Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 1 (UKOL), 04/04/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2015/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

29 (length: 2.9km, climb: 100m, 17 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Harrington Leake LEI M 2005 00:24:07
2 Tamsin Ker CLARO F 2003 00:25:39
3 Emilia Lundstedt Sjövalla FK W 2005 00:25:58
4 Adam Methven BKO M 2005 00:26:55
5 Will Shardlow BOK M 2005 00:27:43
6 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:27:53
7 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:28:40
8 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:29:17
9 Luke Collins LVO M 2003 00:30:02
10 James Kelly WAROC M 2005 00:30:47
11 Tommy Heap SO M 2005 00:31:37
12 Elmin Hovmoller Sodens Tyresco M 2005 00:32:21
13 Joseph Derrick SAX M 2004 00:32:39
14 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:32:54
15 Ben Gostick HH M 2005 00:33:29
16 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:33:56
17 Lucy Seddon SELOC F 2005 00:34:32
18 Libby Barber LEI F 2004 00:34:59
19 Cuan Riordan 3ROC M 2003 00:35:19
20 Ben Partridge SOS M 2005 00:35:43
21 Dominic Wathey MDOC M 2005 00:35:45
22 Sarah Darley GO F 2005 00:39:02
23 Sam Hunt FVO M 2006 00:39:27
24 William Lake SBOC M 2005 00:40:05
25 Klara Hart OK Linné W 2005 00:40:12
26 Vincent Townley SN M 2004 00:40:18
27 Holly King BOK W 2001 00:40:43
28 Aurora Park LOC F 2003 00:41:04
29 Maebh Logue F 2004 00:41:50
30 Patrick Fisher IND M 2008 00:42:22
31 George Martin CLOK M 2005 00:42:25
32 Catriona Minty LOK F 2001 00:42:33
33 Samuel Bartlett INT M 2005 00:42:45
34 Beth Colclough WCH F 2005 00:42:46
35 Toby Prior SAX M 2005 00:43:00
36 Laura Barrett SN F 2005 00:43:12
37 Matthew Derrick SAX M 2004 00:44:12
38 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:46:01
39 Heather High SO F 2006 00:46:20
40 Freddie Lake SBOC M 2006 00:46:59
41 Louise Mang Wah Li HKOC (Hong Kong Orienteering Club) W 1965 00:48:36
42 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:48:37
43 Susan Guy SYO F 1978 00:49:23
44 Seth and Luke Barraclough EPOC M 2005 00:50:20
45 Joseph Guy SYO M 2008 00:51:07
46 Tabitha Lunn OD F 2004 00:51:46
47 Tommy Rollins SN M 2005 00:53:19
48 June Cairns-Smith WCH F 1966 00:56:45
49 Simon Mawdsley MDOC M 1970 00:57:16
50 Eva Hagrot Täby OK W 1965 00:59:27
51 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 01:00:04
52 Alexander Hunt FVO M 2009 01:01:35
53 Esther Mardling WCH F 2005 01:01:42
54 Eleanor Maddock LOC F 2003 01:02:35
55 Jamie Lawlor ESOC M 2003 01:03:43
56 Adam Brown WCH M 2010 01:09:35
57 Tom Rowe WAOC M 2005 01:09:52
58 Joshua Brown WCH M 2008 01:09:54
59 Paula Keyes SN F 1962 01:10:28
60 Tivon Tyner Setanta M 2005 01:12:56
61 Heidi Iren Trulsen Fredrikstad Skiklubb W 1960 01:15:36
62 Esme Slater IND 01:17:10
63 Lesley Roberts BOF F 1967 01:28:09
64 Ivan Smith LOC M 2006 01:35:02
65 Aileen Butler SUFFOC F 1948 01:56:07
- Arthur Brooke WSX M 2005 00:30:32
- Freya Fisher IND W 2010 01:01:34
- Holly Cross DEE F 2008 01:04:22
- Christopher Markham OD M 2005 01:10:05
- Alfie Cubiss LOC M 2003 01:11:27
- Duncan Barker FVO M 2003 01:21:12
- Ailith Smith LOC F 2005 01:28:50
Showing results 1 - 72 of 72