Results

Achievements at
orienteering events

Formby Dunes, 05/10/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm#141005Formby

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.75km, 15 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Black | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bruce Bryant OD M 1957 00:38:36 1201
2 Chloe Potter BOK F 1998 00:40:01 1190
3 Laura Hindle FVO F 1998 00:40:42 1184
4 Susan Skinner WCOC F 1964 00:43:53 1155
5 Laura King EUOC F 1999 00:44:28
6 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:45:48 1139
7 Sara Campbell DEE F 1965 00:46:24 1134
8 Ella Gilbert NOR F 1998 00:47:03 1130
9 Mike Hampton OD M 1946 00:47:16 1128
10 Tony Davies BOF M 1948 00:47:21 1128
11 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:48:44 1115
12 Peter Guillaume SYO M 1949 00:49:02 1114
13 Brian Hughes HOC M 1947 00:49:37 1109
14 Deb Murrell SROC F 1966 00:49:37 1109
15 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 00:49:51 1107
16 Lois Jefferson LOC F 1997 00:50:01 1106
17 Jane Anthony SROC F 1956 00:51:32 1094
18 Martin Green MDOC M 1954 00:52:10 1088
19 Julie Couch EPOC F 1958 00:52:54 1082
20 Mark Howell SN M 1965 00:53:50 1073
21 Heather Phipps OD F 1969 00:54:27 1068
22 Claire Bushnell WCH F 1962 00:54:34 1067
23 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:55:33 1059
24 Louise Dunn LOC F 1960 00:55:34 1059
25 Caroline Potter BOK F 1962 00:56:00 1055
26 Shirley Wood AIRE F 1958 00:56:02 1054
27 Sian Calow SROC F 1961 00:56:39 1050
28 Jane Campbell DEE F 1957 00:57:02 1046
29 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:57:12 1045
30 Caroline Gregson DEE F 1964 00:57:26 1043
31 Graham Nilsen DEE M 1958 00:58:40 1032
32 Mark Dakin SYO M 1960 00:59:47 1023
33 Colin Drury SYO M 1947 00:59:48 1023
34 Martin Pickering DEE M 1964 01:00:07 1020
35 Eifion Thomas DEE M 1949 01:00:29 1018
36 Paul Van Dam HALO M 1965 01:01:34 1008
37 Paul Booth SELOC M 1964 01:02:56 998
38 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:03:02 997
39 John Pullin LOC M 1949 01:03:16 995
40 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:03:32 993
41 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:04:06 988
42 David Potter BOK M 1962 01:04:07 988
43 Dave Neild LOC M 1947 01:04:51 982
44 Anne Darlington ERYRI F 1955 01:05:16 978
45 Jean Payne DEE F 1953 01:06:02 972
46 Trevor Roberts MDOC M 1947 01:06:27 968
47 Ken Durose DEE M 1962 01:06:53 965
48 Ian Lowles WCOC M 1965 01:07:34 960
49 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:09:22 944
50 Alison Corbett POTOC F 1965 01:12:00 921
51 Catherine Hill DEE F 1966 01:15:09 890
52 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:15:12 890
53 Maggie Hateley DEE F 1963 01:15:48 885
54 Clive Atty SELOC M 1948 01:16:44 877
55 Fred Ross EPOC M 1945 01:20:40 847
56 Anne Wilson AIRE F 1952 01:21:03 844
57 Joy Irvine DEE F 1958 01:23:19 825
58 John Nuttall IND M 1949 01:24:02
59 Bill Hyslop SROC M 1942 01:26:42 796
60 Jill Cochrane SROC F 1957 01:27:54 786
61 David Wathey MDOC M 1965 01:28:43 779
62 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:32:41 743
63 Michael Owen MDOC M 1954 01:36:48 711
- Andy Campbell DEE M 1961 00:56:28
- Ian Watson MDOC M 1947 01:05:54
- Juliet Bentley SROC F 1967 01:28:48
- Edward Jones DEE M 1969 01:35:28
Showing results 1 - 67 of 67