Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 16/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.claro-orienteering.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue Men (length: 6.2km, climb: 270m, 20 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Blue Women | Green Women | Green Men | Veterans Short Green | Junior Men | Junior Women | Orange Men | Orange Women | Light Green | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Tett SYO M 1960 00:47:48 1301
2 Steve Webb AIRE M 1962 00:52:42 1269
3 Jonathan Emberton EPOC M 1961 00:53:25 1264
4 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:55:59 1246
5 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 00:56:51 1240
6 Adrian Pickles WRE M 1957 00:57:15 1237
7 Neil Harvatt HALO M 1956 00:58:55 1224
8 Graham Capper LOC M 1958 00:59:47 1217
9 Mike Pedley EPOC M 1960 01:00:40 1210
10 Vince Grealy CLARO M 1963 01:00:46 1209
11 Peter Jones AIRE M 1956 01:00:49 1209
12 Richard Tiley LOC M 1958 01:01:49 1202
13 Alasdair Wilson Craw NATO M 1954 01:03:12 1192
14 Dean Field HALO M 1963 01:03:25 1190
15 Ian Marshall AIRE M 1962 01:04:28 1183
16 Phillip Batts CLOK M 1961 01:04:48 1180
17 Christopher Wright CLOK M 1958 01:04:49 1180
18 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:07:31 1161
19 Paul Bradbury SYO M 1957 01:09:01 1149
20 Patrick Smyth BOF M 1957 01:09:27 1146
21 Simon Filmore LOC M 1956 01:10:16 1140
22 Robert McKenna NN M 1952 01:11:21 1132
23 Charlie Adams SYO M 1964 01:12:19 1125
24 Rob Bailey CLOK M 1959 01:14:39 1110
25 Peter Harris HALO M 1958 01:14:51 1108
26 Neil Hunter CLOK M 1960 01:15:10 1106
27 Paul Wood AIRE M 1962 01:15:29 1104
28 Robert King AIRE M 1959 01:15:40 1102
29 Peter Jones AIRE M 1957 01:15:47 1102
30 Paul Wright PFO M 1961 01:15:47 1102
31 Timothy Evans CLARO M 1963 01:18:30 1083
32 Maurice Calvert AIRE M 1957 01:18:39 1082
33 Dave Brown EBOR M 1957 01:19:33 1076
34 William Hickson CLARO M 1964 01:19:42 1074
35 Peter Avis AIRE M 1963 01:21:21 1063
36 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:23:06 1050
37 Ken Patterson AIRE M 1950 01:23:16 1049
38 Ray Waight SYO M 1955 01:23:51 1045
39 David Gugan CLARO M 1960 01:23:55 1045
40 Mark Dakin SYO M 1960 01:24:46 1039
41 Phil Headford BOF M 1959 01:27:12 1024
42 David Murphy CLOK M 1962 01:27:21 1023
43 Barry Young NN M 1960 01:27:45 1020
44 Willard Wright NATO M 1964 01:27:54 1019
45 Philip Robinson M 1964 01:28:17
46 Neil Matthews AIRE M 1964 01:28:26 1014
47 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:30:43 997
48 Simon Brook EBOR M 1956 01:31:03 995
49 Paul Jameson NATO M 1952 01:31:44 990
50 Dougie Nisbet NN M 1963 01:36:23 956
51 John Brook CLARO M 1962 01:38:13 942
52 Allen Banister CLARO M 1956 01:38:26 940
53 Andrew Wood PFO M 1956 01:44:54 894
54 Bob Steeper EPOC M 1963 01:45:09 892
55 Hamish Willis PFO M 1955 01:46:46 880
56 Chris Simmonds HALO M 1963 01:55:18 819
57 Kevin Bowdrey NN M 1956 02:44:27 470
- Chris Bradford NATO M 1949 01:14:37
- Selwyn Wright LOC M 1955 01:40:50
Showing results 1 - 59 of 59