska Azymut 45 Gdynia W 1965 01:08:29
60 Nigel Owens SYO M 1966 01:08:32 1122
61 Per Ivar Skinderhaug Wing OK M 1970 01:08:34
62 Derek Maclean Bay Area OC M 1970 01:08:54
63 Valérie Berger-Capbern TOAC Orientation W 1965 01:09:08
64 Ingela Andersson Lunds OK W 1965 01:09:32
65 Roger Letter OLC Kapreolo M 1970 01:09:37
66 Jackie Butt SARUM F 1963 01:09:52 1115
67 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1965 01:10:03
68 Stephen Harrison Bay Area Orienteering Club M 1965 01:10:11
69 Velga Zalaiskalna mona W 1965 01:10:31
70 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:11:02 1108
71 Denise Wright MAROC F 1965 01:11:49 1104
72 Jolanda Wehrli SWISS O TOURS W 1965 01:12:13
73 Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura W 1965 01:12:21
74 Galina Kornilova free format W 1965 01:12:38
75 Steve Chafer LEI M 1967 01:12:50 1097
76 Woo Allen BAOC F 1965 01:12:56 1096
77 Roy McGregor SROC M 1966 01:12:56 1096
78 Phil Marsland SLOW M 1970 01:12:56
79 Susan Harding SROC F 1962 01:13:08 1095
80 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:13:11 1095
81 Vladimir Geldof ASUB M 1970 01:13:44
82 Sal Chaffey DVO F 1965 01:14:24 1088
83 Thomas Callery WATO M 1970 01:14:32
84 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:14:36 1087
85 Joanne Taylor SROC F 1963 01:15:14 1083
86 Frances Getliff MAROC F 1963 01:15:42 1080
87 Dorthe Munktved Copenhagen-O W 1965 01:15:55
88 Lena Nilsson OK Linné W 1965 01:16:41
89 Liz Phillips OD F 1964 01:17:09 1072
90 Cornelia Rossberg USG Chemnitz W 1965 01:17:11
91 Dhankumar Thapa Magar BAOC M 1970 01:17:19
92 Julia Laverack WAROC F 1962 01:18:20 1066
93 Helen Errington HH F 1961 01:18:22 1066
94 Duncan Milne BOK M 1966 01:18:46 1065
95 Isabelle Dermine Dauphiné O W 1965 01:19:06
96 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:19:35 1060
97 Debby Warren NN F 1963 01:19:48 1059
98 Fiona Clough BKO F 1962 01:20:35 1054
99 Silvia Frey The Woodchucks W 1960 01:20:53
100 Alison Smith TVOC F 1964 01:21:18 1050
101 Richard Leake LEI M 1966 01:21:31 1049
102 Sian Calow DEE F 1961 01:22:53 1041
103 Agneta Eriksson Uddevalla OK W 1965 01:23:18
104 Birgit Spangenberg OLG Regensburg W 1965 01:23:20
105 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 01:23:39
106 Gilly Kirkwood INVOC F 1962 01:24:46 1030
107 Heather Cairns LVO F 1964 01:25:11 1028
108 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:25:32 1026
109 Anne-Katrin Klar OLF Mainz W 1965 01:26:13
110 Barbara Lehmann OLG Hondrich W 1965 01:26:21
111 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:26:27 1020
112 Ellen_Christine Koren Aas-NMBU Orientering W 1965 01:27:06
113 Adele Newall KERNO F 1961 01:27:27 1014
114 Liv Sylvi Meyer GNEIST W 1965 01:27:37
115 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:27:39 1013
116 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:27:44 1013
117 Martin Wenk ULU'S REISEWELT M 1970 01:28:43
118 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:28:55 1006
119 Kirsten Moller Søllerød OK W 1965 01:29:05
120 Kristin Beecroft RMOC W 1965 01:29:26
121 Janet Evans WCOC F 1961 01:30:07 1000
122 Andrew Stevens MOR M 1967 01:30:35 997
123 Paul Coutts MOR M 1968 01:30:40 997
124 David Aspin CLOK M 1969 01:31:00 995
125 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:31:50 990
126 Kristine Fritz OL Team Filder W 1965 01:32:47
127 Sabine Schweiger YOA W 1965 01:34:23
128 Mats Magnell Rotvältarna M 1970 01:34:30
129 Jørgen Nilsen Sandnes IL M 1970 01:34:30
130 Rod Harrington DFOK M 1966 01:34:49 973
131 Urban Ståhl Sundbybergs IK M 1970 01:35:05
132 Susanne Maibach ULU'S REISEWELT W 1965 01:35:11
133 Miluse Prochazkova OK Dobrichovice W 1955 01:37:17
134 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 01:37:51
135 Cristina Elli PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:38:11
136 Judith Wood PFO F 1962 01:38:15 953
137 Janet Walton INVOC F 1964 01:39:39 945
138 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:40:45 939
139 Lindsey King AIRE F 1962 01:41:26 935
140 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:42:17 930
141 Eija Sulavuori TuMe W 1965 01:42:28
142 Iain Phillips LEI M 1967 01:42:47 927
143 Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød W 1945 01:45:43
144 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 01:47:01
145 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:47:26 900
146 Ian Shread INVOC M 1968 01:50:27 884
147 Monika Krejcikova WIT W 1965 01:51:56
148 Susan Crickmore SO F 1962 01:52:07 874
149 Gavin Cairns LVO M 1968 01:53:00 869
150 Aileen McCarron LVO F 1965 01:54:13 861
151 Helen Livesey LOC F 1964 01:57:10 845
152 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 01:57:43
153 Laurence Champigny ACA W 1965 02:03:02
154 Andrew Houlden HALO M 1970 02:03:05 810
155 Carolyn Dent BOK F 1962 02:06:02 793
156 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 02:06:35 790
157 Maritta Nurmi VaaSu W 1965 02:06:45
158 Matthew Clark Unattached M 1970 02:07:21
159 Clare Lines SO F 1965 02:14:09 746
160 Julie Murphy LVO F 1963 02:18:22 722
161 Nora Perkins BOC W 1965 02:27:02
162 Penny Marsh SO F 1963 02:39:46 601
163 Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 02:45:35
164 Irene Petersen SLOW F 1965 03:07:23 445
- Caroline Gregson DEE F 1964 00:44:08
- Louise Longhurst FVO F 1964 00:49:05
- Francine Repond Sauty Care-Vevey Orientation W 1960 01:03:25
- Christine Goulding BL F 1963 01:03:37
- Martin Attinger OL Zimmerberg M 1970 01:06:31
- Rebekah Beadle LOC F 1963 01:10:53
- Anders Holmqvist Snättringe M 1970 01:12:26
- Janet Adams SYO F 1963 01:19:21
- Mark Hardy LEI M 1967 01:23:41
- Gill Lock SBOC F 1963 01:24:27
- Christian Jochem OLC KAPREOLO M 1970 01:32:22
- Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:33:07
- Jill Emmerson OD F 1964 01:41:00
- Eeva Lehtola-Hirvonen TuMe W 1960 01:45:22
- Helen Rollins CCR ROMA W 1965 02:32:23
Showing results 1 - 179 of 179