Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.25km, climb: 195m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 WOC 5 D6_M20S M 1995 00:43:05
2 Cecilia Bratt OK Orion W 1970 00:46:25
3 Carina Svensson Bredaryds SOK W 1970 00:47:44
4 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:52:20 1205
5 Walter Clark ESOC M 1976 00:54:39 1195
6 Jenny Peel SYO F 1968 00:55:43 1191
7 Kirsi Boström Lynx W 1970 00:56:13
8 Madeleine Limpar Attunda OK W 1970 00:58:38
9 Lenka Kamenicka OSN - Nove Mesto na Morave W 1970 00:59:46
10 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:59:47 1174
11 Sam Wood BOF M 1995 01:00:09 1173
12 David Sloan TAY M 1972 01:01:40 1167
13 Lina Berggren Tullinge SK W 1970 01:01:41
14 Jonas Holmgren VB OL M 1975 01:01:48
15 Fabian Janischowsky OLG Regensburg M 1995 01:02:01
16 Johan Swartz OK Orion M 1975 01:02:44
17 Maris Cipens SALDUS OK M 1980 01:02:45
18 Marquita Gelderman North West Orienteering Club W 1970 01:03:54
19 Alistair Duguid TAY M 1975 01:03:57 1159
20 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:04:06 1158
21 Doug Flint FVO M 1965 01:04:15 1158
22 Sue Bett SN F 1967 01:04:16 1157
23 Kristin Hall NEOC W 1970 01:04:34
24 Annika Ericsson Växjö OK W 1970 01:04:37
25 Thomas Banfi GOLD Savosa M 1975 01:04:55
26 Lesley Ross OD F 1966 01:04:56 1155
27 Helena Haakana Pihkaniskat W 1965 01:05:05
28 Barbara Kastner Naturfreunde Wien W 1970 01:05:30
29 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:05:31 1152
30 Susan Blackwood INVOC F 1967 01:05:39 1152
31 Brigitte Grob ULU'S REISEWELT W 1970 01:05:51
32 Lee Beavers AIRE M 1979 01:05:56 1151
33 Una May 3ROC W 1970 01:06:06
34 Rona Molloy FVO F 1968 01:06:08 1150
35 Benjamin Brooker SO M 1979 01:06:19 1149
36 Ianka Petrova Evans POTOC F 1967 01:07:40 1143
37 Mattia Beltraminelli TOLL - UTOE M 1980 01:08:55
38 Christophe Pige NGOC M 1971 01:09:13 1137
39 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:09:28 1136
40 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 1970 01:09:30
41 Kathleen Inch FVO F 1968 01:09:46 1135
42 Jason Falconer WSX M 1971 01:10:08 1133
43 Cyrille Guiheneuf QUIMPER ORIENTATION M 1975 01:10:31
44 Josie Stansfield FVO F 1969 01:10:39 1131
45 Marianne Pettersson Sodertalje-Nykvarn Orienteering W 1970 01:11:16
46 Ann Roller järfälla OK W 1970 01:12:15
47 Claudia Bonek Naturfreunde Wien W 1970 01:12:20
48 Helen Skoog Kils OK W 1970 01:12:33
49 Manuela Hlosta Naturfreunde Wien W 1970 01:13:27
50 Karen Crawford BOK F 1969 01:13:54 1119
51 Peter Kollenbach SC Helsa M 1965 01:14:02
52 Virpi Remahl Lahden Suunnistajat 37 W 1970 01:15:10
53 Lena Wey ULU'S REISEWELT W 1970 01:15:24
54 Judith Hughes WCH F 1966 01:15:46 1111
55 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:15:50 1111
56 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:16:23 1108
57 Lotta Haavisto Turun Suunnistajat W 1970 01:16:26
58 David Dorling DFOK M 1972 01:16:33 1108
59 Evan Barlow SLOW M 1975 01:16:33 1108
60 Andrea Silier Järfälla OK W 1970 01:16:50
61 Melanie Slade SN F 1968 01:17:15 1105
62 Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:17:17
63 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:17:23 1104
64 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:17:58 1102
65 Jan Boeckx Omega M 1980 01:17:58
66 Lise Christensen IF Viking W 1970 01:18:06
67 Graeme Ross INT M 1973 01:18:08 1101
68 Guni Palme Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:18:18
69 Ben Finch FVO M 1976 01:18:27 1100
70 Andrew Rowe POTOC M 1976 01:18:47 1098
71 Padam Darlami BAOC M 1980 01:19:01
72 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:20:22 1091
73 Eva Schlatter OLC Kapreolo W 1970 01:20:51
74 Odin Linga IL Gular M 1995 01:20:58
75 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:21:13 1088
76 Lucy Galloway INT F 1966 01:21:41 1086
77 Johanna Purrer Ramstein OLG BASEL/OLV BASELLAND W 1970 01:22:01
