Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 2 (UKOL), 05/04/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 1 (M21) (length: 15.4km, climb: 720m, 31 controls)
Other courses: UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thierry Gueorgiou Kalevan Rasti M 1980 01:26:29
2 Fabian Hertner Swiss Orienteering Team M 1994 01:27:14
3 Matthias Kyburz Swiss Orienteering Team M 1994 01:28:21
4 Andreas Kyburz Swiss Orienteering Team M 1994 01:28:25
5 Wojciech Kowalski Polish National Team M 1994 01:30:15
6 Graham Gristwood FVO M 1984 01:30:29 1425
7 Jan Prochazka Czech orienteering team M 1994 01:30:42
8 Vojtech Kral Czech orienteering team M 1994 01:32:16
9 Douglas Tullie RR M 1988 01:32:46 1416
10 Pavel Kubat Czech orienteering team M 1994 01:32:48
11 Matthew Speake EBOR M 1983 01:32:52 1416
12 Alasdair McLeod AIRE M 1990 01:33:36 1413
13 Jan Sedivy Czech orienteering team M 1994 01:33:55
14 Mårten Boström IFK Lidingö SOK M 1994 01:34:07
15 Milos Nykodym Czech orienteering team M 1994 01:34:47
16 Kristian Jones FVO M 1991 01:35:07 1407
17 Hector Haines AROS M 1989 01:35:10 1406
18 Daniel Hájek Täby OK M 1994 01:35:17
19 Timo Sild KJ SK M 1994 01:35:46
20 Bartosz Pawlak Polish National Team M 1994 01:36:05
21 Thor Nørskov Danish National Team M 1994 01:36:53
22 Nicolas Simonin IFK LIDINGO SOK M 1994 01:37:13
23 Oliver Johnson SYO M 1978 01:37:18 1400
24 Julian Dent IFK Lidingö M 1994 01:38:00
25 Ewan McCarthy BASOC M 1982 01:39:13 1394
26 Ralph Street SLOW M 1990 01:39:41 1392
27 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett M 1994 01:40:02
28 Philippe Adamski TAD M 1994 01:41:43
29 James Tullie BASOC M 1986 01:42:25 1382
30 Duncan Birtwistle OD M 1992 01:43:23 1378
31 Ueli Werren Swiss Orienteering Team M 1994 01:43:50
32 Alan Cherry EBOR M 1991 01:44:38 1373
33 Peter Bray SN M 1993 01:44:41 1373
34 Rhys Findlay-Robinson WCH M 1986 01:45:13 1372
35 Jamie Parkinson DEVON M 1992 01:45:14 1372
36 Sven Aschwanden Swiss Orienteering Team M 1994 01:45:24
37 Peeter Pihl MS Parma M 1994 01:46:04
38 Piotr Parfianowicz Polish National Team M 1994 01:46:56
39 Andreas Hougaard Boesen Danish National Team M 1994 01:47:05
40 William Gardner OD M 1993 01:47:19 1363
41 Richard Robinson NOC M 1981 01:47:24 1363
42 Lauri Sild KJ SK M 1994 01:47:25
43 Tim Gomersall GRAMP M 1992 01:47:46 1361
44 Ondrej Semik Czech orienteering team M 1994 01:47:55
45 Eoin McCullough DUO M 1994 01:48:16
46 Marek Schuster Czech orienteering team M 1994 01:48:34
47 Yannick Michiels Belgium team M 1994 01:48:37
48 Adam Chloupek Czech orienteering team M 1994 01:48:44
49 Tomas Hendrickx Belgium team M 1994 01:49:01
50 Mark Nixon FVO M 1984 01:49:17 1355
51 Nick Barrable SYO M 1974 01:50:06 1352
52 Marcus Pinker FVO M 1974 01:50:08 1352
53 Michal Olejnik Polish National Team M 1994 01:50:36
54 Lukas Diener Swiss Orienteering Team M 1994 01:50:45
55 Jegor Kostylev FVO M 1982 01:51:46 1345
56 Fredrik Eliasson Halden SK M 1994 01:52:09
57 Yves Aschwanden Swiss Orienteering Team M 1994 01:52:33
58 Evert Leeuws Belgium team M 1995 01:55:51
59 Benjamin Anciaux hamok M 1994 01:55:52
60 Thomas van Der Kleij hamok M 1994 01:56:05
61 Riccardo Scalet Italy team M 1995 01:56:44
62 Will Critchley Vaajakosken Terä M 1994 01:56:53
