Results

Achievements at
orienteering events

DEE Sprint Weekend - Urban Sprint (UKOL), 11/10/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm#151010ChesterSprintWeekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 2 (M40,M45,M50,W18,W20,W21,W35) (length: 2.6km, 18 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M18,M20,M21,M35) | UKOL Course 3 (M55,M60,W40,W45,W50) | UKOL Course 4 (M65,M70,M75,M80,W55,W60) | UKOL Course 5 (W65,W70,W75,W80) | UKOL Course 6 (M12,M14,M16,W12,W14,W16) | Course 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Ward HALO F 1992 00:30:56 1308
2 Martin Ward SYO M 1967 00:32:10 1284
3 Duncan Harris DEE M 1966 00:32:15 1283
4 Simon Martland EPOC M 1965 00:32:40 1274
5 Liam Corner MDOC M 1970 00:32:58 1268
6 Brian Ward HALO M 1962 00:33:40 1255
7 Charlie Adams SYO M 1964 00:33:54 1250
8 Edward Halliwell DEE M 1973 00:35:12 1228
9 Jon Hateley DEE M 1963 00:35:33 1221
10 Helen Winskill WCOC F 1974 00:35:45 1216
11 Rose Schorah NOC F 1987 00:35:50 1215
12 Nick Howlett LOC M 1967 00:35:58 1212
13 Chloe Potter BOK F 1998 00:36:03 1211
14 Paul Chavasse QO M 1964 00:37:12 1188
15 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:37:19 1186
16 Steve Dempsey SYO M 1963 00:37:52 1175
17 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:39:11 1153
18 Ian Hopkins WRE M 1966 00:39:22 1150
19 Louise Adams EUOC F 1998 00:40:06 1135
20 Ian Marshall AIRE M 1962 00:40:18 1131
21 Tony Callow WRE M 1966 00:40:34 1126
22 Clive Richardson WRE M 1966 00:40:57 1118
23 Jenny Williamson ERYRI F 1983 00:42:12 1095
24 Graeme Addison CLOK M 1967 00:42:32 1089
25 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:42:33 1088
26 David McCann MDOC M 1963 00:44:01 1062
27 Adrian Griffiths WRE M 1968 00:44:11 1059
28 Adrian Bailey HOC M 1966 00:44:20 1057
29 Darren Baker DEE M 1967 00:44:35 1052
30 Paul Watson MDOC M 1974 00:46:46 1011
31 Adrian Thiemicke DEE M 1965 00:47:09 1003
32 Helen Bickle WAOC F 1982 00:47:37 995
33 David Potter BOK M 1962 00:47:53 990
34 Alison Fryer MDOC F 1991 00:50:06 948
35 John Brewer SROC M 1964 00:51:04 930
36 Fiona Tam SLOW F 1989 00:51:28 923
37 Daniel Roth OD M 1971 00:52:02 911
38 John Mercer DEE M 1964 00:53:47 879
39 Hannah Irvine DEE W 1994 00:59:33
40 Nikie Arthurs AIRE F 1982 01:01:20 737
41 Charlotte Willis AIRE F 1989 01:08:53 596
42 Lucy Fryer AROS F 1989 01:09:12 590
- David Hunt BOK M 1960 00:34:41
- Marc Ebanks SN M 1970 00:37:40
- Ian Gamlen COBOC M 1965 00:45:14
- Evelyn Elmes DEE F 1998 00:56:43
Showing results 1 - 46 of 46