Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional Event & SCOA League, 16/12/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/results.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.1km, climb: 110m, 20 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fiona Bunn EUOC F 1999 00:36:09
2 Ian Cooper BKO M 1943 00:37:31 1205
3 Jack Hutchison SOC M 1945 00:44:55 1104
4 Owen Lindsell SLOW M 00:45:16
5 Kim Senger IND M 00:46:34
6 Tom M'Caw HH M 00:46:51
7 Blanka Collis TVOC F 1982 00:47:53 1063
8 Carol Edwards BL F 1957 00:48:36 1053
9 Miranda Leaf DRONGO F 1995 00:49:34 1040
10 Keith Henderson WIM M 1942 00:49:55 1035
11 Karen Jones SLOW F 1961 00:50:12 1031
12 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:50:40 1025
13 Val Challacombe HH F 1949 00:51:09 1018
14 Luke Barrows IND M 00:52:50
15 Ian Smith WAOC M 1956 00:53:26 987
16 Christopher Young NWO M 1965 00:53:36 985
17 Freya Askham SMOC F 1974 00:53:50 982
18 Pete Williams IND M 00:53:50
19 Andy MacGregor BAOC M 1940 00:54:24 974
20 Ray Massey SOC M 1940 00:55:53 953
21 Haydn Leaker SMOC M 1955 00:56:33 944
22 Sue Hands WIM F 1948 00:57:45 928
23 John Wickersham WAOC M 1942 00:58:35 916
24 Karen Vines SMOC F 1968 00:58:55 912
25 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:59:49 900
26 David Tookey HH M 1953 01:00:34 889
27 Paul Smith BADO M 1965 01:00:36 889
28 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:00:53 885
29 Bob Beresford TVOC M 1949 01:01:10 881
30 Mike Shires TVOC M 1974 01:01:24 878
31 Mike Bennett HH M 1953 01:01:48 872
32 Neil Fraser NWO M 1961 01:02:07 868
33 Alison Smith TVOC F 1964 01:05:42 819
34 Robin Campbell CHIG M 1937 01:05:53 816
35 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:06:23 810
36 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:07:43 791
37 David Skinner SOS M 1949 01:07:50 790
38 Harry Goldingay HH M 1949 01:08:08 786
39 Frances Goldingay HH F 1949 01:08:29 781
40 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:09:00 774
41 Carys James SMOC F 1993 01:10:11 758
42 Fiona Clough BKO F 1962 01:10:32 753
43 David Lattimore BKO M 1957 01:10:52 748
44 Ann Harris SMOC F 1954 01:10:59 747
45 Stephen Hardy SMOC M 1952 01:15:00 692
46 Samuel Fielding SHUOC M 1998 01:15:41
47 Roger Wilson SLOW M 1960 01:16:13 675
48 Jane Breed HH F 1952 01:16:59 664
49 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:18:39 642
50 Ros James SMOC F 1961 01:20:47 612
51 Philip Young HH M 1956 01:23:05 581
52 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:25:49 543
53 Annika Greenwood BKO F 1971 01:28:09 511
- John Russell SOS M 1941 01:03:13
- Duncan Black TVOC M 1975 01:08:22
Showing results 1 - 55 of 55