63 Jonathan Malley MDOC M 1992 01:56:59 1324
64 Marco Seppi Italy team M 1980 01:58:33
65 Viktor Larsson Hagaby GoIF M 1994 01:58:34
66 Joe Mercer SELOC M 1987 01:59:21 1314
67 Desmond Franssen Belgium team M 1994 02:00:19
68 Colm Moran 3roc M 1994 02:00:22
69 Andrew Llewellyn FVO M 1987 02:00:37 1309
70 Oleg Chepelin INT M 1986 02:01:10 1307
71 Ben Mitchell SBOC M 1993 02:01:14 1307
72 Jeremy Genar Belgium team M 1994 02:01:32
73 Marek Minar Czech orienteering team M 1994 02:02:22
74 Conor Short CNOC M 1994 02:02:57
75 Darren Burke CorkO M 1994 02:02:59
76 Tomas Kubelka Czech orienteering team M 1994 02:03:30
77 Duncan Archer CLOK M 1977 02:03:44 1297
78 Rhodri Buffett SWOC M 1988 02:03:46 1296
79 Edward Catmur SLOW M 1982 02:04:13 1295
80 Nicholas Barber CLOK M 1988 02:04:23 1294
81 Matthew Vokes DRONGO M 1992 02:06:14 1286
82 Jack Wood AIRE M 1989 02:06:16 1286
83 Jeff Teutsch OttawaOC M 1994 02:06:45
84 Mark Bown CLOK M 1980 02:06:53 1284
85 Michael Van Baelen Belgium team M 1994 02:08:53
86 Ben Maliphant BOK M 1994 02:11:07 1268
87 Cillin Corbett CorkO M 1994 02:12:45
88 Michal Hubacek Czech orienteering team M 1994 02:13:44
89 Tom Fellbaum MDOC M 1992 02:14:05 1256
90 Laurence Quinn Great Eastern Navigators M 1994 02:14:07
91 Tim Beale SN M 1984 02:14:23 1254
92 Joe Taunton NOC M 1987 02:15:00 1252
93 Pieter Hendrickx Belgium team M 1980 02:16:52
94 Thomas Butt SARUM M 1992 02:17:38 1241
95 Shane Lynch SYO M 1979 02:18:16 1239
96 Josh O'Sullivan-Hourihan UCCO M 1994 02:18:38
97 Ed Nicholas AROS M 1983 02:18:57 1236
98 Seamus O'Boyle CNOC M 1994 02:19:14
99 Robert Johansson Täby OK M 1980 02:19:41
100 Clement Demeuse Belgium team M 1994 02:20:17
101 Andrew Lindsay ESOC M 1994 02:20:56 1228
102 Lewis Taylor FVO M 1992 02:21:38 1226
103 Ross Smith OK Linné M 1994 02:22:49
104 Kevin O' Boyle CNOC M 1994 02:23:21
105 Tommy Horton MDOC M 1993 02:27:06 1206
106 Tuomas Fjällström Kangasala SK M 1980 02:27:54
107 Scott Collier KERNO M 1986 02:28:59 1199
108 Simon Whipple SOC M 1954 02:29:27 1198
109 Simon Gardner CLYDE M 1988 02:32:02 1189
110 Saku Asikainen Hiisi M 1980 02:32:15
111 Gerard Butler 3ROC M 1980 02:33:03
112 Mike Beasant BOK M 1993 02:33:26 1183
113 Ludovic Maillard SLOW M 1988 02:38:54 1162
114 Tom Cochrane HH M 1983 02:40:58 1155
115 John Ockenden DRONGO M 1994 02:42:57 1147
116 Dan Safka CUOC M 1994 02:43:30
117 Ian Webb SLOW M 1983 02:55:29 1099
118 Josh Jenner CHIG M 1986 02:57:08 1092
119 Duncan Taylor DEVON M 1994 02:57:58 1089
120 Alexander Moore BKO M 1992 03:00:02 1081
121 Harold Wyber CHIG M 1985 03:00:52 1078
122 Ben Stevens AIRE M 1987 03:01:38 1075
123 Richard Purkis ESOC M 1993 03:19:28 1006
124 Gustav Lindeborg Täby OK M 1994 03:28:24
125 Stephen O'Reilly FERMO M 1994 03:35:46
- Ed Nash SV Turbine Neubrandenburg M 1980 01:04:44
- Christian Bobach Danish National Team M 1994 01:06:34
- Wojciech Dwojak Polish National Team M 1994 01:07:42
- Jonathan Crickmore SO M 1993 01:12:31
- Wouter Hus Belgium team M 1994 01:12:40
- Matthew Schepisi SLOW M 1983 01:26:45
- Søren Strunge Danish National Team M 1980 01:32:20
- Neil Dobbs WatO M 1980 01:46:43
- Anders Bachhausen Danish National Team M 1994 02:12:38
- Hugh Cashell CNOC M 1994 02:23:26
Showing results 1 - 135 of 135