Results

Achievements at
orienteering events

LOC Middle Distance Event (UKOL), 07/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Green (M75,M80,M85,W55,W60,W65) (length: 2.07km, 14 controls)
Other courses: UKOL Black (M18,M20,M21,M35,M40) | UKOL Brown (M45,M50,W18,W20,W21) | UKOL Blue (M16,M55,M60,W35,W40) | UKOL Green (M65,M70,W16,W45,W50) | UKOL Very Short Green (W70,W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jackie Hallett BOK F 1957 00:22:25 1238
2 Alice Bedwell BOK F 1960 00:26:27 1176
3 Ann Cranke CLOK F 1956 00:28:09 1152
4 Liz Godfree DVO F 1948 00:31:06 1107
5 Helen Gardner EBOR F 1950 00:32:17 1090
6 Miriam Rosen SROC F 1949 00:33:57 1065
7 Sally Lindsay ESOC F 1956 00:35:30 1043
8 Jill Smith EBOR F 1954 00:36:17 1031
9 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 00:36:46 1024
10 Julie Couch EPOC F 1958 00:37:03 1020
11 Kate Bryant MDOC F 1953 00:37:37 1012
12 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:37:47 1010
13 Pauline Smithard DEE F 1955 00:38:26 1000
14 Wendy Carlyle AIRE F 1956 00:38:39 997
15 Jillyan Dobby MDOC F 1951 00:38:58 991
16 Andrew Gregory MDOC M 1935 00:39:00 991
17 Karen Clark EBOR F 1955 00:39:18 987
18 Philip Shrimpton LOC M 2001 00:41:14
19 David Brook NN M 1941 00:41:43 951
20 David Wathey MDOC M 1965 00:41:49 950
21 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:41:53 949
22 Carolyn Marr OD F 1947 00:42:20 941
23 Judith Guillaume SYO W 1955 00:42:57
24 Debbie Watson WCOC F 1958 00:42:59 932
25 Jackie Barnes CLARO F 1946 00:43:04 931
26 Trish Carmichael TINTO F 1948 00:43:05 931
27 Janet Cronk WAOC F 1957 00:43:39 922
28 Gill Browne LOC F 1955 00:43:48 920
29 Ann Smith LOC F 1948 00:44:10 915
30 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 00:44:59 903
31 Keiko Conway GO F 1962 00:46:05 885
32 Jean Payne DEE F 1953 00:47:11 870
33 Ailsa O'Donoghue SOLWAY F 1998 00:47:18 869
34 Rosie Law LOC F 1952 00:48:45 848
35 Louise Dunn LOC F 1960 00:48:50 847
36 Helen Neild LOC F 1947 00:49:05 843
37 Ian Watson MDOC M 1947 00:49:08 843
38 Stan Johnston LOC M 1935 00:49:16 840
39 Janet Nash LOC F 1951 00:50:25 820
40 Judith Filmore LOC F 1958 00:50:27 820
41 Liisi Pietila IND W 1994 00:51:05
42 Malcolm McIvor DEE M 1939 00:51:06 810
43 Heather Smithard KFO F 1949 00:51:32 804
44 Mike Atherton LOC M 1942 00:52:04 797
45 Jan Ellis MDOC F 1948 00:52:18 794
46 Megan Owens DEE F 1960 00:55:48 741
47 Corinne Roberts EPOC F 1946 00:55:49 741
48 Lucie Kelly WAROC M 1980 00:55:49
49 Ruth Harris DEE F 1969 00:58:25 703
50 Anne Wilson AIRE F 1952 01:02:20 647
51 Jane Payne EPOC F 1952 01:02:43 641
52 Mary Rack NATO F 1959 01:03:26 630
53 Angela Whitworth BL F 1942 01:03:44 626
54 Brian Yates ESOC M 1944 01:05:13 603
55 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:06:12 587
56 Alison Doyle MDOC F 1949 01:08:45 551
57 Margaret Murphy DEE F 1947 01:10:04 529
58 Richard Moseley LOC M 1938 01:11:57 503
59 Lorraine Batts CLOK F 1957 01:15:28 450
60 Roy Stevenson SELOC M 1946 01:30:45 221
61 Isobel Williamson LOC F 1950 01:32:00 202
62 Susan Shiell RR F 1949 01:39:22 93
63 Margaret Moody SUFFOC F 1964 01:39:41 87
- Christine Moseley LOC F 1946 00:59:13
- Garry Langston WCH M 1940 01:26:17
Showing results 1 - 65 of 65