Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 2 (UKOL), 05/04/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

30 (length: 1.6km, climb: 50m, 10 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Logue EPOC M 2006 00:11:33
2 Thomas Ross INT M 2005 00:12:07
3 Channan Sangha Vimmerby OK 00:13:32
4 Karum Sangha Vimmoby OK 00:13:37
5 Michael Finch SROC M 2003 00:14:05
6 Ben Ross INT M 2005 00:14:18
7 Jessica Ward NGOC F 2006 00:14:25
8 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:14:30
9 Leo Degnen-Potter NATO M 2005 00:14:46
10 Issy Sunley WCOC F 2005 00:15:46
11 Isabel Mayes CLOK F 2006 00:16:08
12 Freya Tryner SYO F 2007 00:16:18
13 Grace French WIM F 2007 00:16:29
14 Emma Nash IND W 2007 00:17:34
15 Kirsty Laverack WAROC W 2002 00:18:15
16 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:18:31
17 Robbie Lightfoot SYO M 2005 00:18:32
18 Ffion Noot-Williams EPOC W 2008 00:18:41
19 Lucy Hensman FVO F 2005 00:18:57
20 Olly Murphy DEE M 2008 00:18:58
21 Emma Currie SOC F 2007 00:19:16
22 Jon Strand Kongsberg O-lag, Norway M 2005 00:19:24
23 Isabel Gaines BL F 2006 00:19:32
24 Tom Arthurs AIRE M 2005 00:19:32
25 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:19:39
26 Joseph Lawlor ESOC M 2005 00:19:41
27 Milly Askham SMOC F 2005 00:20:06
28 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:20:18
29 Hazel Laverack WAROC W 2005 00:20:19
30 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:20:39
31 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:20:51
32 Richard Askham SMOC M 2007 00:22:07
33 Maria Gaines BL F 2008 00:22:33
34 Glenn Moir SWOC M 2002 00:22:49
35 Liam Casey WATO M 2005 00:22:51
36 Harriet Louise Keenan DEVON W 2005 00:22:59
37 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:23:18
38 Charlotte Slade SN W 2005 00:23:25
39 Isabelle Tonge BOK W 2010 00:24:01
40 Imogen Noot-Williams EPOC W 2007 00:24:04
41 Sophie Feltbower FVO W 2005 00:24:43
42 Katie Hensman FVO F 2007 00:25:07
43 Ben & Ellie Todhunter SROC M 2009 00:25:22
44 Charlotte Squire NOC W 2007 00:25:51
45 Isobel Owens SYO W 2005 00:27:09
46 Hannah Dykes IND W 2005 00:27:38
47 Matteo Rebora SLOW M 2005 00:27:50
48 Sam & Matthew Havenhand SYO M 2008 00:28:33
49 Niamh Callery WATO W 2005 00:29:44
50 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:29:58
51 Lizzie Clapp 00:30:01
52 William Prior SAX M 2010 00:30:47
53 Ellen Simpson OD W 2008 00:31:28
54 Henry Houlden HALO 00:32:03
55 Lottie Clapp LOC W 2005 00:32:53
56 Jamie Connor FVO M 2007 00:34:25
57 Tobi Mahr SLOW M 2012 00:35:00
58 Billy Cole PFO M 2005 00:40:39
59 Ted Murphy DEE M 2010 00:47:06
60 Senan Laulor ESOC M 2011 00:56:23
- Megan Brown ESOC F 2008 00:18:21
- Paul Nash + 1 IND M 2009 00:22:47
- Kajsa Harstad WAOC W 2005 00:23:08
- Daniel Rowe WAOC M 2007 00:47:22
- Lucy Brook SYO W 2005 01:05:55
Showing results 1 - 65 of 65