Results

Achievements at
orienteering events

SCOA League New Forest, 08/12/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southampton-orienteers.org.uk/event/2013/12/08/scoa-league-level-c-event-busketts-lawn/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.1km, climb: 40m, 16 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Clive Hallett BOK M 1963 00:43:25 1359
2 Colin Dickson BAOC M 1955 00:50:51 1294
3 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:54:24
4 Martin Goddard SARUM M 1958 00:58:31 1230
5 Robert Sweatman SOC M 1961 00:59:53 1216
6 Paul Lane BAOC M 1957 01:00:07 1214
7 Jane Morgan SOC F 1960 01:00:36 1209
8 Anya Crocker SOC F 1985 01:01:21 1202
9 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:01:59 1196
10 Robin Smith SO M 1952 01:02:00 1196
11 Marcus White SOC M 1967 01:02:27 1192
12 Kevin Bracher SOC M 1955 01:02:48 1188
13 Jeff Butt SARUM M 1963 01:02:58 1187
14 Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:03:41 1181
15 Jackie Hallett BOK F 1957 01:04:14 1176
16 David May SLOW M 1946 01:05:48 1163
17 Johannes Felter SN M 01:05:55
18 Zac Hudd WCOC M 2000 01:06:38
19 Richard Sharp TVOC M 1964 01:07:29 1149
20 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:08:02 1142
21 Andrew French WIM M 1965 01:08:16 1140
22 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 01:08:22 1140
23 Terry Smith SOC M 1950 01:08:48 1136
24 Jes Dickin SOC M 1960 01:09:20 1131
25 Nick Nourse NWO M 1962 01:09:31 1129
26 Roger Thetford TVOC M 1962 01:09:48 1127
27 Peter Smith SOC M 1965 01:09:55 1126
28 David Saunders HH M 1959 01:10:39 1119
29 Adrian Wise SN M 1961 01:10:47 1118
30 Alice Bedwell BOK F 1960 01:10:48 1118
31 Michael Reynolds NWO M 1948 01:10:57 1117
32 Barney Huthwaite SARUM M 1996 01:11:00 1116
33 Daniel Williams SOC M 1976 01:11:00 1116
34 Karen French WIM F 1967 01:12:12 1108
35 Ian Prosser BAOC M 1957 01:12:13 1108
36 Caroline Moran SOC F 1963 01:13:50 1095
37 David Jukes BKO M 1952 01:13:57 1094
38 Andy Robinson LOC M 1954 01:14:01 1094
39 Christine Currie SOC F 1977 01:14:14 1092
40 Roy Heselden BADO M 1947 01:16:07 1074
41 Bruno Smith WSX M 1964 01:16:21 1072
42 Carol Edwards BL F 1957 01:16:51 1068
43 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:16:53 1068
44 Michael Merritt SO M 1957 01:17:00 1067
45 John Harrison BADO M 1947 01:17:51 1059
46 Mike Cooper WIGHTO M 1951 01:18:11 1056
47 Colin Hicks SOC M 1952 01:18:16 1055
48 Abigail Kerr LOC F 1992 01:18:21 1055
49 Janos Pula IND M 01:18:29
50 Adrian Lovell WIM M 1954 01:18:47 1051
51 Jim Wilson TVOC M 1956 01:19:02 1049
52 Jessica Stanfield SOC F 1964 01:20:28 1038
53 Andy Parker BADO M 1958 01:20:48 1034
54 Ian Moran SOC M 1958 01:21:07 1031
55 Tony Ludford BADO M 1944 01:21:08 1031
56 Chris Johnson BOK M 1953 01:21:59 1024
57 Laurie Rose WRE M 1953 01:22:40 1018
58 Anne Tynegate BADO F 1961 01:23:02 1015
59 Matthew Ellis SOC M 1968 01:25:47 990
60 David Battison SARUM M 1946 01:25:55 989
61 Carol Prosser BAOC F 1961 01:26:01 988
62 Alan Brown WSX M 1958 01:26:49 982
63 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:28:06 971
64 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 01:29:46 955
65 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:30:20 950
66 Ted McDonald BOK M 1943 01:30:36 948
67 Leon Thompson SARUM M 1972 01:30:51 946
68 Peter Stewart SOC M 1958 01:31:47 937
69 Brian Bailey WIGHTO M 1947 01:32:20 932
70 Stuart Norman BAOC M 1954 01:34:02 918
71 Louie Malatesta SN M 1970 01:34:21 915
72 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:34:22 915
73 Peter Bartlett WIGHTO M 1955 01:39:06 873
74 David Isaacson IND M 01:40:32
75 Chris Rose WRE F 1953 01:41:35 851
76 Mike Bray SN M 1955 01:42:46 842
77 Sue Williams WIGHTO F 1951 01:43:28 837
78 Keith Henderson WIM M 1942 01:47:46 801
79 Alison Smith TVOC F 1964 01:51:22 768
80 Richard Rae BKO M 1946 01:54:24 743
81 Caroline Potter BOK F 1962 02:13:59 575
- Melanie Slade SN F 1968 00:56:47
Showing results 1 - 82 of 82