Results

Achievements at
orienteering events

BADO Level C and SCOA League Event, 17/11/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bado.org.uk/results.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.98km, climb: 90m, 21 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:50:57
2 Andy Jones SLOW M 1958 00:54:10 1254
3 Ian Buxton TVOC M 1965 00:54:24 1251
4 Stephen McKinley SN M 1964 00:55:19 1243
5 Colin Dickson BAOC M 1955 00:55:49 1239
6 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:56:12 1236
7 Dave Kingham TVOC M 1956 00:57:30 1223
8 Lesley Ross OD F 1966 00:59:09 1204
9 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:02:08 1174
10 Melanie Slade SN F 1968 01:03:04 1165
11 David Palmer BOK M 1946 01:03:08 1165
12 Alun Jones TVOC M 1954 01:03:49 1159
13 David Watkins BADO M 1958 01:03:56 1158
14 Ian Cooper BKO M 1943 01:04:47 1150
15 Martin Wilson BKO M 1947 01:04:59 1149
16 Martin Goddard SARUM M 1958 01:05:07 1146
17 Karen Jones SLOW F 1961 01:06:05 1136
18 Robin Smith SO M 1952 01:06:15 1134
19 Terry Smith SOC M 1950 01:06:33 1131
20 Marcus White SOC M 1967 01:06:51 1128
21 David Saunders HH M 1959 01:07:35 1121
22 Luke Woodward TVOC M 1980 01:07:47 1119
23 Gary Mills TVOC M 1955 01:08:43 1112
24 David Jukes BKO M 1952 01:08:43 1112
25 Stuart Parker BKO M 1989 01:08:55 1110
26 jason edwards BAOC M 1969 01:08:57 1110
27 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:09:56 1100
28 David Bunn TVOC M 2001 01:10:04
29 Mark Foxwell BKO M 1964 01:10:38 1096
30 Andrew Southwood BKO M 1964 01:10:58 1092
31 Phil Conway GO M 1963 01:11:01 1092
32 Stefan Stasiuk BKO M 1951 01:11:15 1090
33 Howard Thomas BOK M 1945 01:11:37 1086
34 Tony Ludford BADO M 1944 01:12:49 1073
35 Caroline Moran SOC F 1963 01:12:58 1072
36 Derick Mercer BKO M 1964 01:12:58 1072
37 John Briggs BKO M 1958 01:12:59 1072
38 Alan Phillips BKO M 1961 01:13:28 1067
39 Matthew Ellis SOC M 1968 01:13:48 1064
40 Laurie Rose WRE M 1953 01:14:49 1054
41 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:15:02 1052
42 Carol Prosser BAOC F 1961 01:15:55 1043
43 Ken Ricketts BKO M 1954 01:16:10 1041
44 Jon Paton SN M 1960 01:16:36 1039
45 John Harrison BADO M 1947 01:16:38 1038
46 Doug Greenwood BKO M 1973 01:17:30 1029
47 Neil Fraser NWO M 1961 01:19:41 1007
48 Christopher Branford WIM M 1946 01:20:07 1004
49 David Battison SARUM M 1946 01:22:02 985
50 Jessica Stanfield SOC F 1964 01:22:40 980
51 Martin Lock GO M 1948 01:22:43 979
52 Stuart Norman BAOC M 1954 01:23:39 970
53 Mark Thompson TVOC M 1955 01:23:59 967
54 Ian Hudson BKO M 1951 01:25:53 948
55 Alison Smith TVOC F 1964 01:25:59 947
56 Richard Powell BKO M 1975 01:26:21 943
57 Serena Ludford BADO F 1964 01:27:01 936
58 Adam Lawrence OUOC M 01:27:47
59 Brian Burt BKO M 1963 01:27:54 927
60 Peter Riches TVOC M 1950 01:28:02 926
61 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:28:38 920
62 Nigel Parish SN M 1958 01:31:50 889
63 Jim Wilson TVOC M 1956 01:36:28 844
64 Ian Prosser BAOC M 1957 01:36:40 842
65 Colin Godbold BKO M 1957 01:44:55 763
66 Kathryn Heppinstall BAOC F 01:46:27
67 Lisa Methven BKO F 1969 01:47:20 740
68 Chris Rose WRE F 1953 01:47:33 738
69 Heather Walton SLOW F 1962 01:50:57 706
70 Mike Bray SN M 1955 02:03:59 582
71 Terence Hosking BKO M 1965 02:09:22 531
- Helen Tyrrell BKO F 1986 01:46:00
Showing results 1 - 72 of 72