Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 4, 07/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 (length: 5.9km, climb: 260m, 17 controls)
Other courses: 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Dean FVO M 1957 00:48:00 1274
2 Cecilia Bratt OK ORION W 1969 00:48:33
3 Rhona McMillan SHUOC F 1995 00:50:08 1260
4 Mark Saunders BOK M 1959 00:51:20 1254
5 Julie Emmerson OD F 1996 00:51:23 1253
6 Hannes Pacher SU SCHÖCKL GRAZ M 1959 00:51:42
7 Robert Daly GRAMP M 1957 00:51:49 1251
8 Sophie Horrocks PFO F 1993 00:51:50 1251
9 Kirsten Strain AROS F 1986 00:52:19 1247
10 Rob Parkinson DEVON M 1956 00:52:31 1246
11 Sarah Rollins SN F 1976 00:52:50 1244
12 Carrie Beadle LOC F 1994 00:52:53 1244
13 Colin Dickson BAOC M 1955 00:53:52 1238
14 Joachim Friessnig OC FUERSTENFELD M 1959 00:53:57
15 Geoff Lawford EUREKA ORIENTEERS M 1959 00:54:24
16 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 00:55:16 1229
17 Hazel Dean FVO F 1963 00:56:09 1223
18 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 00:56:44 1219
19 Andrew Stott NGOC M 1959 00:57:03 1217
20 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:57:16 1216
21 Barry Elkington OD M 1956 00:58:08 1212
22 Ian Ditchfield MV M 1956 00:59:05 1207
23 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:59:14 1206
24 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:00:06 1202
25 Chloe Haines AROS F 1991 01:00:35 1199
26 Helen Hanstock BOK F 1989 01:01:06 1195
27 Torbjörn Ottosson STORA TUNA OK M 1959 01:01:45
28 Belinda Lawford EUREKA ORIENTEERS W 1993 01:02:15
29 Philip Eeles SOC M 1955 01:03:56 1178
30 Alex Finch SROC M 1959 01:04:35 1175
31 Pavel Behoun OK99 HRADEC KRALOVE M 1959 01:05:35
32 Frances Brown FVO F 1995 01:05:59 1166
33 Paul Addison DVO M 1957 01:06:03 1166
34 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:06:30 1163
35 Anya Crocker SOC F 1985 01:06:41 1162
36 Charles Daniel BOK M 1956 01:06:46 1161
37 Peter Jones AIRE M 1956 01:06:54 1160
38 Peter Maliphant BOK M 1956 01:07:04 1158
39 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:07:19 1157
40 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:07:36 1155
41 Neil Harvatt HALO M 1956 01:09:12 1145
42 Cerys Jones AIRE F 1993 01:09:17 1144
43 Sarah Lindström RONNEBY OK W 1979 01:10:06
44 Sarah Atkinson LOC F 1984 01:10:51 1135
45 Bob Cherry AYROC M 1957 01:10:51 1135
46 Jo Buckley AIRE F 1976 01:11:01 1134
47 Dave Denness LEI M 1959 01:11:06 1134
48 Clive Tant SOS M 1955 01:11:22 1132
49 Ray Collins WCH M 1955 01:11:48 1129
50 Chris Pritchett WIGHTO M 1959 01:12:04 1127
51 Pat McCavana GEN M 1959 01:12:17
52 Melvyn Perry AYROC M 1958 01:12:50 1122
53 Joanne Pickering WIM F 1988 01:13:01 1122
54 Vanessa McMillan HH F 1985 01:14:22 1115
55 Patrick Smyth BOF M 1957 01:14:54 1111
56 Mark White SARUM M 1958 01:15:27 1108
57 Gavin Smith SROC M 1958 01:15:38 1107
58 John Brammer DEE M 1959 01:16:02 1105
59 Rob Bailey CLOK M 1959 01:17:40 1096
60 Andy Emmerson OD M 1956 01:19:04 1087
61 Billy Fyffe FERMO M 1955 01:20:51 1076
62 Eric Heritage LEI M 1959 01:21:12 1074
63 Graham Pring KERNO M 1955 01:22:07 1068
64 David Thomas BOF M 1958 01:22:27 1066
65 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 01:23:10 1061
66 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:26:00 1044
67 Kirsten Gerrard SARUM F 1986 01:26:15 1043
68 Dave Bales POTOC M 1955 01:26:18 1042
69 Paul Bradbury SYO M 1957 01:26:20 1042
70 Nina Tant SOS F 1988 01:27:13 1038
71 Andrew Evans DFOK M 1955 01:31:40 1011
72 David Roach SLOW M 1956 01:32:40 1006
73 Paul Williams LOC M 1955 01:33:21 1001
74 Jerry Purkis LOC M 1956 01:34:16 997
75 Selwyn Wright LOC M 1955 01:34:52 993
76 Hans-Joachim Glowka TSC EINTR. DORTMUND M 1959 01:37:00
77 Harald Friedl M 1959 01:40:03
78 Ella Bowles DEVON F 1958 01:43:31 942
79 Jason Pitchers BOK M 1957 01:58:03 850
80 Steve Williams NGOC M 1955 02:24:23 692
81 Patrick Murphy BOC M 1959 02:42:07
82 Ka Ki Leung HKIOF W 1993 03:17:19
83 Pui Yan Joyce Li HKIOF W 1993 03:19:28
- Donald Petrie CLYDE M 1957 01:00:36
Showing results 1 - 84 of 84