Results

Achievements at
orienteering events

WIM Regional - Ibsley Common, New Forest, 03/02/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/wim/homepage.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, climb: 60m, 19 controls)
Other courses: Black | Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Ditchfield MV M 1956 00:45:49 1209
2 Jason Falconer WSX M 1971 00:46:58 1197
3 Gavin Clegg WSX M 1955 00:47:22 1193
4 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:47:55 1187
5 Robert Sweatman SOC M 1961 00:48:03 1186
6 Andrew Nash SOC M 1976 00:49:30 1171
7 David Watkins BADO M 1958 00:50:13 1163
8 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:53:24 1130
9 Nigel Bush MV M 1955 00:53:55 1125
10 John Simmons BOK M 1951 00:54:02 1124
11 Jane Morgan SOC F 1960 00:54:56 1114
12 Andrew French WIM M 1965 00:55:20 1110
13 Peter Foster BOK M 1957 00:56:17 1100
14 Adrian Lovell WIM M 1954 00:56:30 1098
15 Ian Sayer WSX M 1951 00:56:54 1094
16 Winni Kretzschmar M 1992 00:56:58
17 John Orton NWO M 1954 00:57:30 1087
18 Nigel Benham SARUM M 1961 00:57:43 1085
19 Trevor Griffiths BOK M 1948 00:58:07 1081
20 John Whittingham WIM M 1970 00:58:15 1080
21 Chris Harrison NGOC M 1958 00:58:19 1079
22 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 00:58:29 1077
23 Steve Robertson QO M 1953 00:58:32 1077
24 James Wilkinson BKO M 1991 00:58:33 1076
25 Ian Peirce SARUM M 1944 00:58:33 1076
26 Peter Smith SOC M 1965 00:59:01 1072
27 Noel Smith WIM M 1964 00:59:22 1068
28 Michael Reynolds NWO M 1948 00:59:41 1065
29 Nick Nourse NWO M 1962 00:59:50 1063
30 Rob Hick WSX M 1960 00:59:59 1062
31 Simon Branford WIM M 1979 01:00:07 1060
32 Tim Houlder WSX M 1957 01:00:27 1057
33 Bill Davidson SOC M 1947 01:01:18 1048
34 Sally Calland RSOC F 1975 01:03:02 1030
35 Keith Henderson WIM M 1942 01:03:13 1028
36 Robin Smith SO M 1952 01:03:48 1022
37 Joe House SO M 1954 01:04:24 1015
38 Jo Foster BOK F 1957 01:04:34 1014
39 Andrew Graham SARUM M 1955 01:04:40 1013
40 Alastair Moir SOC M 1954 01:04:47 1011
41 Caroline Moran SOC F 1963 01:04:51 1011
42 Terry Smith SOC M 1950 01:05:23 1005
43 Philip Cooper WIM M 1947 01:05:32 1004
44 Alan Richards NGOC M 1946 01:06:08 997
45 David Mullins SARUM M 1949 01:06:18 996
46 Roger Pleasant SOC M 1947 01:06:19 996
47 David Saunders HH M 1959 01:06:53 990
48 Richard Rae BKO M 1946 01:07:10 987
49 Alan Kersley BADO M 1957 01:07:26 984
50 Colin Hicks SOC M 1952 01:07:39 982
51 Mike Complin BAOC M 1957 01:07:42 981
52 Howard Thomas BOK M 1945 01:07:58 978
53 Alan Brown WSX M 1958 01:08:33 972
54 John Shucksmith WIM M 1950 01:09:25 963
55 Christopher Penny WIM M 1967 01:09:44 960
56 David Battison SARUM M 1946 01:10:50 948
57 Laurence Gossage BOK M 1950 01:12:12 934
58 Alison Simmons BOK F 1955 01:12:13 934
59 Ali Lea BAOC F 1975 01:12:18 933
60 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:13:47 918
61 Mark Thompson TVOC M 1955 01:14:18 912
62 Jane Archer SN F 1954 01:14:50 907
63 Colin Godbold BKO M 1957 01:15:28 900
64 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:15:54 896
65 Peter Colbert SWOC M 1952 01:16:03 894
66 Julie Astin WSX F 1953 01:20:06 852
67 Mike Elliot MV M 1951 01:20:22 849
68 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:20:43 845
69 Ian Hudson BKO M 1951 01:23:24 818
70 Peter Riches TVOC M 1950 01:23:50 813
71 Patrick Beardmore M 1992 01:27:30
72 Paul Channing SOC M 1957 01:30:05 748
73 Arthur Vince KERNO M 1940 01:31:17 735
74 David Nixon SOC M 1944 01:33:56 708
75 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:34:41 700
76 Matthew Knipe QO M 1963 01:35:00 697
77 Andrea Gook BADO F 1969 01:37:07 675
78 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 01:37:07 675
79 Alain Wilkes BKO M 1948 01:46:01 582
80 Ruth Rhodes SO F 1942 01:53:03 509
81 Christine Vince KERNO F 1953 02:24:19 183
82 Philip and Kessia Hayward M 1953 02:38:45
Showing results 1 - 82 of 82