78 Graham Brew Bay Area Orienteering Club M 1975 01:22:03
79 Sean Pickering DEE M 1995 01:22:45 1081
80 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:22:50 1081
81 Frank Popham KFO M 1973 01:23:23 1079
82 William Kaminger Orienteering Klosterneuburg M 1995 01:23:37
83 Brigitte Tschamper OLG Stäfa W 1970 01:24:15
84 Berit Gummus IFK Mora ok W 1970 01:25:15
85 Anu Gretschel KAJAANIN SUUNNISTAJAT W 1970 01:25:30
86 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:26:12 1068
87 Karen French WIM F 1967 01:26:27 1067
88 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:26:28 1067
89 Régis Baillet Quimper Orientation M 1975 01:26:28
90 Simon Branford WIM M 1979 01:26:44 1066
91 Katja Gassner Naturfreunde Wien W 1970 01:26:51
92 Deb Murrell SROC F 1966 01:26:53 1065
93 Matthew Grant SN M 1973 01:26:54 1065
94 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:27:20 1064
95 Richard Jackson DEVON M 1977 01:28:10 1061
96 Denise Main MOR F 1966 01:28:20 1060
97 Jamie Cunningham ESOC M 1996 01:28:25 1060
98 Evonne Strand OK Linne W 1970 01:28:58
99 Lenka Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1970 01:29:00
100 Susanne Schmid Fanclub Hubmann W 1970 01:30:27
101 Jone Sæbbø Stavanger OK M 1975 01:31:04
102 Maire Convery HH F 1967 01:31:05 1049
103 Diane Jacks WRE F 1968 01:33:11 1040
104 Suzy Larsson OK Skogshjortarna W 1970 01:33:35
105 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:34:05 1036
106 Steven Breeze WCOC M 1971 01:34:21 1035
107 Brett Green BAOC M 1971 01:35:13 1032
108 Dawn Figg HH F 1969 01:35:26 1031
109 Katleen Van de Moortel OMEGA W 1970 01:36:50
110 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:37:46 1021
111 Karin Knecht OLV Luzern W 1965 01:37:51
112 Martin Schwarz TGV Horn M 1975 01:39:00
113 Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:39:04
114 Fredrik Huldt Tumba-Mälarhöjden OK M 1975 01:39:06
115 Jane McCann MDOC F 1966 01:39:35 1014
116 Rik Van Bruggen Trol Belgium M 1975 01:39:41
117 Lars Klode Herning OK M 1975 01:40:29
118 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 01:40:33
119 Gemma Solé Boronat Montsant Orientació (Catalunya) W 1970 01:42:19
120 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1995 01:42:21
121 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:42:42 1002
122 Ingrid Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 1970 01:43:29
123 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:43:51 997
124 Brigitte Dersch-Kollenbach SC Helsa W 1970 01:43:55
125 Elaine Sutton DEE F 1967 01:44:57 993
126 Monique Welten OLV LUZERN W 1970 01:45:07
127 Clare Claxton BOF F 1960 01:50:39 969
128 Lisa Methven BKO F 1969 01:51:00 968
129 Paul Watson MDOC M 1974 01:52:24 962
130 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:52:38 961
131 Stephanie Maclean Bay Area OC W 1970 01:55:28
132 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:55:33 949
133 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:55:54 947
134 Antony Schofield MV M 1961 01:56:37 944
135 Eva Tloustova OK Sparta Praha W 1970 01:56:54
136 Melanie Nicoll TAY F 1968 01:58:30 937
137 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 02:05:01 910
138 Doug Greenwood BKO M 1973 02:07:03 901
139 Catherine Hill DEE F 1966 02:08:08 897
140 Milena Grifoni OLG Regensburg W 1970 02:12:36
141 Simon Firth ESOC M 1974 02:15:12 869
142 Elvina Ivanova Brown Team W 1965 02:24:43
143 Carolyn Rigby CLOK F 1966 02:32:01 798
144 Margarita Todorova Brown Team W 1970 02:37:44
145 Victoria Robb SLOW F 1968 02:39:27 769
146 Christopher Hill HOC M 1989 02:55:48 703
- Guy Ross OD M 1995 00:49:05
- David Harrison EPOC M 1971 01:04:29
- Alexandra Coelho GD4C&COC W 1970 01:22:29
- Elizabeth Barr MOR F 1967 01:25:49
- Outi Aikio SK Pohjantähti W 1970 01:37:33
- Rachel Wilson CLYDE F 1966 02:09:41
- Jane Anderson TAY F 1966 02:11:28
- Camilla Jakobsson Centrum OK W 1970 02:18:10
Showing results 1 - 154 of 154