Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Chiltern Challenge Regional Event Level B, 22/02/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/documents/results/Results%202015/Chiltern%20Challenge/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.3km, climb: 85m, 13 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Very Short Green | Short Green | Short Blue | Blue | Short Brown | Brown | Black

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mike Murray SLOW M 1944 00:37:35 1167
2 Janet Rosen HH F 1955 00:42:22 1115
3 Neil Watts SO M 1957 00:42:37 1112
4 Richard Pownall SMOC M 1959 00:43:51 1099
5 Carys James SMOC F 1993 00:45:04 1085
6 Stephen Bates OD M 1950 00:45:58 1076
7 Stephen Hardy SMOC M 1952 00:46:56 1065
8 Graham Todd EBOR M 1950 00:47:11 1062
9 Matthew Hill TVOC M 1970 00:48:15 1050
10 Alison Saunders HH F 1959 00:48:20 1049
11 Hedley Calderbank HH M 1951 00:48:27 1048
12 Dougie Cochran TVOC M 1969 00:48:49 1043
13 Jenny Nicholls GO F 1957 00:49:02 1042
14 Inara Gipsle TVOC F 1952 00:49:16 1039
15 Keith Banham TVOC M 1958 00:49:41 1034
16 Jane Archer SN F 1954 00:50:47 1022
17 Robert Vickers HOC M 1942 00:51:26 1014
18 Freya Askham SMOC F 1974 00:51:43 1012
19 Phil Stradling BKO M 1958 00:52:09 1007
20 Mike Bennett HH M 1953 00:53:08 996
21 Ruth Lockley COBOC F 1952 00:53:30 992
22 John Liley SLOW M 1957 00:55:11 973
23 Mike Baron SO M 1942 00:55:33 968
24 Eddie Whittle BKO M 1969 00:55:56 965
25 John Middler OD M 1952 00:56:39 957
26 Julie Cleary LOK F 1964 00:57:01 953
27 Ken Stimson NWO M 1946 00:57:09 951
28 William Jefferies BKO M 1998 00:57:10 951
29 Karen Vines SMOC F 1968 00:57:36 946
30 Tim Pugh GO M 1943 00:57:56 942
31 Jenny Bray SN F 1955 00:58:47 933
32 Teresa Turner SLOW F 1948 00:59:01 930
33 Neil Carter SMOC M 1959 00:59:11 928
34 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:59:27 925
35 Mark Salmon SMOC M 1969 00:59:46 921
36 Rick Roberts HOC M 1951 01:00:03 918
37 Gillian Godbold BKO F 1954 01:00:39 912
38 Allan Darwell BOK M 1951 01:00:42 912
39 Gill Sharp SN F 1958 01:00:55 909
40 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:00:58 909
41 James Parker SO M 1945 01:01:02 908
42 Margaret Willdig OD F 1953 01:01:27 903
43 David Phillips TVOC M 1969 01:01:27 903
44 Ian Byrne SMOC M 1957 01:01:48 899
45 Hedin Anders Motala M 01:02:44
46 Trevor Simpson OD M 1939 01:02:47 888
47 Christine Robinson LOC F 1956 01:03:27 881
48 Robert Balding BOF M 1946 01:03:59 875
49 Anna Bartlett F 1965 01:05:35 859
50 Ashley Ford HOC M 1951 01:06:18 851
51 Sue Parker BKO F 1960 01:06:32 848
52 Jane Breed HH F 1952 01:07:29 837
53 Greg Birdseye TVOC M 1945 01:07:31 837
54 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:09:29 815
55 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:12:18 783
56 Carole Chapman RAFO F 1962 01:13:05 774
57 Helen Rivers GO F 1954 01:13:17 772
58 Ros James SMOC F 1961 01:14:36 758
59 Robert Dove SMOC M 1944 01:15:48 746
60 Ben Rivers GO M 1944 01:16:25 739
61 Michl Johanna IND F 01:17:05
62 Melanie Elkington OD F 1961 01:17:10 731
63 Jane Stew OD F 1957 01:18:13 719
64 Brian Sewell BKO M 1957 01:19:03 709
65 Leslie Hooper SO M 1942 01:20:20 694
66 Lapina Jelina STIGA F 01:33:01
67 Goodrum Steve IND M 01:35:40
68 Mel Golding BKO F 1971 01:47:15 398
69 Penny Parkes HH F 1957 01:57:19 287
- Rachel Edwards SMOC F 1963 01:14:18
- Means Fred IND M 02:16:34
Showing results 1 - 71 of 71