Results

Achievements at
orienteering events

LOC Middle Distance Event (UKOL), 07/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Blue (M16,M55,M60,W35,W40) (length: 3.7km, 20 controls)
Other courses: UKOL Black (M18,M20,M21,M35,M40) | UKOL Brown (M45,M50,W18,W20,W21) | UKOL Green (M65,M70,W16,W45,W50) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,W55,W60,W65) | UKOL Very Short Green (W70,W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:33:38 1282
2 Zac Hudd WCOC M 2000 00:34:08
3 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:34:57 1271
4 Mark Saunders BOK M 1959 00:35:39 1265
5 Harry Scott LOC M 2000 00:37:36
6 Sam Yates LOC M 1999 00:38:10 1245
7 Janine Inman FVO F 1977 00:38:50 1240
8 Philip Eeles SOC M 1955 00:38:57 1239
9 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:40:15 1229
10 Alan Honey BOK M 1960 00:40:57 1222
11 Mike Johnson SROC M 1960 00:40:57 1222
12 Pippa Archer CLOK F 1978 00:41:04 1221
13 David Bunn TVOC M 2001 00:42:00
14 Anne Straube OD F 1975 00:42:48 1206
15 Ian Ditchfield MV M 1956 00:43:13 1203
16 Isla Simmons BOK F 1992 00:43:19 1202
17 Peter Haines AIRE M 1954 00:43:51 1197
18 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:44:33 1191
19 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:44:48 1189
20 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 00:45:03
21 John Embrey DEE M 1958 00:45:25 1183
22 Andrew Quickfall SROC M 1957 00:46:06 1178
23 Andy Emmerson OD M 1956 00:46:19 1176
24 Robert Daly GRAMP M 1957 00:46:28 1174
25 Phil Conway GO M 1963 00:47:40 1165
26 Andy Lewsley BL M 1955 00:47:54 1164
27 Daniel Roth OD M 1971 00:49:02 1154
28 Crawford Lindsay ESOC M 1955 00:49:28 1151
29 Jack Henderson EUOC M 1994 00:49:56
30 Pete Owens DEE M 1960 00:51:34 1134
31 James Crawford GO M 1955 00:51:50 1132
32 Joseph Goodwin WCOC M 2000 00:51:56
33 Stuart Graham SOLWAY M 1968 00:53:16 1119
34 Alex Finch SROC M 1959 00:53:23 1118
35 Natasha Conway AIRE F 1971 00:53:49 1114
36 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:53:55 1113
37 John Simmons BOK M 1951 00:54:13 1110
38 Dave Marr OD M 1951 00:54:57 1105
39 Jonathan Gilbert NOR M 1959 00:55:37 1100
40 Graham Capper LOC M 1958 00:55:38 1100
41 Derek Fryer LOC M 1954 00:55:50 1098
42 David Rosen SROC M 1953 00:55:59 1097
43 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:56:20 1094
44 Chris Emerson WCOC M 1954 00:56:54 1090
45 Diane Mayes CLOK F 1972 00:57:14 1086
46 Simon Filmore LOC M 1956 00:57:49 1081
47 Eddie Speak MDOC M 1954 00:57:59 1080
48 Richard Wilson LOC M 1953 00:58:44 1074
49 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:59:06 1071
50 Christine Farr SWOC F 1975 00:59:51 1065
51 Derek Allison LOC M 1999 00:59:58 1064
52 Ian Farrell MDOC M 1981 01:00:24 1061
53 Paul Bradbury SYO M 1957 01:01:04 1056
54 Martin Green MDOC M 1954 01:02:36 1044
55 Alex O'Donovan LOC M 1999 01:03:18
56 Mike Wallis PFO M 1957 01:03:31 1035
57 Ange Jackson WCOC F 1975 01:04:11 1030
58 Dave Bales POTOC M 1955 01:07:30 1004
59 Robert Forster LOC M 1943 01:09:14 989
60 John Broadhead WRE M 1955 01:10:53 975
61 Stephen Round SELOC M 1951 01:11:08 973
62 Thomas Evans RAFO M 1989 01:11:21 972
63 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:11:33 970
64 Richard Goodwin WCOC M 1957 01:13:12 956
65 Paul Williams LOC M 1955 01:13:37 953
66 Selwyn Wright LOC M 1955 01:13:45 952
67 James Lowthian NOC M 2001 01:23:30
68 Sharron Richardson WRE F 1972 01:24:33 863
- Tony Carlyle AIRE M 1951 00:50:44
- Christine Goulding BL F 1963 00:51:10
- Andrew Payne DEE M 1951 00:58:34
- Will Harrison SUFFOC M 1961 01:08:41
- Jack Caine LOC M 1999 01:10:01
- Vicky Tucker CLOK F 1974 01:20:17
- Andrew Rutter SROC M 2000 01:20:21
Showing results 1 - 75 of 75