Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 2 (UKOL), 04/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

16 (length: 1.2km, 7 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | UKOL 10 (M75) | UKOL 11 (W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 14 | 15 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:07:53
2 Jamie Goddard FVO M 2004 00:08:12
3 Sam Griffin GANDDAL M 2004 00:08:56
4 Euan Tryner SYO M 2004 00:08:57
5 Tamsin Ker CLARO F 2003 00:09:30
6 Ruby Owen BOK F 2004 00:09:35
7 Emma Van Dam HALO F 2004 00:09:52
8 Rebecca Ward NGOC F 2003 00:10:00
9 Ira Thompson BOK M 2003 00:10:17
10 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:10:23
11 Tommy Heap SO M 2005 00:10:41
12 Axel Bratt OK ORION M 2004 00:10:59
13 Matthew Ross INT M 2003 00:11:11
14 Scarlet Heap SO F 2003 00:11:14
15 Hjamar Axelsson FK GOINGARNA M 2004 00:11:20
16 Ewan Totty IND M 2002 00:12:04
17 Hannah Thomas MWOC F 2004 00:12:32
18 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:12:40
19 David Spencer MOR M 2004 00:12:51
20 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:13:19
21 Harriet Oates BAOC W 2004 00:13:26
22 Harrington Leake LEI M 2005 00:13:27
23 Guy Owen BOK M 2005 00:13:45
24 Maebh Logue F 2004 00:14:11
25 Anna Thorpe EPOC F 2004 00:14:27
26 Emile Zsak WAOC M 2003 00:14:55
27 Silas Lutzel-schwab M 2005 00:15:03
28 Louisa Brammer DEE F 2004 00:15:13
29 Luke Fry CLARO M 2004 00:15:54
30 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:15:58
31 Barbara Davison IND W 1949 00:17:13
32 Monika Dent MDOC F 2004 00:17:33
33 Isaac Hunter WCOC M 2004 00:18:41
34 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:18:54
35 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:19:46
36 Sarah Clark W 1993 00:20:10
37 Louisa Kollenbach SC HELSA W 2004 00:20:14
38 Tom Rowe WAOC M 2005 00:20:24
39 Belinda Swalwell DVO F 1946 00:20:38
40 Lucy Seddon SELOC F 2005 00:22:46
41 William Martland EPOC M 2004 00:24:07
42 Laura Barrett SN F 2005 00:24:44
43 Lindy Wong W 1979 00:24:45
44 Mac Guy GRAMP M 2004 00:24:56
45 Evie Craig W 2003 00:25:35
46 Emily Oates BAOC W 2004 00:25:55
47 Sarah Darley GO F 2005 00:26:51
48 Cecily Craig W 2005 00:27:47
49 Isobel Owens SYO W 2007 00:30:34
50 Daniel Pigott M 2009 00:43:26
51 Ailith Smith LOC F 2005 00:49:22
52 Ivan Smith LOC M 2006 00:51:41
53 Alexander Evans POTOC M 2004 01:12:56
- Ann Meakin & Emme Smith 00:32:11
Showing results 1 - 54 of 54