Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 2 (UKOL), 05/04/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 3 (W21) (length: 10.2km, climb: 425m, 24 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Catherine Taylor SYO F 1989 01:08:55 1319
2 Julia Gross Swiss Orienteering Team W 1994 01:12:30
3 Ida Bobach Danish National Team W 1994 01:13:09
4 Hollie Orr LOC F 1989 01:15:25 1298
5 Sabine Hauswirth Swiss Orienteering Team W 1994 01:15:25
6 Helen Palmer MAROC F 1981 01:17:59 1290
7 Eva Jurenikova Czech orienteering team W 1980 01:18:00
8 Claire Ward INT F 1977 01:19:20 1286
9 Sara Luescher Swiss Orienteering Team W 1994 01:19:54
10 Judith Wyder Swiss Orienteering Team W 1994 01:20:11
11 Beata Falk Hagaby GoIF W 1994 01:21:15
12 Jessica Halliday BASOC F 1987 01:21:35 1279
13 Annika Billstam OK Linné W 1980 01:22:18
14 Emily Kemp Angelniemen Ankkuri W 1994 01:22:42
15 Sarina Jenzer Swiss Orienteering Team W 1994 01:23:16
16 Vanessa Round Australia W 1994 01:24:04
17 Amélie Chataing NOSE W 1994 01:24:37
18 Michaela Omova Czech orienteering team W 1994 01:26:00
19 Eva Kabathova Czech orienteering team W 1994 01:26:04
20 Helen Bridle ESOC F 1979 01:26:07 1265
21 Martina Ruch Swiss Orienteering Team W 1994 01:26:08
22 Emma Klingenberg Danish National Team W 1994 01:26:48
23 Paulina Faron Polish National Team W 1994 01:27:21
24 Elena Roos Swiss Orienteering Team W 1994 01:27:38
25 Lenka Poklopova Czech orienteering team W 1994 01:27:44
26 Sari Nurmela VeVe W 1994 01:28:00
27 Lilly Gross Swiss Orienteering Team W 1994 01:28:12
28 Adéla Jakobová CLYDE W 1994 01:28:31
29 Lucy Butt SARUM F 1994 01:28:38 1257
30 Rebecca Harding RR F 1991 01:29:17 1255
31 Rebecca Rooke SROC F 1987 01:29:45 1254
32 Jo Shepherd INVOC F 1992 01:31:10 1249
33 Vendula Horcickova Czech orienteering team W 1994 01:31:19
34 Katerina Chroma Czech National Team W 1994 01:32:00
35 Anastasia Trubkina IFK Moras OK W 1994 01:32:34
36 Alice Leake AIRE F 1991 01:32:58 1244
37 Florence Haines BOF F 1994 01:33:21 1242
38 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:33:24 1242
39 Kirsten Strain AROS F 1986 01:34:00 1240
40 Toni O'Donovan LEI F 1978 01:34:01 1240
41 Samantha Saeger OK Linné W 1994 01:34:42
42 Ruth Holmes SN F 1987 01:34:44 1238
43 Christina Løvald Hellberg Täby OK W 1994 01:35:11
44 Evely Kaasiku JOKA W 1994 01:36:24
45 Marketa Tesarova Czech orienteering team W 1994 01:39:38
46 Christine Mikkelsen IK Grane Orientering W 1975 01:39:58
47 Denisa Kosova Czech orienteering team W 1994 01:40:18
48 Louise Markstedt EBOR F 1991 01:40:41 1221
49 Monika Topinkova ANCO W 1980 01:41:07
50 Martina Seiterle Swiss Orienteering Team W 1994 01:41:09
51 Bryony McLeod AIRE F 1993 01:41:13 1219
52 Linn Bränneby OK Kolmården W 1994 01:41:48
53 Zuzanna Kubicka Polish National Team W 1994 01:42:48
54 Alexandra Jospe Cambridge Sports Union W 1994 01:42:57
55 Hanna Wisniewska Polish National Team W 1994 01:45:20
56 Michela Guizzardi Italy team W 1994 01:45:33
57 Helen Gardner TVOC F 1986 01:46:52 1203
58 Daria Lajn Polish National Team W 1994 01:47:11
59 Ciara Largey FERMO F 1987 01:47:34 1200
60 Anne Edwards TVOC F 1989 01:48:00 1200
61 Carrie Beadle LOC F 1994 01:48:26 1199
62 Alison Campbell BASOC F 1991 01:49:15 1197
63 Jasmine Neve Victoria Nuggests W 1994 01:50:47
64 Jo Stevenson ESOC F 1978 01:51:07 1191
65 Sophie Kirk OD F 1992 01:52:10 1189
66 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 01:52:52 1187
67 Agata Stankiewicz Polish National Team W 1994 01:53:24
68 Becky Raftery HH F 1984 01:53:39 1184
69 Kirsty Coombs MAROC F 1992 01:57:25 1173
70 Katrin Harding SLOW F 1993 01:57:39 1172
71 Rose Schorah NOC F 1987 01:59:32 1166
72 Laura Goy SYO F 1983 02:00:08 1164
73 Emily Lockley WCH F 1990 02:01:05 1161
74 Ewa Gwozdz Polish National Team W 1994 02:02:16
75 Kirstin Maxwell RR F 1992 02:04:02 1153
76 Abigail Kerr LOC F 1992 02:04:28 1152
77 Helen Hanstock BOK F 1989 02:04:39 1151
78 Hanne Bown CLOK F 1982 02:05:57 1147
79 Sanna Eriksson Linköpings OK W 1994 02:07:24
80 Jenny Williamson ERYRI F 1983 02:09:59 1135
81 Katrina McLeod GRAMP F 1994 02:12:09 1129
82 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 02:22:13 1099
83 Eibhlin Largey FERMO F 1993 02:26:57 1084
84 Aini Vuorinen OUOC W 1994 02:30:13
85 Mirjam Allik CLYDE F 1981 02:43:22 1035
86 Regina Kelly CNOC W 1994 03:00:31
87 Helen Miller EBOR F 1990 03:29:57 891
- Salome Schweizer Swiss Orienteering Team W 1994 00:59:26
- Niamh O' Boyle CNOC W 1994 01:03:56
- Sina Tommer Swiss Orienteering Team W 1994 01:05:31
- Heather Monro CLOK F 1971 01:08:04
- Matleena Boström IFK Lidingö SOK W 1994 01:22:08
- emily wood AIRE F 1992 01:46:14
- Hazel Wright MAROC F 1990 01:51:12
Showing results 1 - 94 of 94