Results

Achievements at
orienteering events

DEE Sprint Weekend - Forest Sprint (UKOL), 10/10/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm#151010ChesterSprintWeekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 2 (M40,M45,M50,W18,W20,W21,W35) (length: 2.4km, climb: 45m, 16 controls)
Other courses: White | UKOL Course 1 (M18,M20,M21,M35) | UKOL Course 3 (M55,M60,W40,W45,W50) | UKOL Course 4 (M65,M70,M75,M80,W55,W60) | UKOL Course 5 (W65,W70,W75,W80) | UKOL Course 6 (M12,M14,M16,W12,W14,W16) | Course 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jon Hateley DEE M 1963 00:16:29 1279
2 Rose Schorah NOC F 1987 00:16:38 1275
3 Simon Martland EPOC M 1965 00:17:39 1250
4 Helen Winskill WCOC F 1974 00:18:12 1239
5 Paul Chavasse QO M 1964 00:18:13 1239
6 Louise Adams EUOC F 1998 00:18:37 1229
7 Abi Weeds SLOW F 1977 00:18:42 1227
8 Chloe Potter BOK F 1998 00:18:53 1222
9 Duncan Harris DEE M 1966 00:19:06 1216
10 Simon Hunter WCOC M 1968 00:19:06 1216
11 Nick Howlett LOC M 1967 00:19:53 1196
12 Jenn Hoare BOF F 1988 00:20:16 1186
13 Marc Ebanks SN M 1970 00:20:32 1180
14 Tim Martland MDOC M 1965 00:20:43
15 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:20:46 1175
16 Laura Hindle FVO F 1998 00:22:03 1146
17 Jenny Williamson ERYRI F 1983 00:22:14 1141
18 Ian Hopkins WRE M 1966 00:22:20 1139
19 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:22:43 1129
20 Steve Dempsey SYO M 1963 00:22:47 1127
21 Edward Halliwell DEE M 1973 00:23:30 1110
22 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:24:39 1082
23 Jeff Goodwin WCOC M 1963 00:24:43 1081
24 Helen Bickle WAOC F 1982 00:24:57 1075
25 Alison Fryer MDOC F 1991 00:25:03 1073
26 Alan Irving WCOC M 1967 00:25:08 1071
27 Clive Richardson WRE M 1966 00:25:29 1064
28 Fiona Tam SLOW F 1989 00:26:31 1038
29 Lois Jefferson LOC F 1997 00:28:54 981
30 Adrian Thiemicke DEE M 1965 00:29:14 973
31 David Potter BOK M 1962 00:30:48 936
32 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:31:05 929
33 John Brewer SROC M 1964 00:31:06 929
34 Arabella White DEE F 1984 00:33:00 883
35 Edward Jones DEE M 1969 00:33:55 861
36 Lucy Fryer AROS F 1989 00:34:03 858
37 Annie Ockenden SROC F 1998 00:36:34 797
38 Charlotte Willis AIRE F 1989 00:36:41 794
39 Daniel Roth OD M 1971 00:38:14 756
40 Hannah Irvine DEE W 1994 00:45:15
41 Nikie Arthurs AIRE F 1982 00:58:36 266
- Adrian Griffiths WRE M 1968 00:27:38
Showing results 1 - 42 of 42