Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 &3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge Course 1 (M21E) (length: 6.5km, climb: 310m, 20 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 2 (M18E,M20E) | UKOL Badge Course 3 (W21E) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35L,M35S) | UKOL Badge Course 10 (M40S,W40L) | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) | UKOL Course 19 (W50L,M50S) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Course 21 (M70L,M60S,W65L,W16A) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | UKOL Badge Course 29 (M65L) | UKOL Badge Course 30 (W60L)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Speake EBOR M 1983 02:07:08
2 Hector Haines AROS M 1989 02:08:40
3 Ralph Street SLOW M 1990 02:08:58
4 Douglas Tullie RR M 1988 02:09:41
5 Mark Nixon FVO M 1984 02:10:33
6 Oliver Johnson SYO M 1978 02:11:40
7 Jonathan Duncan WAROC M 1975 02:12:11
8 Jegor Kostylev INT M 1982 02:13:52
9 Richard Robinson NOC M 1981 02:14:50
10 Eric B√∑rjeskog SLOW M 1992 02:18:16
11 Oleg Chepelin INT M 1986 02:19:39
12 James Tullie BASOC M 1986 02:19:44
13 Chris Smithard FVO M 1989 02:20:10
14 Rune Olsen BSK M 1978 02:21:44
15 Nick Barrable SYO M 1974 02:23:05
16 Sander Vaher SBOC M 1985 02:24:15
17 +yvind Helgerud HSK M 1975 02:24:32
18 Darren Burke CorkO M 1981 02:26:16
19 Edward Catmur SLOW M 1982 02:28:02
20 Thomas van Der Kleij Hamok M 1985 02:32:33
21 John Rocke MAROC M 1988 02:33:06
22 Jeremy Genar TROL M 1990 02:34:00
23 Josh Beech EBOR M 1989 02:35:16
24 Ben Stevens AIRE M 1987 02:36:13
25 Pavel Prochazka BKO M 1990 02:37:01
26 Mark Bown CLOK M 1980 02:38:21
27 Simon Gardner CLYDE M 1988 02:38:42
28 Matthew Vokes DRONGO M 1992 02:39:02
29 Jamie Parkinson TVOC M 1992 02:39:03
30 Conor Short CNOC M 1992 02:39:27
31 Neil Kerrison SN M 1977 02:41:23
32 Tim Beale SN M 1984 02:42:52
33 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 02:43:39
34 Shane Lynch CORKO M 1979 02:44:27
35 Alex Rothman SYO M 1979 02:44:40
36 Josh O'S-Hourihan UCCO M 1992 02:45:42
37 Hugh Cashell CNOC M 1983 02:50:04
38 Adriaan Pelckmans TROL M 1990 02:51:18
39 Ruairi Short EUOC M 1989 02:52:33
40 Jonathan Albon CHIG M 1989 02:53:47
41 Nicholas Barber CLOK M 1988 02:54:11
42 Per Wirehn BIL M 1985 02:58:32
43 Rory Matheson STAG M 1984 03:00:19
44 Chris Heppenstall LOC M 1979 03:01:22
45 Ian Webb SLOW M 1983 03:01:44
46 James Hargreaves BOK M 1981 03:02:33
47 Keith Agmen BOK M 1983 03:06:13
48 Ludovic Maillard SLOW M 1988 03:09:18
49 Michael Balling SLOW M 1987 03:16:59
50 Jon Marsden FVO M 1974 03:17:58
51 James Hoad DRONGO M 1992 03:18:03
52 John Svanberg EBOR M 1987 03:20:06
53 Alexander Moore BKO M 1992 03:21:43
54 John Sammut ERYRI M 1981 03:22:03
55 Matthew Lyle SLOW M 1988 03:27:01
56 Harold Wyber CHIG M 1985 03:30:31
57 Jeff Colbert SYO M 1982 03:47:52
Showing results 1 - 57 of 57