Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Relays, 01/04/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 1-AB (length: 6.5km, climb: 285m, 22 controls)
Other courses: Course 1-2A | Course 1-2B | Course 1-2C | Course 1-AA | Course 1-BA | Course 1-BB | Course 1-CA | Course 1-CB | Course 2-2A | Course 2-2B | Course 2-2C | Course 2-AA | Course 2-AB | Course 2-BA | Course 2-BB | Course 2-CA | Course 2-CB | Course 3-2A | Course 3-2B | Course 3-2C | Course 3-AA | Course 3-AB | Course 3-BA | Course 3-BB | Course 3-CA | Course 3-CB | Course 4-2A | Course 4-2B | Course 4-2C | Course 4-AA | Course 4-AB | Course 4-BA | Course 4-BB | Course 4-CA | Course 4-CB | Course 5-2A | Course 5-2B | Course 5-2C | Course 5-AA | Course 5-AB | Course 5-BA | Course 5-BB | Course 5-CA | Course 5-CB | Course 6-2A | Course 6-2B | Course 6-2C | Course 6-AA | Course 6-AB | Course 6-BA | Course 6-BB | Course 6-CA | Course 6-CB | Course 7-2 | Course 7-AA | Course 7-AB | Course 7-BA | Course 7-BB | Course 8-3 | Course 8-A | Course 8-B | Course 9-AA | Course 9-AB | Course 9-AC | Course 9-BA | Course 9-BB | Course 9-BC | Course 9-CA | Course 9-CB | Course 9-CC

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Speake EBOR M 1983 00:31:02
2 Yannick Michiels 1032-1 [KROL] M 00:31:27
3 Peter Hodkinson EUOC M 1991 00:32:32
4 Douglas Tullie RR M 1988 00:32:55
5 Ben Stevens AIRE M 1987 00:33:50
6 Todd Oates LOC M 1983 00:34:31
7 Pavel Prochazka BKO M 1990 00:34:33
8 Simon Gardner CLYDE M 1988 00:34:44
9 Duncan Coombs WAOC M 1987 00:34:50
10 James Hoad DRONGO M 1992 00:36:59
11 Stephen Reynolds SBOC M 1995 00:37:38
12 Phil Murray INT M 1964 00:37:59
13 Richard Barrett BAOC M 1970 00:38:05
14 Clive Hallett BOK M 1963 00:38:42
15 Jeremy Edwards SN M 1975 00:39:00
16 Aiden Ellmers 1048-1 [SLOW] M 00:41:33
17 Liam Corner MDOC M 1970 00:41:39
18 Antonio Franco SMOC M 1982 00:41:40
19 Richard Parkin DVO M 1968 00:42:15
20 David Eades INT M 1967 00:43:16
21 Craig Chapman MAROC M 1972 00:43:28
22 Andrew Bradley WCOC M 1963 00:45:19
23 Vince Roper SLOW M 1967 00:49:23
24 Darren Broadhurst BAOC M 1969 00:51:29
25 Richard Sharp TVOC M 1964 00:51:58
26 Oyvind Kolstad 1160-1 [] M 00:52:17
27 Chris Bennett 1024-1 [CUOC] 00:52:26
28 Colin West SOS M 1955 00:56:56
29 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:58:40
30 Pat Murphy 1014-3 [BOC] M 01:00:39
31 Stu Levene HH M 1969 01:03:50
32 Nigel Lydon LEI M 1966 01:08:40
33 Andy Parry NGOC M 1962 01:19:51
- Peter Tryner SYO M 1974 00:44:45
- John Kewley MDOC M 1963 01:01:46
Showing results 1 - 35 of 35