Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships - Final, 11/06/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/bsdc16

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course F6B (length: 2.2km, climb: 30m, 14 controls)
Other courses: Course F1A | Course F1B | Course F1C | Course F2A | Course F2B | Course F2C | Course F3A | Course F3B | Course F3C | Course F4A | Course F4B | Course F4C | Course F5A | Course F5B | Course F5C | Course F6A | Course F6C | Course F7B | Course F7A | Course F8A

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:12:30
2 Mick Liston NOR M 1949 00:14:06 1135
3 Mike Godfree DVO M 1949 00:14:18 1126
4 David Rose PFO M 1950 00:14:50 1101
5 Norman Hall DEE M 1948 00:15:07 1086
6 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:15:07 1086
7 John Pullin LOC M 1949 00:15:21 1074
8 Holly Stodgell WCH F 2003 00:15:37
9 Helen Kelsey BOK F 1957 00:15:38 1061
10 John Van Rooyen SAX M 1949 00:16:00 1043
11 Scarlet Heap SO F 2003 00:16:03
12 Andrew Payne DEE M 1951 00:16:05 1040
13 Chris Rostron MDOC M 1947 00:16:09 1036
14 Keith Willdig OD M 1949 00:16:17 1030
15 Philip Gristwood MV M 1949 00:16:23 1025
16 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 00:16:46 1008
17 Matthew Taylor SAX M 2004 00:16:46
18 Jacky Dakin SYO F 1961 00:16:53 1002
19 Robert Brandon OD M 1949 00:16:56 1000
20 David Kingdon SAX M 1951 00:17:01 996
21 Jacqueline Embrey DEE F 1958 00:17:06 992
22 Thomas Martin SOS M 2005 00:17:06
23 Janet Leake EBOR F 1959 00:17:09 990
24 Pat Squire INT M 1947 00:17:11 989
25 Peter Guillaume SYO M 1949 00:17:16 985
26 Jenny Chapelhow SOC F 2003 00:17:28
27 Ian Peirce SARUM M 1944 00:17:33 971
28 Mike Cope CLARO M 1947 00:17:33 971
29 Christine Collins WCH F 1960 00:17:45 962
30 Joel Taylor TVOC M 2005 00:17:50
31 Sue Woods WAOC F 1957 00:17:58 951
32 Robert Haskins LEI M 1951 00:18:01 949
33 Jane Burgess DVO F 1957 00:18:04 946
34 Elena Kippin TVOC F 2002 00:18:16
35 Stephen Searle NOR M 1951 00:18:27 928
36 Benedict Davidson SLOW M 2004 00:18:28
37 Harrington Leake LEI M 2005 00:18:37
38 Gwen Tanner BOK F 1960 00:18:43 915
39 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:18:57 904
40 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:18:58 903
41 George Martin CLOK M 2005 00:19:32
42 David Ball NOR M 1944 00:19:36 874
43 John Palmer NOC M 1946 00:20:05 850
44 Lucy Warland SOS F 2003 00:20:07
45 Linda Cairns SN F 1958 00:20:13 843
46 Jeffrey Baker LOG M 1951 00:20:26 834
47 Maggie Roach SLOW F 1957 00:20:34 828
48 Alan Mullock DEE M 1946 00:20:35 827
49 Kate Frampton HH F 2003 00:20:39
50 Mike Solomon SAX M 1944 00:21:18 792
51 Sofie Davidson SLOW F 2002 00:22:11
52 Sebastian Mitchell HOC M 2004 00:22:13
53 Ben Rivers GO M 1944 00:22:39 730
54 John Cooke DVO M 1946 00:23:05 709
55 Caitlin Dunning WAOC F 2002 00:23:23
56 Fred Ross EPOC M 1945 00:23:24 695
57 Anthony Barrable RAFO M 1944 00:24:02 663
58 Finley Flippance OD M 2005 00:24:45
59 Holly King BOK F 2002 00:24:56
60 John Collyer SOS M 1945 00:26:59 524
61 Brian Yates ESOC M 1944 00:27:07 517
62 Charlie Dixon HH M 2005 00:28:14
63 David Morgan EPOC M 1946 00:28:51 436
64 Richard Thornton SARUM M 1943 00:31:20 316
65 Jack Dunning WAOC M 2005 00:35:03
- Gill Sharp SN F 1958 00:21:01
- Charlotte Oakes WIM F 2003 00:21:36
Showing results 1 - 67 of 67