Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Chiltern Challenge, 09/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/results.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

ShortBlue (length: 5.67km, climb: 90m, 17 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | LightGreen | Veryshortgreen | ShortGreen | Green | Blue | ShortBrown | Brown | Black


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Freeman HH M 1962 00:39:47 1226
2 Martin Wilson BKO M 1947 00:39:48 1226
3 Melanie Slade SN F 1968 00:40:32 1214
4 Pete Couldery GO M 1959 00:41:22 1203
5 Mick Smith HH M 1948 00:41:59 1194
6 Aini Vuorinen OUOC F 00:42:28
7 Katie Blackford BADO F 1997 00:43:57 1169
8 Woo Allen BAOC F 1965 00:44:16 1166
9 Steve Smirthwaite MOR M 00:44:42
10 Daniel Roth OD M 1971 00:45:16 1154
11 Robert Brandon OD M 1949 00:46:51 1132
12 Ian Peirce SARUM M 1944 00:47:10 1128
13 Jim Prowting TVOC M 1946 00:47:27 1124
14 Alison Harding HH F 1960 00:48:15 1115
15 Alan Williamson SO M 1949 00:50:02 1095
16 Tom Edelsten GO M 1943 00:50:38 1089
17 John Harrison BADO M 1947 00:50:43 1087
18 Duncan Minty LOK M 1960 00:50:51 1086
19 Ian Prowse NGOC M 1952 00:51:12 1080
20 Lisa James SOC F 1968 00:51:48 1073
21 Neil Fraser NWO M 1961 00:52:04 1069
22 Richard Steptoe TVOC M 1947 00:53:04 1057
23 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:54:06 1044
24 Rebecca Jackson DEVON F 1975 00:54:47 1036
25 Julie Cleary LOK F 1964 00:55:52 1023
26 Carol Prosser BAOC F 1961 00:55:53 1023
27 Bill Davidson SOC M 1947 00:55:58 1022
28 Gillian Hanson SMOC F 1967 00:55:59 1022
29 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:56:09 1019
30 Julie Ferris-Worth BL F 1967 00:56:31 1014
31 Keith Willdig OD M 1949 00:56:57 1008
32 Barry McGowan HOC M 1947 00:57:10 1006
33 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 00:57:15 1004
34 Roman Kotecky OD M 1949 00:58:02 995
35 Greg Birdseye TVOC M 1945 00:58:37 987
36 Roger Pleasant SOC M 1947 00:58:45 986
37 Chris Dwyer OD M 1951 00:59:07 982
38 Julie Astin WSX F 00:59:12
39 Doug Greenwood BKO M 1973 00:59:19 979
40 Helen Errington HH F 1961 00:59:29 977
41 Oliver Robshaw OUOC M 00:59:35
42 Mike Baron SO M 1942 01:00:03 970
43 Lucy Paton SN F 1961 01:00:04 970
44 Bob Beresford TVOC M 1949 01:00:11 968
45 Fiona Clough BKO F 1962 01:00:33 963
46 Inara Gipsle TVOC F 1952 01:01:01 957
47 Anne Tynegate BADO F 1961 01:01:02 956
48 Martin Lock GO M 1948 01:01:03 956
49 Keith Marsden HH M 1943 01:02:03 942
50 Carolyn Dent BOK F 1962 01:02:39 935
51 Stephen McNab BKO M 1963 01:03:07 929
52 Jane Blackford BADO F 1969 01:04:06 916
53 David Oxenham SARUM M 1955 01:04:25 911
54 Paul Greenough TVOC M 1948 01:06:33 885
55 Maire Convery HH F 1967 01:06:42 883
56 David Tena OUOC M 01:07:47
57 John Middler OD M 1952 01:09:10 850
58 Philip Kirk OD M 1956 01:09:50 843
59 Helen Tyrrell BKO F 1986 01:11:08 828
60 Alain Wilkes BKO M 1948 01:11:49 819
61 Ruth Rhodes SO F 1942 01:15:35 770
62 Nicky Masson MV F 1964 01:17:08 752
63 Andrea Gook BADO F 1969 01:17:10 751
64 Richard Rae BKO M 1946 01:17:30 747
65 Rick Roberts HOC M 01:30:35
66 Sue Parker BKO F 1960 01:36:15 513
67 Fiona Tam SLOW F 1989 01:56:20 260
- Louise Sylva DFOK F 1964 01:19:08
- Roy Heselden BADO M 1947 00:59:00
Showing results 1 - 69 of 69