Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 3, 05/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

12 (length: 2.7km, climb: 95m, 12 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steinar Ruud TT-TUR/KONNERUD IL M 1939 00:48:02
2 Sarah Howes SAX F 1959 00:49:44 1037
3 Helle Rennu SAKU W 1954 00:52:07
4 Janet Leake EBOR F 1959 00:53:52 1010
5 David Mawdsley MDOC M 1941 00:55:47 998
6 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:57:12 988
7 Richard Collins SROC M 1944 00:59:11 975
8 Pamela Hardy WRE F 1948 00:59:29 973
9 John Hodsdon SHOO M 1939 00:59:56
10 Peter Hambleton SARUM M 1943 01:00:41 964
11 Frank Major NN M 1944 01:00:57 963
12 Val Hodsdon SHOO W 1949 01:02:33
13 J Brunton INVOC F 1953 01:03:01 950
14 Olaf Småstuen TT-TUR/GJØ-VARD M 1934 01:03:55
15 Christian Fiechter OLC KAPREOLO M 1939 01:04:31
16 Beryl Seaman INVOC F 1950 01:05:02 937
17 Chris Murphy DEE F 1957 01:05:09 936
18 Kath Etherden SELOC F 1951 01:05:36 933
19 John Butler HALO M 1943 01:05:46 931
20 Noreen Ives WAOC F 1953 01:05:50 931
21 Anne Hickling ESOC F 1955 01:08:11 915
22 Norman Hall WCH M 1934 01:08:22 914
23 Christine King BOK F 1949 01:08:37 912
24 Roger Baker TVOC M 1932 01:08:44 911
25 Peter Hills DEE M 1944 01:09:39 905
26 Ola Kvernmo TT-TUR/MOLDE&OMG IF M 1939 01:09:41
27 Kornelia Mock TSC EINTR. DORTMUND W 1959 01:10:16
28 Ann Harris SMOC F 1954 01:11:18 892
29 Philip Thompson EPOC M 1934 01:12:32 883
30 Elizabeth Drew EBOR F 1949 01:13:09 878
31 Thorolf Trolsrud TT-TUR/BOTNE SK M 1944 01:13:11
32 Johanna Tavner-Corner TOOHEY FOREST W 1954 01:13:44
33 Harold White LVO M 1943 01:13:48 874
34 Judith Guillaume SYO F 1953 01:13:51 873
35 Britt S. Straume TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:16:17
36 Pat Conway LEI F 1954 01:16:48 854
37 Pat Aspinall EPOC F 1942 01:16:54 854
38 Henny H. Reinhold TT-TUR/EGERSUND OL W 1944 01:18:41
39 Linda Cairns SYO F 1958 01:19:42 837
40 Trish Carmichael TINTO F 1948 01:19:57 835
41 Ros West CHIG F 1948 01:20:26 832
42 Suzanne Relton EBOR F 1957 01:20:45 829
43 Karin Larsson OK KOMPASSEN W 1954 01:21:35
44 Charlotte Thornton SARUM F 1945 01:21:44 823
45 Gillian Cross WIM F 1945 01:22:19 819
46 Astrid Gjelstad TT-TUR/SANDEFJORD OK W 1949 01:22:20
47 Torunn Frøvoll TT-TUR/IF STURLA W 1944 01:24:12
48 Barbara George NOR F 1934 01:24:26 804
49 Maria Marshall WAOC F 1952 01:25:01 799
50 Elsie Hargreaves KERNO F 1946 01:28:55 774
51 David Parkin DVO M 1933 01:29:53 768
52 Jackie Page EPOC F 1950 01:30:03 766
53 Anne Hoy ESOC F 1958 01:30:12 765
54 Ludmila Novotna TJ OPAVA W 1949 01:30:49
55 Annabel Pring KERNO F 1956 01:31:15 758
56 Joan Hambleton SARUM F 1942 01:31:28 756
57 Richard Thornton SARUM M 1943 01:31:31 756
58 Pauline Olds KERNO F 1954 01:32:57 746
59 Alison Hodgson CLOK F 1948 01:33:10 744
60 Marit Odden TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:33:19
61 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:34:21 736
62 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:35:09 730
63 Theresa Perry EBOR F 1956 01:35:22 729
64 Margaret Kent SO F 1937 01:35:24 729
65 Hjørdis Øvreås TT-TUR/BOTNE SK W 1944 01:36:34
66 Anne Marie Ceeberg TT-TUR/HEDRUM OL W 1949 01:37:29
67 Alan Heron SELOC M 1934 01:37:35 714
68 Mary Fogo SO F 1934 01:37:49 713
69 Donald Moir LEI M 1933 01:43:09 679
70 John Spence TVOC M 1932 01:43:20 677
71 Noreen Turner WRE F 1941 01:44:27 670
72 Anita Kingdon SAX F 1954 01:46:25 656
73 Nina Stimson NWO F 1946 01:46:38 655
74 Gayle Shepherd URINGA W 1954 01:47:31
75 Ruth Ellis DVO F 1951 01:48:01 645
76 Norma Atherton LOC F 1944 01:55:54 591
77 Kåre Ritland FANA IL M 1934 02:02:33
78 Freda Peirce SARUM F 1941 02:10:11 499
79 Ursula Oxburgh WAOC F 1934 02:14:05 473
80 Ron Oxburgh WAOC M 1934 02:15:15 466
81 Ellen Bjerva TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 02:20:36
82 Jane Payne EPOC F 1952 02:21:33 424
83 Susan Roberts HOC F 1949 02:23:12 412
84 Alan Coddington NOR M 1934 02:29:19 369
85 Roo Gaches WIGHTO F 1941 02:32:02 350
86 Sheila Hills DEE F 1945 02:34:23 336
87 Eileen Bedwell CLOK F 1931 02:42:07 283
88 Chris Brown WSX F 1940 02:43:55 270
- Jan Ellis MDOC F 1948 01:13:37
- Barbara Warren WIM F 1934 01:24:44
- Vikki Crawford WIM F 1941 01:27:29
- Roy Malley NATO M 1929 01:32:28
- Angela Towler LOC F 1946 01:45:36
- Patricia McLaughlin STAG F 1951 01:47:48
- Sue Boyt KERNO F 1954 03:02:20
- Ann McCarthy SOUTHLAND W 1934 03:27:48
Showing results 1 - 96 of 96