Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 29/09/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 355m, 20 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lars Palmquist JARFALLA OK M 1963 00:50:40
2 Jeff Goodwin WCOC M 1963 00:57:52
3 Robert McKenna NN M 1952 00:58:35 1198
4 Nick Howlett LOC M 1967 01:00:19 1182
5 Kate Charles WCOC F 1969 01:01:02 1176
6 Julian Lailey SROC M 1946 01:01:43 1170
7 Katherine Hampshire NN F 1969 01:03:59 1150
8 Gavin Smith SROC M 1958 01:04:22 1147
9 David Hargreaves SROC M 1951 01:06:43 1125
10 Ben Breeze WCOC M 2000 01:06:54
11 Lee Scott SYO M 1966 01:07:06 1121
12 Kenneth Daly INT M 1962 01:07:09 1121
13 Simon Filmore LOC M 1956 01:07:14 1120
14 Raymond Wren BL M 1946 01:07:33 1117
15 Simon Austin LOC M 1990 01:08:05 1113
16 Paul Wright PFO M 1961 01:08:32 1109
17 Tim Donovan LOC M 1962 01:08:33 1108
18 Selwyn Wright LOC M 1955 01:09:50 1098
19 Jenny Wren BL F 1950 01:10:00 1096
20 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:10:35 1092
21 Bob Cooper NN M 1945 01:10:42 1092
22 John Ward OD M 1945 01:12:58 1071
23 Chris Bradford NATO M 1949 01:13:45 1064
24 John Nash LOC M 1950 01:13:54 1062
25 Roger Smith LOC M 1948 01:14:41 1055
26 Stella Lewsley BL F 1954 01:14:55 1053
27 Chris Lates BL M 1940 01:15:13 1051
28 Roy McGregor SROC M 1966 01:18:06 1025
29 Cliff Etherden LOC M 1948 01:20:15 1005
30 Ange Jackson WCOC F 1975 01:20:38 1001
31 Mike Cumpstey BL M 1946 01:20:53 1000
32 Andrew Nicoll NATO M 1941 01:21:38 993
33 Carol McNeill LOC F 1944 01:22:51 982
34 Christine Goulding BL F 1963 01:22:54 982
35 Andrew Whitehead WAROC M 1966 01:25:40 958
36 John Nuttall IND M 1948 01:33:41
37 William Dehany CLOK M 1953 01:37:06 851
38 Debby Warren NN F 1963 01:45:42 777
Showing results 1 - 38 of 38