Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Relays, 01/04/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 9-CA (length: 4.9km, climb: 170m, 16 controls)
Other courses: Course 1-2A | Course 1-2B | Course 1-2C | Course 1-AA | Course 1-AB | Course 1-BA | Course 1-BB | Course 1-CA | Course 1-CB | Course 2-2A | Course 2-2B | Course 2-2C | Course 2-AA | Course 2-AB | Course 2-BA | Course 2-BB | Course 2-CA | Course 2-CB | Course 3-2A | Course 3-2B | Course 3-2C | Course 3-AA | Course 3-AB | Course 3-BA | Course 3-BB | Course 3-CA | Course 3-CB | Course 4-2A | Course 4-2B | Course 4-2C | Course 4-AA | Course 4-AB | Course 4-BA | Course 4-BB | Course 4-CA | Course 4-CB | Course 5-2A | Course 5-2B | Course 5-2C | Course 5-AA | Course 5-AB | Course 5-BA | Course 5-BB | Course 5-CA | Course 5-CB | Course 6-2A | Course 6-2B | Course 6-2C | Course 6-AA | Course 6-AB | Course 6-BA | Course 6-BB | Course 6-CA | Course 6-CB | Course 7-2 | Course 7-AA | Course 7-AB | Course 7-BA | Course 7-BB | Course 8-3 | Course 8-A | Course 8-B | Course 9-AA | Course 9-AB | Course 9-AC | Course 9-BA | Course 9-BB | Course 9-BC | Course 9-CB | Course 9-CC

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Haynes WAOC M 1995 00:12:01
2 Matthew Halliday MOR M 1991 00:24:49
3 Siri Ulvestad 9090-3 [UNATT] F 00:25:47
4 Angus Tyner 9013-1 [CNOC] 00:26:38
5 Lars Karlsson 9092-2 [VAIF] M 00:27:13
6 Joe Taunton SYO M 1987 00:27:29
7 John Sammut ERYRI M 1981 00:29:09
8 J-P Harju 9087-2 [TP] 00:29:29
9 Kieran Rocks LVO M 1976 00:31:16
10 Mark Wood FVO M 1968 00:31:35
11 Jan Dalheimer 9094-1 [VIKING] M 00:33:18
12 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:33:46
13 Barnaby Warren NN M 1996 00:34:01
14 Doug Stimson NWO M 1982 00:34:15
15 Allan Williams WCH M 1969 00:35:39
16 Brian Armstrong FERMO M 1989 00:35:58
17 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:36:08
18 Andrew Cox 9014-3 [Cork O] M 00:37:09
19 Simon Bevan SOC M 1965 00:38:34
20 David Vincent DVO M 1961 00:38:50
21 Peter Harris HALO M 1958 00:41:14
22 Bill Davidson SOC M 1947 00:41:27
23 Sue Buxton TVOC F 1964 00:43:36
24 Selwyn Wright LOC M 1955 00:44:37
25 Neil Croasdell EPOC M 1948 00:45:19
26 Michael Lord NOC M 1962 00:45:49
27 Denise Wright MAROC F 1965 00:46:01
28 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:48:18
29 Tim Sowood INVOC M 1944 00:49:50
30 Mark Bennett 9015-2 [CUOC] 00:52:39
31 Chris Hasler QO M 1967 00:58:52
32 Liz Heaton LOC F 1981 01:01:19
- John Brammer DEE M 1959 00:42:14
- Julie Cleary LOK F 1964 00:53:26
Showing results 1 - 34 of 34