Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 2 (UKOL), 04/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 3 (M55,W21) (length: 3.5km, 17 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | UKOL 10 (M75) | UKOL 11 (W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Cecilia Bratt OK ORION W 1969 00:30:34
2 Sarah Rollins SN F 1976 00:31:48 1297
3 Rhona McMillan SHUOC F 1995 00:32:49 1288
4 Mark Saunders BOK M 1959 00:33:12 1285
5 Kirsten Strain AROS F 1986 00:33:22 1283
6 Carrie Beadle LOC F 1994 00:34:39 1271
7 Martin Dean FVO M 1957 00:34:49 1269
8 Helen Hanstock BOK F 1989 00:38:01 1240
9 Belinda Lawford EUREKA ORIENTEERS W 1993 00:39:05
10 Peter Maliphant BOK M 1956 00:39:45 1223
11 Hannes Pacher SU SCHÖCKL GRAZ M 1959 00:40:06
12 Peter Jones AIRE M 1956 00:40:12 1219
13 Torbjörn Ottosson STORA TUNA OK M 1959 00:40:25
14 Chloe Haines AROS F 1991 00:40:53 1213
15 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:41:12 1211
16 Sarah Lindström RONNEBY OK W 1979 00:41:19
17 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:41:21 1210
18 Andrew Quickfall SROC M 1957 00:41:39 1208
19 Ian Ditchfield MV M 1956 00:41:47 1207
20 Anya Crocker SOC F 1985 00:41:47 1207
21 Bob Cherry AYROC M 1957 00:41:52 1206
22 Joachim Friessnig OC FUERSTENFELD M 1959 00:42:05
23 Paul Addison DVO M 1957 00:42:07 1203
24 Geoff Lawford EUREKA ORIENTEERS M 1959 00:42:12
25 Robert Daly GRAMP M 1957 00:42:25 1202
26 Gavin Smith SROC M 1958 00:42:38 1199
27 James Crawford GO M 1955 00:42:43 1199
28 Sarah Atkinson LOC W 1993 00:43:01
29 Cerys Jones AIRE F 1993 00:43:09 1195
30 Lizzie Browne LOC F 1986 00:43:34 1191
31 Barry Elkington OD M 1956 00:43:45 1189
32 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 00:44:00 1187
33 Joanne Pickering WIM F 1988 00:44:23 1184
34 Pavel Behoun OK99 HRADEC KRALOVE M 1959 00:44:27
35 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 00:44:43 1181
36 Philip Eeles SOC M 1955 00:44:49 1180
37 Colin Dickson BAOC M 1955 00:44:57 1178
38 Bruce Bryant OD M 1957 00:45:01 1178
39 Patrick Smyth BOF M 1957 00:45:06 1177
40 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:45:38 1173
41 Christopher Kelsey BOK M 1957 00:45:45 1172
42 Hazel Dean FVO F 1963 00:46:20 1166
43 Dave Denness LEI M 1959 00:46:40 1163
44 Nick Campbell DEE M 1957 00:46:51 1161
45 Alex Finch SROC M 1959 00:47:09 1157
46 Rob Parkinson DEVON M 1956 00:47:13 1157
47 Jo Buckley AIRE F 1976 00:47:50 1151
48 Keith Roberts MAROC M 1959 00:48:35 1144
49 Neil Harvatt HALO M 1956 00:49:19 1138
50 Andrew Stott NGOC M 1959 00:49:46 1133
51 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 00:49:51 1132
52 Lucie Todhunter SROC W 1993 00:51:15
53 Charles Daniel BOK M 1956 00:51:23 1119
54 Graham Pring KERNO M 1955 00:51:33 1118
55 Andy Emmerson OD M 1956 00:51:57 1114
56 Frances Brown FVO F 1995 00:52:00 1114
57 Mike Capper WAOC M 1955 00:52:34 1108
58 Clive Tant SOS M 1955 00:52:37 1108
59 Adrian Taylor DEVON M 1955 00:52:59 1105
60 Steve Bailey SN M 1959 00:53:01 1105
61 Kirsten Gerrard SARUM F 1986 00:53:13 1103
62 Simon Filmore LOC M 1956 00:53:23 1102
63 Florence Haines BOF F 1994 00:53:56 1097
64 Chris Pritchett WIGHTO M 1959 00:55:47 1081
65 Melvyn Perry AYROC M 1958 00:55:54 1080
66 John Brammer DEE M 1959 00:56:00 1079
67 Stephen Restorick CLOK M 1956 00:56:25 1075
68 Rob Bailey CLOK M 1959 00:57:11 1067
69 Paul Williams LOC M 1955 00:57:32 1064
70 Nina Tant SOS F 1988 00:58:57 1051
71 Eric Heritage LEI M 1959 00:58:59 1051
72 Mark White SARUM M 1958 01:00:12 1040
73 Vanessa McMillan HH F 1985 01:01:21 1029
74 Paul Bradbury SYO M 1957 01:01:22 1029
75 Michael Burt RR-A M 1959 01:01:30
76 David Thomas BOF M 1958 01:02:02 1023
77 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:03:49 1009
78 Selwyn Wright LOC M 1955 01:04:16 1005
79 David Roach SLOW M 1956 01:05:24 995
80 Dave Bales POTOC M 1955 01:08:22 967
81 Helen Miller EBOR F 1990 01:08:43 964
82 Pat McCavana GEN M 1959 01:10:18
83 Billy Fyffe FERMO M 1955 01:11:01 945
84 Cerys Jones LOC F 1992 01:11:58 936
85 Ella Bowles DEVON F 1958 01:15:46 901
86 Hans-Joachim Glowka TSC EINTR. DORTMUND M 1959 01:16:09
87 Harald Friedl IND M 1959 01:16:23
88 Steve Perrelle DEVON M 1957 01:17:50 879
89 Jerry Purkis LOC M 1956 01:20:53 852
90 Steve Williams NGOC M 1955 01:26:49 798
91 Lyndsey Jones BAOC W 1993 01:28:38
92 Patrick Murphy BOC M 1959 02:04:20
93 Ka Ki Leung HKIOF W 1993 02:17:44
94 Pui Yan Joyce Li HKIOF W 1993 02:18:51
95 Mei Yan Chris Li HKIOF W 1993 02:19:58
- Julie Emmerson OD F 1996 00:42:34
Showing results 1 - 96 of 96